Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 978 302

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Lavender756
30.05.2021 4 z 5

Zase něco nového, velmi neotřelý námět příběhu a sympatické postavy, lehounke napětí na každé stránce, mohu jen doporučit.

Anetiina
28.05.2021 3 z 5

Originální námět, pro mě nové a zajímavé prostředí San Francisca, slušná čtivost, napětí tak akorát, to jsou hlavní klady této nové knihy, potažmo celé série. Co mě naopak zklamalo, je osoba detektiva Frosta Eastona. Nevím, asi jsem moc ovlivněná jinými detektivkami, kde je mimo samotného příběhu kladen důraz i na důkladnou policejní práci, což se tady bohužel nekoná, Frost působí spíše jako amatérský detektiv nebo novinář, který se kolem zločinu jen tak ochomýtá, než že by pořádně vyšetřoval, a přízvisko sympatický zřejmě plyne jen z jeho osobního chlapeckého kouzla, než z nějakých zásluh. Celá ta věc s kocourem mi přijde jen jako účelové líbivé lákadlo, aby byl sympatický detektiv ještě více sympatičtější pro určité typy čtenářů, mě to ale neskutečně iritovalo (nic proti kočkám, stejně rušivě by na mě působil i pes nebo papoušek, pokud by v příběhu neměl podobně zaslouženou roli jako např. Komisař Rex).

em75
10.05.2021 5 z 5

Jsem příjemně překvapená. Téma vražd sebevraždami je neobvyklé a nahání hrůzu. Frost je sympaťák a jeho kocour Shack mu dává body navíc.

Anette99
05.05.2021 5 z 5

Velmi povedená kniha. Frosta, který bydlí u svého kocoura, jsem si oblíbila hned. S metodou hypnózy a následných sebevražd jsem se v detektivkách ještě nesetkala, takže jsem ráda za změnu. Autor umí skvěle popsat strach a úzkost obětí, úplně cítíte, jako byste tam byli s nimi. Také bylo zajímavé, že fobie může být prakticky z čehokoliv.

Venny345
04.05.2021 4 z 5

Když se skloubí zajímavé téma výborný styl. je šance, že vznikne něco čtivého! A to se stalo v tomto případě. Autorův styl mi sedl, spád knihy byl strmý, nenudila jsem se. Za mě perfektní začátek série, těším se na další díl.

jeny-v
13.04.2021 5 z 5

Brian Freeman umí suprově popsat prostředí, napětí, strach, které je přenášeno na čtenáře. Jeho knihy upoutají od začátku do konce. Kocour Shack a jeho podnájemník detektiv Frost Easton - neotřelá dvojice této série, která si mě hned v prvním díle získala. Frankie Steinová je uznávanou terapeutkou. Žije v San Franciscu společně s manželem Jasonem a sestrou Pam. Po "nešťastné" události, kdy zemřel jejich otec Marvin, se hluboko v podvědomí trápí. Do její ordinace docházely pacientky, které trpěly chorobným strachem a nyní jsou mrtvé - Monika Farrová, Christie Parková trpěla fobií z jehel, Brynn Lansingová fobií z koček. Její noční můrou je Daren Newman, kterému pomohla od obvinění a Todd Ferris, který si myslí, že se účastní rituálů Nočního ptáka. Je na řadě i Lucy Hagenová, která má fobii z mostů? Dají se skutečně někomu vymazat z hlavy vzpomínky nebo vytvořit vzpomínky na události, které se nikdy nestaly?

musivila
08.04.2021 5 z 5

Má druhá kniha od B. Freemana a první o detektivu Frostovi a za mě super! Povedený, čtivý, napínavý psychothriller. Zajímavé téma … jak křehká je lidská mysl, kam sahají naše vzpomínky, co je pravda a co jen iluze? Doporučuji přečíst!
Myslím, že mám nového oblíbeného autora a těším se na další díly :-)
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cítila, že ať se snaží zůstat mimo sebevíc, přece se mu daří vtahovat ji do hry hlouběji a hlouběji.

BlackWidow
01.04.2021 4 z 5

Knihu jsem objevila díky Databázi knih a moc se mi líbila. Rychlý a zajímavý děj, dobře se četla a hlavní postava byla taky velmi sympatická. Doufám, že i další díly budou tak čtivé jako tenhle.

kopretitinka
19.03.2021 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje téměř od první stránky. Chystám se přečíst všechny knihy série s detektivem Frostem. Je lehké si jej oblíbit :-)

tamdr
10.03.2021 4 z 5

vůbec ne špatná detektivka,vraždy a sebevraždy pomocí hypnozy a drog,docela napínavá kniha,Frost sympaťák-kriminalista

P3_tis
10.03.2021 5 z 5

Velmi zajímavý a čtivý námět na knihu. Při odhalení vraha jsem si říkala, tomu něco chybí, to ještě nemůže být konec a také ze ano. Konec byl skvělý a krásně do sebe vše zapadlo. Těším se na další příběhy Frosta :-)

Gibis
14.02.2021 5 z 5

Výborný thriller, který mě chytl hned od prvních stránek a nepustil až do konce. K ději se moc vyjadřovat nebudu, protože to, co bych chtěla komentovat by příliš zavánělo spoilerem :) A tak jen dodávám, že téma hypnózy a vůbec celý obor psychiatričky Frankie Steinové byl hodně zajímavý a bavil mě. A Frost a jeho domácí parťák Shack, tak to byla láska na první pohled :) Těším se na další díl.

Hvězdinka
14.02.2021 4 z 5

Určitě netradiční a zajímavý námět. Těším se na další knihu v sérii.

klokan.1905
05.02.2021 4 z 5

Noční pták...
Příspěvek mi byl označen jako spoiler... Domnívám se, že jsem nic zásadního nevyzradil...
Autor Brian Freeman nás seznámí s inspektorem Frostem Eastonem, sanfranciským policistou z oddělení vražd... Co mě celkem zarazilo bylo to, že Frost slouží u policie šest let a nastoupil rovnou na oddělení vražd... Co ho k tomu vedlo prozrazovat nebudu... Nicméně se mi to zdálo podivné, člověk bez zkušeností u policie na oddělení vražd?
Dále nás autor seznámí i s psychiatričkou Francescou Steinovou, která se zabývá hypnoterapií, kdy léčí lidí z panického strachu...
Dověděl jsem se hromadu zajímavých věcí z tohoto oboru... Gefyrofobie - strach z mostů, leukofobie - patologický odpor k bílé barvě, trypanofobie - strach z jehel, akrofobie - strach z výšek, kynofobie - strach ze psů, ale i z koček, aquafobie - strach z vody...
K samotné knize... Frost Easton vyšetřuje dvě záhadné sebevraždy mladých žen, kdy jedna se zabila skokem z mostu, druhá z nich se zastřelila na svatbě, na kterou byla pozvána... Obě tyto ženy byly pacientkami psychiatričky Frankie Steinové...
Kniha byla rozhodně zajímavá, zcela jistě sáhnu i po pokračování... U mě si kniha vysloužila v hodnocení silnější čtyři hvězdičky...

KatarínaK.
04.02.2021 4 z 5

Námět manipulace s pamětí člověka mně zaujal a přišel mi více než reálný. Kniha zaujme opravdu od prvních stránek, čte se velmi lehce a tempo příběhu Vám nedovolí knihu číst na pokračování, protože autorovi se velmi dobře podařilo udržet zájem, jak se bude děj vyvíjet dále. Chvílemi jsem měla pocit, že nečtu knihu, ale sleduji film.Tak dobře spisovatel popsal postavy i prostředí.Postava detektiva Frosta mi byla sympatická, i když jeho jednání mi někdy přišlo hloupé. Na postavě psychiatričky Frankie se mi líbil její vývoj, sebepoznání i uznání vlastních chyb, ale rozčiloval její zaťatý postoj udržení lékařského tajemství, přestože šlo o ohrožení lidského života. Kdo je nočním ptákem jsem dlouho tušila, ale jistá jsem si tím nebyla.Celkově se mi kniha líbila, ráda si od pana Freemana přečtu další příběh.

Eliška750
19.01.2021 4 z 5

Velmi zajímavá kniha, doporučuji všem. Sympatický detektiv Frost Easton tomu dodává šmrnc. Vrah si pohrává s myslí obětí, což mi přijde jako celkem originální nápad.

kristie
18.01.2021 5 z 5

Hlavní plus knihy je rozhodně originálně pojatý vyšetřovatel. Frost není vyhořelý čtyřicátník, který buď chlastá nebo chlastal a hned jsem si ho oblíbila. Kocour cestovatel je takové milé zpestření příběhu. Samotný námět s pamětí je zajímavý a děsivý zároveň. Nakonec do sebe vše zapadne a dává to smysl.

Trochu nelogické bylo chování Frankie, která měla potřebu vše řešit sama. Ale to je jen taková malá výtka k jinak velmi povedené detektivce.

pobijecmuch
12.01.2021 3 z 5

Tento první díl série Frost Easton mně moc neoslovil. Chybělo více napětí a celá kniha se zbytečně moc natahovala. Vcelku jen normální průměr.

cukrovka
20.12.2020 5 z 5

Velmi zajímavé a napínavé čtení. Trochu mě děsilo to pohrávání si s pamětí lidí. I když pachatele tušíte, jeho motiv je odhalen až v závěru. Příjemné čtení a rozhodně se pustím do dalších knih tohoto autora.

Titas9001
17.12.2020 5 z 5

Netradiční detektivka pracující s tématem úpravy myšlenek. Hlavní hrdina sympaťák a do poslední chvíle nebyla nouze o zvraty a překvapivá odhalení. Četlo se to výborně, nebylo tu mnoho postav, tajemna tak akorát a neztrácíme se v tom. Jediné, co mohu snad vytknout, jsou scény, kdy se doktorka a detektiv vydávají naprosto nelogicky samostatně po stopách hlavních padouchů, kteří jsou sice vykresleni jako nebezpečná monstra, ale ty scény hned několikrát připomněly pronásledování neozbrojeného pouličního zlodějíčka.....Ale co už? Dobré čtení to bylo a určitě jdu do dalších knih.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman