Noční pták

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/big_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4.2799

Frost Easton 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird, 2017

Kniha Noční pták

ladyka

Nemohu nesouhlasit s nadšenými reakcemi ostatních čtenářů, i mne Noční pták svými drápy chytil a nepustil. V daném žánru rozhodně patří k tomu výrazně lepšímu!

ZuK1

Knížka je napínavá, občas jsem se při čtení i bála, každopádně manipulace s myslí v ní byla docela děsivá ....

ZuzaKoza

"Člověk nemůže svoji paměti věřit. Vzpomínky lžou. Dokonce i ty hezké neříkají vždycky pravdu."

Paměť, vzpomínky, to je to, oč tu běží. Každý máme něco, vzpomínky, situaci, strachy, lidi, na co bychom nejradši zapomněli,vymazali,odstranili... - Ale co dělat dál?
Odpovidala:" Nejtěžší etapa je začít budovat něco noveho."-

Kniha mě bavila, nikde nenudila a donutila přemýšlet nad vlastní pamětí a vzpomínkami,které bych nejradši smazala. Nebo snad, se s nimi snažila naučit žít?

Margerite

Podle hodnocení budu asi výjimka, ale mně se kniha moc nelíbila. Jako první musím vytknout velmi slabý překlad. Pak je tu geniální a sexy detektiv, na mě až příliš geniální a příliš sexy. No a rozvláčný děj, kdy už dlouho před půlkou knížky víte, jak to dopadne. Pomalu odvíjející se příběhy mám ráda, ale musí to mít smysl. Na mě prostě příliš jednoduché a přímočaré, psané příliš na efekt, bez hloubky. S Harrym Holem či Joonou Linnou tohle nesnese srovnání. Další případy Frosta Eastona raději vynechám.

Jiparis

Jak nebezpečná může být manipulace s lidskou myslí? Co se stane s člověkem, který utrpí ztrátu někoho blízkého a nikdy se s tím nevyrovná. Příběh je napínavý a má několik rovin. Nutí k zamyšlení o vzpomínkách.

konicekbily

Pěkně vytvořený thriller založený na ovlivňování lidí, předchozích nebo současných pacientů jedné psychiatrické lékařky, prostřednictvím vynulování lidských vzpomínek v paměti a jejich následné ovlivnění těchto osob. Podobných příběhů na toto téma jsem četl více, a tento příběh patří k nejlepším z nich. Pokračování série mám již na nočním stolku!

shelma

Zajímavé téma, napínavý příběh, sympatický detektiv a nečekaný konec. Přesně všechno to, co by měl správný thriller mít. Doporučuji.

Pavlnka
12.12.2021

Tak po delší době kniha, která mě vtáhla do děje a nepustila. Za mě super.

Hope80
02.12.2021

Úžasná kniha, od první stránky mě vtáhla do příběhu, napínavá každou další stránkou, skvěle se četla a hned po přečtení jdu na další díl.

Kubajzz
29.11.2021

Zajímavé téma. Zajímalo by mě, jestli je to opravdu možné, někomu takto vymazat paměť. Knížka se dobře četla, měla spád. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Hasmi
25.11.2021

Průměrný psychothriller pro citlivé jedince (jako já) toužící při čtení po troše napětí, ale nesnesou detailní popisy různých hrůz, které jsou schopni spisovatelé vymyslet. Napětí na začátku knihy však postupem ztrácí na síle a sem tam se postavy chovají naprosto nelogicky jen proto, aby bylo pár stránek navíc. Pachatele i rozuzlení dalších dějových linií jsem tipla cca ve dvou třetinách knihy. Oceňuji zajímavý námět, ale i tak jsem očekávala něco víc. Solidní 3 hvězdičky a dalším dílům dám s odstupem času ještě šanci.

Makůvka
22.10.2021

Tak tohle se fakt povedlo. Hned od začátku se mi libil detektiv a hlavně mě zaujalo to téma. Nevim do jaké míry je hypnóza a vymazání paměti reálné, ale příběh měl i tak hlavu a patu, žádná hluchá místa a hned od první stránky vás to pohltí a nutí číst dál a dál. Moc se těším na další díl.

esfinge
21.10.2021

Příběh zajímavý. Mě osobně hypnóza děsí, věřím, že může pomoci, ale i nadělat velkou neplechu. A tady se to ukázalo a vcelku tak nějak jednoduše a to mi právě moc nesedělo.

koki.veru
01.10.2021

Za mě super knížka, nádherný thriller. Napínavé od začátku do konce a velice zajímavé téma. Jsem ráda že jsem objevila tuhle sérii a jdu se hned pustit do dalšího dílu.

PaníLenka
26.09.2021

Zajímavé téma, lidská paměť je opravdu složitá, vzpomínky ošidné - už jsem na toto téma četla nějaké studie a příběh považuji za docela uvěřitelný. Navíc je napínavý až do konce a hlavní hrdina sympatický - co víc si od thrilleru přát?

Evelin2506
17.09.2021

Znepokojivé téma, opravdu je to tak jednoduché? Kniha se mi líbila a určitě si přečtu i další díly série.

Terka1975
15.09.2021

Zajímavá zápletka jak si prohrával vrah s myslí a emocemi zúčastněných postav. Detektiv Frost je sympatický a další knihy mají u mě zelenou.

Duchoslp
14.09.2021

Detektiv Frost a psycholožka Frankie se snaží zastavit vraha, který zneužívá fóbie jejích pacientů. Děj má spád a nechybí ani překvapivé odhalení vlastních nedostatků.

Majuš333
12.09.2021

Túto knihu som si vybrala, lebo som ju videla v prečítaných knihách u obľúbenej užívateľky Šánky a neľutujem :) Noční pták Vás hneď vcucne a je naozaj ťažké knihu odložiť... Frosta a Shacka som si hneď obľúbila a určite sa púšťam do pokračovania...

"Je snazší kráčet dál jedním směrem po cestě, po níž se člověk vydal, než měnit směr na křižovatkách, o kterých člověk neví, kam ho zavedou."

i.stefany
11.09.2021

Velmi originální téma si vybral pro první díl série Brian Freeman. Manipulace se vzpomínkami a vědomím, sugesce, hypnóza... Dost mě to děsí. Neumím si představit, nakolik by něco takového mohlo být reálné a jsem ráda, že už o tom nemusím přemýšlet. Postavy se vcelku povedly, nejvíc mě bavil Schack. :-))) Nicméně, příběh je napínavý a těžko se odkládá a já se těším na druhý a třetí díl.

rumova_kulicka
03.09.2021

Zajímavý neotřelý námět, kniha byla čtivá. Hned se vrhnu na další díl. A to jsem si série už zakázala! Jediné štěstí, že jsou jen tři díly :-D

ivusse
29.08.2021

Bezva čtení, detektiv je sympaťák.

olca1983
21.08.2021

Moje první kniha od Briana Freemana .. a jsem nadšená! Žádná nadbytečná brutalita a příběh promyšlený a propracovaný do posledního detailu. Sympatickou změnou oproti jiným knihám tototo žánru bylo, že vyšetřování se neodehrávalo v sídle kriminálky, ale vše probíhalo tak nějak za běhu. Navíc Frost je velký sympaťák a těším se na další díly ze série.

Elapheg
01.09.2021

Na začátku bych chtěl poděkovat za knižní recenzi hlavně uživatelce Šánce. :-) Měla jste pravdu, je to velmi dobrý thriller bez brutalit. Doktorka Frankie Steinová vymazala z paměti dvěma obětem sebevražd určité vzpomínky. To dovede detektiva Frosta až k ní. Jak Frankie, tak Frosta zná dobře vrah, který si říká Noční pták a je vždy o krok před nimi. Podaří se Frostovi a Frankie najít vraha dřív, než opět zasáhne? Ale aby ho mohli zastavit, musí nejdříve přijít na to, kdo to vlastně je. Je to velmi dobrý thriller bez brutalit, ale přesto s velmi inteligentní zápletkou. Z hlediska hypnózy je ovšem možné pacientovi vsugerovat, že na jistý impulz zareaguje tak, jak mu to bylo při hypnóze do podvědomí uloženo. Dobře jsem si početl, byl jsem napjatý, tip mi vyšel částečně, autora přidávám do oblíbených a knihu doporučuji všem, kdo mají rádi thrillery bez potoků krve, přesto však částečně reálné.

24.08.2021

(audiokniha & drobné spoilery)
První kniha, kterou jsem si vzala na dovolenou - a hned naprostá pecka! :-) Až jsem litovala, že jsem si ji nenechala na později. Už od prvních stránek jsem se od ní nemohla odtrhnout a její audioverzi jsem poslouchala doslova jedním dechem. Frost je sympaťák, kterého si prostě musíte oblíbit hned na první dobrou ;-). Případy nevysvětlitelných sebevražd, které vyšetřuje, jsou mrazivé a opravdu nepochopitelné. No a kromě toho všeho zde máme Frankie Steinovou, kterou obestírá jakási aura tajuplnosti. Původně jsem se domnívala, že by mohla být ona dokonce i podezřelá, ale nakonec bylo všechno jinak... Jak už píše ve svém komentáři moje oblíbená knižní přítelkyně wooloong, tohle je opravdu po dlouhé době kniha, která se nedá odložit až do úplného konce. Doporučuji a pevně doufám, že budou načteny i další díly...