Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 979 303

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Titas9001
17.12.2020 5 z 5

Netradiční detektivka pracující s tématem úpravy myšlenek. Hlavní hrdina sympaťák a do poslední chvíle nebyla nouze o zvraty a překvapivá odhalení. Četlo se to výborně, nebylo tu mnoho postav, tajemna tak akorát a neztrácíme se v tom. Jediné, co mohu snad vytknout, jsou scény, kdy se doktorka a detektiv vydávají naprosto nelogicky samostatně po stopách hlavních padouchů, kteří jsou sice vykresleni jako nebezpečná monstra, ale ty scény hned několikrát připomněly pronásledování neozbrojeného pouličního zlodějíčka.....Ale co už? Dobré čtení to bylo a určitě jdu do dalších knih.

onyx84
07.12.2020 4 z 5

Originální téma, sympatický detektiv,pachatel se dá odhalit cca v polovině,ale motiv do poslední kapitoly nejasný...nemělo to takový spád,aby mě to nutilo číst pořád dál a dál, ale i tak určitě doporučuji...

Liss93
24.11.2020 5 z 5

Čtivá, zajímavý námět ohledně úpravy vzpomínek a překvapivý závěr celého příběhu. Určitě si přečtu i další knihy ze série.

Ivet1990
14.11.2020 3 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, protože to vypadalo na zajímavý příběh, který se velmi dobře četl. Po cca 100 stranách jsem začala pomalu měnit názor. Problém aspoň u mě byl ten, že jsem pořád čekala až se kniha rozjede a z děje ucítím pořádnou dávku napětí, ale marně. Neříkám, že kniha je špatná, ale čekala jsem od knihy víc než jen to, že se bude velmi dobře číst. Za mě to byla nenáročná oddychovka u které člověk prostě vypne. Vzhledem k tomu, že mám i zbylé dva díly z této série, takže zkusím i další díl snad bude lepší, ale až za nějaký čas.

kofola33
09.11.2020 5 z 5

Za me urcite ano! Sympaticky Frost, pribeh plny napeti, silene sebevrazdy a vymyvani mozku psychologem, presne tak me to bavi. Uz se tesim na dalsi Frostuv pripad.

Janík511
31.10.2020 3 z 5

Dlouho jsem se na knihu těšila, šetřila si ji a nakonec velké zklamání. Děj neskutečně jalový, Frost byl jen sympatický, ale neschopný strážce zákona. Nechápu, že vůbec něco řešil a nakonec se ohrožení lidé museli zachránit téměř sami. Takhle by to opravdu nešlo, od půlky už mě kniha jenom iritovala a chtěla jsem rovnou skočit na konec. Nechápu, jak může mít vysoké hodnocení, rozhodně si ji nezaslouží.

Kerberos
29.10.2020 5 z 5

Kvalitní psychotriler se sympatickým detektivem Frostem.Měla jsem určitá podezření,která se naplnila, co s týká rodinných příslušníků.Chystám se číst další díl.

mag097
17.10.2020 5 z 5

Noční pták je výborný thriller/detektivka, který je napínavý až do poslední stránky. Hlavní záporák si pohrává s psychikou svých obětí, díky čemuž je dožene až k sebevraždě. No, fuha, nebudu vám lhát, během čtení mi běhal mráz po zádech a četla jsem každou volnou chvíli.
Navíc postava detektiva Frosta je sladkou třešničkou celého příběhu, díky které mám ještě větší chuť se hned pustit do pokračování této série :)

stehlicek
12.10.2020 5 z 5

Po Carterovi, Deaverovi a jim podobných bylo těžké najít někoho dalšího, kdo by mě takhle bavil. Podařilo se! Jsem asi ve dvou třetinách knihy, ale už dávám plný počet, protože Freeman prostě umí. A těším se na pokračování.

Anniny
10.10.2020 5 z 5

Velice zajímavá kniha s neotřelou zápletkou, přečetla jsem jedním dechem. Za mě splnila všechna očekávání psychothrilleru, autor drží čtenáře ve stálém napětí. Nemůžu dát méně než 5 hvězd

šipek
06.10.2020 5 z 5

Tak na tuto knihu jsem narazil opět zde na databázi knih. Musím říci úžasná detektivka dle mého gusta. Čtenář je v neustálém napětí a kniha se nedá pomalu ani zavřít. Detektiv Frost Easton je sympaťák a jeho spojení s kocourem je dost originální nápad. Téma psychiatrie a léčení různých druhů fobií je v této knize k zamyšlení. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení milovníkům tohoto žánru. Jen je mi divné, že tuto knihu ještě nečetla zde na Databázi knih oblíbená Šánka

Prateri
05.10.2020 4 z 5

Noční pták - to je v tomto případě noční a i denní můra. Vymytý mozek nahradí brouk v hlavě.
A kriminalista Frost, (je to sympaťák, protože v každé pořádné krimi musí sympatický kriminalista být:), vydává se na odchyt nočního ptáka. Líbilo se mi to, i když takové ty halucinace a jednání mimo realitu nemusím.

Evišťátko
04.10.2020 3 z 5

Zápletka nebyla špatná,ale nějak mě děj nedokázal držet v napětí. Možná jen jsem ho četla ve špatnou dobu.

Bezkyne9
28.09.2020 5 z 5

Vydareny a poctivy thriller se zajimavou zapletkou a predevsim velikym sympatakem Frostem a jeho panem domacim Shackem :D dejte mi cokoliv, kde budou oni dva a jejich setkavani a dialogy s Frostovo blizkymi a neprestanu cist, dokud nezavoni posledni strana :)

Mesicnililie
28.09.2020 4 z 5

Zajímavý děj a nečekané rozuzlení. Je to hezky napsané. Zaujme to.

ydnac
24.09.2020 5 z 5

Skvělé,napínavé,mám dalšího oblíbeného autora :-) Frost a jeho kocour mi padli do noty, četlo se mi moc dobře a musím říct, že téma hypnózy a upravování paměti mi přišlo hodně zajímavé.Těším se na další díl a určitě DOPORUČUJI :-)

Vixiene
21.09.2020 3 z 5

Z mého pohledu celkem průměrná, byť velice čtivá detektivka. Místy mi přišla trochu uměle natahovaná a ikdyž se autor snažil, aby konec byl nepředvídatelný, tak se bohužel dal (alespoň z části) poměrně snadno odhadnout. Celkově to bylo ale příjemné počtení a detektiv s jeho kocourem jsou mi sympatičtí :-) Proto určitě sáhnu i po dalších dílech.

alnahu
18.09.2020 5 z 5

Další příběh od tohoto autora se mě opět líbil,kniha byla napínavá až do poslední strany.Děj se točí hlavně okolo Frankie Steinové( autor vybral schválně toto jméno) psychiatričky ,která svou hypnoterapií léčí pacienty od panického strachu.Druhou hlavní postavou je detektiv Frost Easton a jeho svérázný kocour Shacke,kteří pomáhají Frankie odhalit kdo se skrývá za přezdívkou Noční pták.Výborná zápletka-i když je děj neuvěřitelný,autorovi se podařil skvěle vykreslit.

ddkk
14.09.2020 4 z 5

Zajímavý thriller se zajímavou zápletkou. Mladý, pohledný a inteligentní detektiv Frost Easton, který má - jak jinak - za sebou tragickou rodinnou zkušenost, vyšetřuje neobvyklý případ ovlivňování paměti.

Zas tak neuvěřitelné téma to není, stačí si vzpomenout na desítky amerických mužů nespravedlivě odsouzených za zneužívání na základě falešných vzpomínek dětí a žen. Tehdy v 90. letech se prokázalo, že psychoterapeuti opravdu umějí (i neúmyslně) vytvořit v paměti tzv. obětí vzpomínky na něco, co se nikdy nestalo...

Pro mě byla kniha o to zajímavější, že v ní autor popisuje možný mechanismus, jak se něco takového může udít.

Čtyři hvězdičky a doporučuji.

medulinka
14.09.2020 3 z 5