Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 978 302

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Mishell14
01.06.2019 3 z 5

Oddechovka i když se to snažilo působit jako psychotriler a detektivka děj se táhl jak klidné moře. Pořád jsem čekala na tu velkou vlnu a ono nic hodnotím průměrně.

lucygreen
01.06.2019 5 z 5

Hodně mě tato kniha bavila, byl to můj druhý thriller a musím říci, že se mi líbil více, než V pasti lží. Od začátku mě bavilo prostředí a popis jídla a jiných věcí. Celkově ta atmosféra je super. Ani to nebylo nejak nechutné a napětí bylo dostatečné. Doporučuji!

lištička123
28.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka, super, moc se mi líbila. Od začátku do konce je napínavá, nejde se od ní odtrhnout.

Zdenas5
23.05.2019 5 z 5

Mně se velmi líbilo, opět velmi čtivé a napínavé od začátku až do konce, navíc velmi zajímavé téma - manipulace s lidskou pamětí. Doufám, že vyjdou další.

Péťa1950
12.05.2019 5 z 5

Zajímavé téma manipulace s pamětí, stupňované napětí,vedlejší linie týkající se rodiny psychiatričky, sympatický detektiv a jeho kocour, charakteristika San Franciska, pachatelé a jejich oběti, vše tvoří čtivou detektivku.Jeden chybně vyřešený zločin spustí řetězec dalších. Snad se dočkáme vydání i dalších knih autora v češtině.

Jane417
06.05.2019 4 z 5

"Noční pták" je za mě takový dietní thriller, ale nemyslím to pejorativně. Naopak! Je to napínavé čtení, které se ale obejde bez morbidních, brutálních a krvavých scén. První kapitola je skvělá a čtenáře okamžitě vtáhne do děje. Hlavní postavou je detektiv Frost Eastman, který v tomto případě vyšetřuje podivná úmrtí žen, které sice spáchaly sebevraždu, ale vždy za velmi podivných okolností... vždy v úplném pomatení mysli. To, co mrtvé ženy spojuje je jméno jejich psycholožky Frankie Steinové a to, že u ní podstoupily léčbu nějaké fobie. Detektiv se pouští do vyšetřování a s ním i doktorka Steinová, protože i ona chce zjistit, kdo a nebo co stojí za podivnými úmrtími jejich pacientek. Příběh je čtivý, napínavý a svým námětem hodně zajímavý. Ačkoliv mi první polovina přišla lepší, na kvalitě celého thrilleru to asi moc neubírá, protože to je samozřejmě jen můj pohled. Detektiv Frost byl sympatický a jeho vztah s kocourem dodával knížce na vtipu a lidskosti.

Denisa232623
27.04.2019 5 z 5

Musím říct že knížka se mi hodně líbila. Poutavý příběh a hlavně příběh měl děj a spád. Žádné hluché místo, tedy alespoň pro mě.
Chápu, že každého to bavit nemusí. Mazání paměti a hra s myslí je těžko představitelná, ale jako celek paráda. Tolik jsem ani nečekala.

L.Helena
19.04.2019 4 z 5

Kniha zajímavá svým námětem, dobře se četla. Nejsem si však úplně jistá, zda se reálně dá až takovýmto způsobem "pohrávat" s pamětí a "programovat" člověka k provedení určitého činu...

LeSk
18.04.2019 2 z 5

Špatný to nebylo, ale můj šálek kávy to úplně nebyl ... posledních 30 stránek mě bavilo nejvíc, ale tím se kniha "nezachránila" Ke čtení jsem se často nutila.

Nelly
11.04.2019 3 z 5

Solidní tři hvězdy, především za druhou půlku knihy, rozuzlení příběhu a taky sympatického detektiva s kocourem (dost nezvyklé)...

Danago
11.04.2019 5 z 5

Příběh začíná zvláštní a nečekanou sebevraždou dvou žen, které podlehly panickému záchvatu. Všechny stopy vedou k psychiatričce Frankie , která oběma ženám vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly tyto panické stavy. Má s tím něco společného tato léčba? A kdo je Noční pták, který ví o těchto případech až moc informací?
Velice dobrá detektivka. Téma manipuklace s pamětí je neobvyklé a zajímavé . Celý příběh je velmi napínavý od první stránky až do poslední. Detektiv Frost byl velmi sympatický a lidský. Za mě opravdu skvělý první díl nové série , další díly si určitě pořídím.

Nuttelka
09.04.2019 5 z 5

Do poslední stránky jsem byla napnutá jak kšandy, sice jsem vraha neuhádla, měla jsem pifku na někoho jiného, ale kniha se mi líbila, Frost se mi líbil. A námět pohrávání si s myslí, se vzpomínkami, nedovedu si to představit, docela psycho nevědět či tápat co je pravda a co ne.
Každopádně se těším na další Frostovo případ...

DericCaster
07.04.2019 5 z 5

Krásná knížka. Velmi se mi líbila a přečetl jsem ji jedním dechem. Děj je sice lehce předvídatelný, ale to nic neubírá na dramatičnosti a čtivosti.

Opatov
30.03.2019 5 z 5

Trochu psychologie, hodně hrůzy, dobrá zápletka. Určitě si koupím další díl. Od knížky se nedá odejít. Doporučuji.

Greenfingers
24.03.2019 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila. Zajímavě vystavěná zápletka, hlavní postavy vylíčeny plasticky i s jejich 13.komnatami. Děj pěkně gradoval a i když pachatel se dal celkem snadno odhadnout, závěr byl docela dramatický. Zřejmě se pustím i do dalších autorových knížek.

gordon13
15.03.2019 4 z 5

Opravdu zajímavá kniha, hned od začátku mě chytla, ani se mi od ní nechtělo odcházet...výborné a skvěle zpracované téma, líbilo...

MartulkaS
05.03.2019 5 z 5

Zajímavé a neotřelé téma. Velmi čtivá kniha. Psychologie, hypnóza, mazání paměti, manipulace ... Jste si jistí, že si pamatujete opravdu jak a co se stalo? Jsou naše vzpomínky opravdu pravdivé? Může nám někdo naše vzpomínky vzít? Překroutit? ... Kniha určitě stojí za to si ji přečíst :) .

monika0356
28.02.2019 5 z 5

Velice zajímavá knížka, nad kterou jsem musela hodně přemýšlet...ale ne zase moc, aby se člověk nezbláznil :) za mě určitě 5 hvězdiček, nemohla jsem se odtrhnout.

lenka7679
20.02.2019 5 z 5

Opravdu udělá člověk vždy pravý opak toho, co mu někdo řekne? A je to pak jeho vina, že se mu stane něco špatného, nebo toho, co ho to nechal udělat? Super, po delší době konečně něco. Kniha má spád, dobře se čte, ne se všemi rozhodnutími souhlasím, v některých chvílích byly některé postavy dost otravné, ale tak to mělo být a proto je to tak super. Vřele doporučuji a těším se na přečtení další knihy!

georginaa
18.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem vyhrála v soutěží a jsem za ní opravdu ráda. Snad každý člověk má ve vzpomínce nějakou písničku s nějakým dějem, kde zrovna byl nebo něco dělal, tancoval s prvním klukem a pod. Takových vzpomínek mám plno a díky za ně. Jsou to krásné vzpomínky. Nejhorší opravdu může být spojený s něčím hrůzným, člověk se brání to vytěsnit z mozku, ale někde to zapadne a zase to vypluje na povrch. Nikdo nikdy neví co se tam ukrývá, ani žádná doktorka, vše se mění od minuty. Mozek je úžasná věc, ale i zároveň zbraň k hrůzným myšlenkám a činům.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman