Jako led

Jako led https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184144/bmid_jako-led-8fN-184144.jpg 4 1022 179

Frigid série

Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje. Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít. Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Frigid , 2013

Pája699
Pája699
16.02.2023 3 z 5

Další jednoduchá, romantická jednohubka na jeden večer. I když v tomto příběhu mi osobně chybělo více děje. Ve své podstatě se celý příběh odehrává na chatě, kde hlavní hrdiny zastihne sněhová bouře a odřízne je od světa a chvílemi musí „bojovat“ o život.. Sydney a Kyler…nejlepší kamarádi už od dětství. Je nejvyšší čas si uvědomit, co k sobě opravdu cítí a co pro sebe znamenají a hlavně si to přiznat. I když se kniha četla lehce, tak má autorka určitě lepší knihy, které se mi líbí více.

Ewe291
Ewe291
12.01.2023 4 z 5

Knihy od autorky mam rada, rada sa k nim vraciam. Sice tato nieje moja srdcovka ale citala som ju uz asi 5.x ...... Priznam sa, ze druha kniha zo serie ma nezaujala a vzdy, ked som ju zacala citat som nedocitala ..... ALE TATO KNIHA JE KRASNA! Je to taka rozpravka, kde si zrazu uvedomia, ze co citili a videli to vsetci len oni nie .... No "rozpravka" ku ktorej sa rada vratim

Jita160
Jita160
07.01.2023 4 z 5

Další dětská láska, která potřebovala spousty let k tomu aby oba dozrály do stádya kdy si uvědomí, že ta přitažlivost a jako,že kamarádství znamená mnohem víc.
Sněhem zasněžený milostný příběh z jedné horské chaty kde se vykřeše na svět nejen velká láska mezi dvěma kamarády, ale i boj a přežití.

mich_krat
mich_krat
28.10.2022 4 z 5

Nejlepší kamarádi od malička, kteří k sobě navzájem chovají mnohem hlubší city, ovšem ani jeden se nikdy neodvážil o nich promluvit. Romantická oddechovka na jeden večer, která rozhodně neurazí. Kniha je jednoduchá, děj rychle plyne, vše se vlastně odehrává pouze v rámci pár dnů. Přesto se autorce podařilo zakompovat vše od romantiky a humoru až po napětí a nebezpečí. Líbilo se mi postupné prolomování ledů, sympatické hlavní postavy, až na pár slabších momentů Syd, kdy mi její overthinking a nešikovnost skoro už lezly na nervy. Celkově se mi kniha líbila a zvládla jsem ji na jeden zátah. J. Lynn mě zřejmě nezklame nikdy.

lenka7679
lenka7679
13.08.2022 3 z 5

Romantická jednohubka, bez žádných velkých zvratů. Děj je jednoduchý a nenáročný, doporučuji jako hodně oddechové čtení. Tato autorka umí vystavět příběh mnohe lépe.

Fallon443
Fallon443
22.07.2022 5 z 5

Knihu jsem hrozně dlouho nemohla nikde sehnat, až jsem si říkala, že se mi to možná ani nepodaří. Ale po dlouhém čekání jsem se konečně dočkala a mám ji doma.
Celkem mě překvapuje, že nemá vyšší hodnocení, protože za mě si ho rozhodně zaslouží. Byla to taková oddechová jednohubka, kterou jsem přečetla za jeden večer. I když vím, že autorka má ve svých knihách většinou vážná témata, vůbec mi nevadilo, že tady šlo spíš čistě o romanťárnu. Myslím, že knihomol občas taky potřebuje oddech od knih, které jsou založené na "emočním vypjetí" :).
Proto jsem byla za tuhle knížku velmi ráda a určitě doporučuji.

moma08
moma08
23.06.2022 3 z 5

Sladká romantická kniha, která ničím nepřekvapí, což mi bylo trošku líto, jelikož to autorka umí i lépe.
Dobře se četla a děj krásně plynul, avšak něco mi tam chybělo.
Možná je to tím, že jsem od této autorky četla lepší knihy.

Dela90
Dela90
23.06.2022 4 z 5

(SPOILER) Sydney je tajně zamilovaná do Kylera, jejího nejlepšího kamaráda, se kterým se zná už od školky. Kyler střídá holky, jako ponožky. Na konci zimního semestru, týden před Vánoci odjíždí s přáteli na chatu v horách, kterou vlastní Kylerova matka. Kyler a Syd dorazí na chatu jako první a taky tam zůstanou úplně sami odříznuti od světa, protože se tam žene silná sněhová bouře a bude trvat několik dní. Během té doby si začínají postupně oba dva uvědomovat, že už nemohou být jen přátelé. Začnou padat hranice a oni spolu stráví nějaký ten čas intimně. Jenže kromě toho, že se navzájem sbližují, někdo je ohrožuje a sleduje. Jak tohle všechno nakonec dopadne?

Wow! To je asi to první co mě při dočtení této knížky napadne. Já jsem tu knížku doslova slupla jako malinu. Měla úplně všechno, od nepatrných krůčků, přes hádky, chlapa ochránce, romantiku, erotiku, napětí, nebezpečí, slzy smutku i dojetí. Kyler, ačkoliv byl děvkař se mi líbil už od začátku, jak se o Syd hezky staral. Chránil ji. Ano, získal u mě plusové body. Zato Syd mě asi tak ve třičtvrtě knížky začala štvát. Já teda nevím, ale někdo, kdo studuje psychologii by o sobě a ostatních asi neměl tolik pochybovat. Pořád se něco nalhávala, že to není tak, ale je to tak. Vytvářela si iluze, které vůbec nebyly pravda. Jasně, pokud někoho tajně milujete a on vám tu lásku neopětuje několik let, je jasné, že už Vám z toho trošku šplouchá na maják. Ale v některých okamžicích už mi to přišlo přitažené za vlasy. Syd byla taky neskutečné nemehlo :D Ještě, že byl Kyler po ruce. Závěr mě dojal, rozsekal a jo, byla to skvělá knížka, kterou si stojí za to přečíst - 4,5/5.

“Napil jsem se jí skrze ten polibek, nasál ji hluboko do sebe. Mozek mi vypnul, zatímco jsem si užíval ten polibek jako pes, který se nechává podrbat na břichu. Chytila mě za paže, zaťala prsty do mého svetru tak, až se mi celé tělo chvělo.
Zopakuj to, prosil jsem.
Povytáhla koutky rtů. Miluju tě, Kylere.”

Ralemo
Ralemo
09.05.2022 5 z 5

Zjištění, kdo je vaše pravá láska kolikrát trvá vážně dlouho. A tím si přesně prošli Syd a Kyler. Nejlepší kamarádi odmalička k sobě skrývali city až do doby, kdy jejich kamarádství překročilo hranici. Moc hezky napsaný příběh se zajímavou zápletkou, trochou dramatu, ale nakonec šťastným koncem.
Každý si zaslouží najít takovou spřízněnou duši, přesně jako Syd a Kyler.
Určitě doporučuji, taková jednohubka.

MAU256
MAU256
30.04.2022 5 z 5

Je tak těžké přiznat se, že milujete? Ačkoli to Syd a Kylerovi trvalo snad celou věčnost, nakonec k tomu našli odvahu. Je to tak zřejmé, že všichni okolo to vědí a ti, kterých se to týká jsou slepí? Knížka byla krásně napsaná, četla se jedním dechem.

LucySmile
LucySmile
25.12.2021 4 z 5

Ze začátku se mi kniha hodně líbila a musím uznat, že je velmi čtivá. Je tam krásně vylíčena představa dokonalých vánoc v horské chatě obklopené sněhem. Později mi trochu vadila nerozhodnost obou hlavních postav a trochu přehnaný děj, ale i tak jsem si čtení velmi užila a těším se na pokračování s dalšími postavami z knihy.

jitka_dankova
jitka_dankova
25.11.2021 4 z 5

Nenáročná knížka o tom, jak se dva dlouholetí kamarádi prostě dají dohromady. A taky, samozřejmě, o spoustě sexu. A nic víc. Když víte, co čtete, je to vlastně příjemné čtení. Stačí nemít přílišná očekávání. Jen je samozřejmě dost náročné knihu sehnat, nevím, jak může být vyprodána taková věc, jako je ebook (kdo kdy takovou blbost vymyslel), takže se aktuálně nedá koupit. A z druhé ruky se knížka blbě shání.

johana3160
johana3160
09.11.2021 3 z 5

Nebylo to nic oslnujiciho. Od zacatku byl cely dej pruhledny, ale autorka ma dobry styl a az na konec to bylo pekne ctive. Jenze celkove to byla prumerna oddechovka, ktera neurazi ani neoslni.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
31.10.2021 4 z 5

Neurazí, ale a i moc nenadchne. Klasické romantické klišé.

aninaji
aninaji
24.08.2021 1 z 5

Tohle číst bylo opravdu utrpení. Zápletka tuctová, trocha děje na začátku a trocha na konci. Zbytek knihy je vlastně jen o sexu. Do čtení jsem se musela nutit, nic mě nemotivovalo vzít knihu a pokračovat dál. Čekala jsem nenáročnou, odpočinkovou romantiku, kterou jsem v knize bohužel nenašla. Nevím, jestli je to věkem, ale tohle by se mi nelíbilo asi ani v patnácti...

Zlá-Ňufie
Zlá-Ňufie
19.08.2021 3 z 5

No ja nevim… Ve vysledku to nebylo tak spatne, ale cetla sem z tohohle zanru o tolik lepsi knihy… Hlavni hrdinka me neskutecne stvala. Uvidim, jestli od autorky neco jeste zkusim.

Market = )
Market = )
26.07.2021 5 z 5

Bylo jsem skoro až nadšená :-). Knížka mě zastihla ve chvíli, kdy jsem oddechovku potřebovala jako sůl a můžu doporučit. Podle mě je trochu útlejší, než jsou knížky od autorky obvykle, a za mě to ve finále možná bylo lepší, jak úplně nezbožňuju "kriminální část zápletky", co v knížkách mívá, vyhovovalo mi, že na ní nebylo tolik prostoru :-D.

princesse
princesse
01.07.2021 5 z 5

Stejně jako další knihy od autorky se mi kniha skvěle četla. Příjemná oddechovka.

Knihodrak
Knihodrak
08.04.2021 5 z 5

Vůbec nechápu proč má tato knížka tak málo procent! Je romantická, vtipná a zkrátka skvělá, stejně jako vše od J.L.A.♥️. Určitě si tyto knihu přečtěte hned vás dojme a zlepší vám náladě♥️. A těch procent si vůbec nevšímejte ( vůbec neodpovídají. Moc doporučuji ♥️. Kdybych věděla jak dávám pět hvězdiček! ( Jako je existují i lepší knihy - např. Od Sarah.J.Mass, ale tahle kniha si těch pět taky zaslouží )♥️♥️♥️♥️♥️

Wecakm99
Wecakm99
12.02.2021 5 z 5

super čtivé, přečetla jsem ji během noci. Uznávám, že některé situace mi připadaly přehnané, ale já asi zrovna něco takového potřebovala.