Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/big_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2799

Frost Easton 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird, 2017

Kniha Noční pták

Anyzz
25.08.2020

Moje první setkání se sympatickým Frostem Eastonem a jeho kocourem Shackem. A musím říct, že jsem měla šťastnou ruku! Ačkoli je pro většinu z nás námět mazání paměti nepředstavitelný, mě velmi bavil. Hra s myslí mě vtáhla natolik, až jsem místy opravdu váhala, co je iluze a co realita. Navíc se mi líbilo prostředí San Francisca, které pro mě představuje jedno z nejkrásnější míst USA.

No, Froste Eastone, doufám, že se zase brzy setkáme!

morava
18.08.2020

Hned prvni veta z anotace me primela si precist tuto knihu. Veta, ktera presne vystihuje cely pribeh. Psychologie me zajima , a bavi, a kdyz se vyskytne v nejakem dobrem thrilleru, nebo detektivce, tak se dlouho nerozmyslim, jestli se do knihy pustit. Ja si zkusila tipnout pachatele da se rici hned na zacatku pribehu, ale muj tip spravny nebyl, coz je asi fajn, protoze tim vice jsem na konci byla prekvapena. Mozna by jsem uvitala trochu vice vykresleni a nahledu do zivota pachatele, ale to nic nemeni na tom, ze me cteni bavilo, a dalsi dily teto serie mne urcite neminou.

petra1394
16.08.2020

Dočetla jsem to jen proto, abych se přesvědčila, že mé teorie jsou správné. Když pominu zápletku, kterou odhalí každý, kdo trochu přemýšlí, přišla mi šíleně přitažená za vlasy celá podstata knihy co se týká mazání paměti. Nevěrohodné a předvídatelné.

Evka27
12.08.2020

Tak toto mi zase spravilo chuť, moc zajímavý nápad a těším se na další díl.
Na ptáka jsem ale tipovala někoho jiného.

studentice
06.08.2020

Dobrá detektivka...jsem zvědavá, jaký bude další díl:)

alexis818
14.07.2020

Velmi,velmi zdařilé dílo.Moc mě bavila zápletka se vzpomínkami a oblast psychiatrie.Žádná hluchá místa,skvělý čtenářský zážitek.

juliesze
10.07.2020

Jedna z těch povedenějších detektivek! Strašně super zápletka, hrozně moc mě bavilo to nahlédnutí do paměti, vzpomínek a psychiatrie. A to dokonce na všech postavách. Opravdu povedené, moc doporučuji! Nenechalo mě to ani chvíli se nudit. A ty v detektivce nezajímavé a pojící pasáže tady byly velmi zdařilé.

Adell-ka
26.06.2020

Tohle bylo tak skvělý! Líbila se mi originální a propracovaná zápletka, příběh byl napínavý, měl spád a v některých pasážích se skutečně nedalo od knihy odtrhnout. Asi se rovnou pustím do dalšího dílu.

Restang
19.06.2020

Nebudu hodnotit momenty v knize, které jsou dle mého přitažené za vlasy. Nicméně velmi slušná detektivka se zajímavým námětem. Ten konec byl dobrý, ale zdá se mi, že tam toho bylo trochu moc. Sumárum za mne slušné 3+ hvězdy. A jsem zvědavá na další díl.

TerezaaBaarova
19.06.2020

Četla jsem nejdřív Vnitřní hlas (2) ...ten mě uchvátil, tak jsem teda koupila první díl.
Malilinkato mě to zklamalo, ale to protože jsem namlsaná... Takže předpokládám, že Klikatá cesta (3) bude super topka!
Celkově hodnotím knihu dobře, hlavní hrdina prostě sympoš, zápletka dobrá, promyšlená detektivka.

Dandy1
10.06.2020

Tohle byl omyl. Jediné co je na té knize hezké, je její obálka. Začínám mít pocit, že v poslední době čím dál víc platí thriller = plochý příběh bez napětí.

Kamilajznik
04.06.2020

Tak tohle byla pecka. Kniha se mi líbila od začátku do konce, držela mě neustále v napětí. Za mě moc povedená série.

BariEli
17.05.2020

Tady jsem se ale natrápila. A asi nejsem ani schopná reprodukovat proč. Styl byl přitom fajn, Frost taky fajn, tak nějak všechno bylo fajn... a přesto ode mě jen za tři.

ivoiro
16.05.2020

Slušná kniha a určitě jdu hledat další díly.

klarkys
12.05.2020

Ještě štěstí, že jsem se nenechala odradit jménem Frankie Steinová v anotaci.... takové “srandy” nejsou nic pro mě.
Kniha má velice zajímavý námět, nic takového jsem asi ještě nečetla, a že jsem četla už hooooodně thrillerů. Jednu hvězdu ubírám za trochu zbrklý konec, něco mi tam chybělo, ale celkový dojem z knihy to nekazí.

theale
11.05.2020

Asi si budu muset dát nějaký čas pauzu od detektivek, protože mi přijdou všechny tak nějak pořád stejné. Tato nijak nevyčnívá nad obdobné a tak na ní dozajista do pár týdnů zapomenu.

Awča
10.05.2020

Začátek se mi líbil, i když na podobné psychothrillery úplně nejsem. Líbily se mi sympatie, které choval Frost k Lucy, i chladná Frankie jako protiklad. Mazání vzpomínek nutí čtenáře přemýšlet nad svými vlastními prožitky. Ale přestože počítám s nějakou nadsázkou, tady bylo vše těžce uvěřitelné. Nemyslím jen hrátky s pamětí, ale i styl vyšetřování, resp. osamělá jízda Frosta. Kde měl parťáka, kam podával hlášení? Bohužel od půlky mě to úplně přestalo bavit a konec jsem i trochu přeskákala. S dalšími díly si nejsem jistá.

veruptackova
02.05.2020

Žádný krvák, ale skvěle promyšlená detektivka, kde vše zapadá na správné místo. Smekám před autorem a těším se na další díl!

Marosusu
01.05.2020

Super námet žiadny krvak ale skôr to čo sa deje v hlave ..paráda zas niečo iné ;-)

TetaDášenka
29.04.2020

Napínavá od začátku až do konce a čte se opravdu dobře. Oblíbený autor :--)

berila
05.04.2020

Tak tedy tohle byla síla. Úplně jiný námět a ještě k tomu takto perfektně zpracovaný. Až mi z toho šel mráz po zádech.

postrach
21.03.2020

Prvni kniha od tohoto autora.Tema mazani pameti-dobry napad.Konecne neco jineho......

Capkomi
14.03.2020

Velmi oceňuji neobvyklé téma detektivky (psychothrilleru) - úprava, mazání paměti. Ale některé úseky mi přišly velmi nereálné a přitažené za vlasy.

Pája699
09.03.2020

Pro mě originální a neotřelý námět. Vraha si sice tipnete brzo, ale i tak vás to nutí číst dál a dál. Mě to prostě bavilo, i když je opravdu k zamyšlení "úprava" myšlenek u lidí. Trošku bych i více rozepsala motiv vraha těchto činů. To mi přišlo trošku odbyté. První setkání s autorem a určitě ne poslední.

RonnieSmithx
08.03.2020

Zajímavá knížka. Čtivá, předvídatelné vyřešení zápletky. Mně osobně se ale i tak líbila a postavy v knize jsem si oblíbila.