DNA

Ve svém domě v Reykjavíku je brutálně zavražděna mladá žena. Jediným svědkem je její sedmiletá dcerka. Když krátce nato dojde k vraždě další ženy, policie je v koncích. Jistý radioamatér zachytává podivné vzkazy, které ho s oběma zavražděnými spojují, a tak, hnán zvídavostí, začne pátrat na vlastní pěst. Huldar, policista pověřený vedením vyšetřování, a Freyja, psycholožka vyslýchající sedmiletou dívenku – klíčovou svědkyni, musejí chtě nechtě pracovat bok po boku. Jejich spolupráci komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za tesaře z venkova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344374/big_dna-sgZ-344374.jpg 4.1583

Kniha DNA

Jnachti

Velmi čtivý a napínavý příběh. Na můj vkus trochu moc brutální. Velice se mi líbila postava vyšetřovatele i dětské psycholožky, komplikovaný vztah mezi nimi hezky kořenil detektivní zápletku.

oskli

Ha, tak tohle bylo překvápko! Podle hodnocení jsem doufala, že se mi kniha trefí do vkusu, a přesně to se stalo. Posloucháno jako audiokniha, od které se mi občas vůbec nechtělo. Načtená je perfektně. Huldar i Freyja jsou sympatičtí, vrah vyšinutý šílenec, zápletka pro mě překvapivá. Zklamání se rozhodně nekonalo, právě naopak. Rozhodně jdu na další díl.

pollyanna

Oceňuji absenci střídání časových rovin a to, že jsem se neztrácela v ději ani v postavách, byť měly pro mě dost cizokrajná jména. Nicméně zoufalá snaha autorů vymyslet co nejodpornější a nejděsivější způsob vraždy, která bohužel platí i v tomto případě, moje hodnocení dost radikálně snižuje. Po vzoru nedostižné Agáty by mi prostě stačila „obyčejná“ vražda, která je strašná už sama o sobě, a promyšlená zápletka. A špatně se mi četlo i proto, že se celé to trápení, vražda i vyšetřování, týkalo dětí...

boxas

Nebylo to špatné čtení.
Navíc pro mne s přidanou hodnotou, kterou je pro mě islandská literatura, protože tohle byla úplně první knížka nějakého tamějšího autora, kterou jsem dostala do ruky.
Děj má spád, Huldar je docela sympatický chlapík, Freyja je sympatická taky, takže některé drobnější vady na kráse jsem autorce ráda odpustila.

jasmína
28.12.2021

Skvělá kniha, nyní čtu další díl, sice by to mohlo ubrat na síle nápadů vraha, ale Yrsa je skvělá spisovatelka, jen tak dál.....

tami1
27.12.2021

Perfektní severská krimi!

Příběhu nechybí napětí, sympatický vyšetřovatel s neveselým osobním životem a samozřejmě zvyrhlé vraždy. Závěr překvapivý. Doporučuji.

PS: Už chápu vyhlášku EÚ ohledně výkonu vysavačů

berila
18.12.2021

Po delší době jsem se k autorce vrátila v její nové sérii a mohu jen konstatovat, že se mi první díl série moc líbil. Uvidím, jak se bude celá série dále vyvíjet, ale podle komentářů zde na databázi to vypadá dost nadějně.

Andrea7272
16.12.2021

Nebylo to špatné. Jen některé pasáže strašně zdlouhavě, podrobně, zbytečně popisované. Půjdu do dalšího dílu :-)