Noční pták

Noční pták https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366578/bmid_nocni-ptak-LaU-366578.jpg 4 965 302

Frost Easton série

NEJDĚSIVĚJŠÍ VZPOMÍNKY JSOU TY, KTERÉ SI NEPAMATUJEŠ. Sanfranciský detektiv Frost Easton nevěří v náhody. Sebevražda dvou žen v šíleném záchvatu, jedné skokem z mostu, druhé kulkou na svatbě přítelkyně, musí mít něco společného. Stopy ho zavedou k Frankie Steinové, psychiatričce, která oběma zemřelým vymazala z paměti události, jež v nich vyvolávaly panické stavy. Frankie zná leckterá tajemství svých pacientů. Smí je však Frostovi vyzradit, aby ochránila jejich životy? Pak se jí ozve někdo, kdo si říká Noční pták. Kdo toho o obou případech ví až mnoho. A zná i Frankiina tajemství – a Frostovy noční můry… Brian Freeman je zkušený autor více než tuctu psychothrillerů, jeho knihy vycházejí ve 20 jazycích a 46 zemích. Noční pták je úvodním dílem série případů Frosta Eastona.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Night Bird , 2017

Kizuizi
Kizuizi
19.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha, velmi čtivá. Četla jsem na doporučení a rozhodně nezklamala.

Ihivanka
Ihivanka
10.08.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Skvělá zápletka, napínavé až do konce.

kob
kob
05.08.2019 5 z 5

Skvělá knížka, dokonale mě vtáhla.

Kekik
Kekik
01.08.2019 5 z 5

A spadla klec...
Hned na úvod- Tato kniha patří k těm nejlepším detektivkám, jaké jsem kdy četla.
Od začátku jsem byla lapena čtivým textem. Námět a zápletka děje je geniální. Téma o zpracovávání vzpomínek a celkově vše kolem nich mě velmi zaujalo. Ještě teď o tom přemýšlím. Konec nezklouzl k překombinování. Je uvěřitelný.
Obě hlavní postavy jsou sympatické. Doktorku Frankie bych ráda viděla i v dalších dílech. Tak snad se tam objeví.
Maličký problém mám s chováním kocoura. Přeci jenom kočky mě obklopují celý život a tak mi jeho chování přišlo nevěrohodné. Kočka není pes.
Obrovské DOPORUČENÍ !!!

verca0794
verca0794
31.07.2019 5 z 5

Originální nápad příběhu. Thriller, který musíte dočíst, chcete vědět co se bude dít dál. Není nijak brutální, což oceňuji, krve je v jiných knihách dost. Hlavní hrdina sympaťák, takže nemůžu jinak než přidat mezi oblíbené autory, DOPORUČIT a dát 5*

harena
harena
27.07.2019 5 z 5

Noční pták je výborný thriller, zápletka skvělá, napínavé pátrání, že nepřeskočíte ani jednu stránku a budete číst do rána. Když mám chuť na pořádný, nebláznivý, akční a zajímavý thriller bez zbytečných brutalit, tak si představuji právě takovouto knížku. Už to vypadalo, že se sympatickému detektivovi nepodaří chytit správného vraha a on bude vraždit dál v dalším díle. Ten už mám v knihovně objednaný. V tomto žánru opravdu výborná kniha a můžu jen doporučit.

pavka88
pavka88
26.07.2019 5 z 5

Tady není o čem diskutovat. Chcete-li výborný thriller, čtěte. Nebudete chtít ani spát. Jasných 5 *.

Hanaa
Hanaa
26.07.2019 5 z 5

Už první stránky vás chytí a pustí až na konci thrilleru. Ten se panu Freemanovi opravdu poved. Chci další díl.

Pááája
Pááája
26.07.2019 5 z 5

Konečně zase thriller, který mě nenechá vydechnout a nutí mě číst dál a dál. Zápletka je hodně zajímavá. Jde zcela vymazat nějakou vzpomínku ? A jaké to může mít následky? Manipulovat s lidskou myslí jde, to je jasné, ale až takhle? V rámci duševní hygieny taky zapomínáme, ale některé věci zapomenout nemuzeme. Napínavý, inteligentní, bez zbytečných brutalit, tak má správný thriller vypadat. Až do posledního řádku jsem držela palce komisaři i psychiatričce a proto dávám plný počet palců.

Phorbo
Phorbo
21.07.2019 3 z 5

Preklad pana Jiráka... Ten cele knize ubira hodnoceni jedne hvezdy, ale tak jako...zase tak spatny to nebylo.
Zapletka sama o sobe je trochu chaba. Borec se chce pomstit, pozabiji kvuli toho tri holky, ktere jaou v tom nevinne a pak to vsechno dava za vinu zase nekomu jinemu. Vsichni tu jsou uneseni z Frosta a pritom je to jen nudnej pravnik, ktery nahodou dela u policajtu. Pritom je to jen frajer, bez kteryho by se obesla cela kniha

Lenoulinka
Lenoulinka
06.07.2019 5 z 5

Musím říct, že jsem si našla nového oblíbeného detektiva a tím je Frost Easton. Konečně detektiv, který je sám sebou a není to konfliktní člověk. Thriller to byl čtivý, měl spád, nechybělo napětí a rozhodně jsem se nenudila. Těším se na další knihu ze série.

soukroma
soukroma
06.07.2019 3 z 5

Nic moc: nevěrohodná zápletka, hrdinové i jejich vztahy - okouzlující sociopati/psychopati, nevýrazný policista, psychiatrička jak ledová socha (zabili její pacientky, tak to tím vším určitě chtěli ublížit jí!, na obětech jí nezáleží ani za mák), její manžel tvrdý a studený jak šutr, sestra darmo mluvit, a nad to množství prakticky neznámých fóbií. Jediné zajímavé byly úvahy o vzpomínkách a jejich "řešení" v mozku (ale dá se tomu věřit?).
Velmi americké, málo logické (nějak mi není jasné, proč vlastně tolik specifických vražd, pokud za tím stál ten, kdo se nakonec vyloupl jako pachatel...). 50%
A jak kvituji kočičí hrdiny v knihách, tak Shack byl snad nejneuvěřitelnější figurou ze všech (evidentně přilepenou k ději pro zajímavost - v reálu s naprosto nemožnou rolí) - policista! Frost ho všude! tahal autem! a on si všechno dal líbit! (takovou kočku bych chtěla vidět, vlastně raději nechtěla, neb bych měla dojem, že je na sedativech...).

Pár zajímavých postřehů se přeci jen našlo:

"Proč máš vlastně rád historii?"
"Protože vím, jak to skončí."
"To je k smíchu."
"Detektivové a historici mají ve skutečnosti hodně společnýho. Obě strany milují detaily, ale snadno ztratí přehled, co je důležitý a co není."
______________________________________________________
"Víš, co se povídá o psychiatrech, Froste. Jdou dělat to povolání jen proto, aby potkali někoho, kdo je ještě větší pošuk než oni sami."

vladka1695
vladka1695
05.07.2019 3 z 5

Průměrná detektivka jakých je spousta.

Ticiana
Ticiana
04.07.2019 5 z 5

Tohle byla supr jízda. Skvele vymyšlený, neotřelý tema a sympatické postavy. A ted rychle na druhy dil.

HankaHail
HankaHail
03.07.2019 4 z 5

Po Dívce v ledu a Hadrovém panáku konečně detektivka/thriller, který mě zaujal a bavil. Velmi se líbil neotřelý děj a taky sympatický hlavní hrdina Frost.

Ivka14
Ivka14
23.06.2019 4 z 5

Byla to detektivka či thriller sna zajímavé téma a to vzpomínky. Od začátku jsem tušila viníka, ale několikrát jsem si říkala, že to bude někdo jiný. Bylo to napínavé až do posledních stránek.

Schamila
Schamila
18.06.2019 4 z 5

JJ a pak choďte k psychiatrovi - tak to dopadá …. super napětí - doporučuji...

Radííí
Radííí
13.06.2019 4 z 5

Super, napínavé a trochu strašidelné :)) doporučuji

Nikkaa
Nikkaa
08.06.2019 5 z 5

Hezky napsáno, ed když o tom uvažuji je lepší nechat si jak špatné tak hezké vzpomínky to nás dělá tím čím jsme:)!!!

Terka18
Terka18
04.06.2019 5 z 5

Za mě je knížka velice povedená. Děj plynul tak nějak sám a nijak se nezadrhával. Hlavní hrdinové byly parádní a i když jsem tušila, kdo je viník, tak mě občas autorka zmátla.
Jen jsem občas měla pocit že je trošku těžce napsané, na psychiku.
Ale jinak nemám co vytknout.

sebevražda sérioví vrazi ztráta paměti, amnézie San Francisco

Brian Freeman