DNA

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Ve svém domě v Reykjavíku je brutálně zavražděna mladá žena. Jediným svědkem je její sedmiletá dcerka. Když krátce nato dojde k vraždě další ženy, policie je v koncích. Jistý radioamatér zachytává podivné vzkazy, které ho s oběma zavražděnými spojují, a tak, hnán zvídavostí, začne pátrat na vlastní pěst. Huldar, policista pověřený vedením vyšetřování, a Freyja, psycholožka vyslýchající sedmiletou dívenku – klíčovou svědkyni, musejí chtě nechtě pracovat bok po boku. Jejich spolupráci komplikuje skutečnost, že se spolu nedávno vyspali po seznámení v baru, kde se Huldar vydával za tesaře z venkova....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344374/dna-sgZ-344374.jpg 4.1433

Freyja & Huldar 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Metafora

Kniha DNA

ViolettaCh.
17. listopadu

Moje první setkání s touto islandskou autorkou mě příliš nenadchlo, nicméně dám jí ještě šanci. Vraždy jsou ve své brutalitě "severského" rázu, ale samotný příběh, který porušuje navíc základní pravidla správné detektivky, mě až tak nezaujal. Chybí větší napínavost i akce. Postavy vyšetřovatele Huldara i psycholožky Freyji byly pojaty dosti povrchně. No, uvidíme, jak budou vypadat další případy.

malpet

Po několika dílech série detektivek Chrise Cartera jsem si chtěl na chvíli "odskočit" k jinému autorovi, a vybral si podle dobrého hodnocení knihu DNA od spisovatelky, kterou jsem předtím neznal, navíc z dalekého severu. Kniha vyposlechnuta jako audio, za báječné načtení přidávám hvězdičku, jinak příběh mně příliš nechytnul. Vraždy dle očekávání zvrácené a bestiální, hlavní postavy Freyji a Huldara sice uvěřitelné, ale... za mně tomu prostě chyběl trochu větší šmrnc, odpich. Tři hvězdy.

Bakana

Tahle detektivka byla podle mého gusta. Napínavá, posledních pár kapitol jsem si myslela, že vím, kdo je vrah... a nebyl to on :-D!
Spoiler: Taky mě překvapilo a potěšilo, že konečný happyend se netýkal toho, jak si Freyja a Huldar padli do náruče, ale Karla. Karla mi bylo líto, tomu to přeju. Freyja a Huldar mi byli sympatičtí, ale zaláskování na konec by mi přišlo jako klišé.
Jediné, co mi neštymovalo, byl postup ohledně té malé holčičky. To se na Islandu opravdu strkají děti psychologům domů? I když o to extra nestojí? No ale hvězdičku za to autorce ubírat nebudu.

medulinka

Severské krimi. Chladné, surové, drsné. Mám ráda žánr krimi a thriller, takže za mě super. Pěkně napsané, napínavé.

Flafinka

Pro me prvni kniha od teto autorky.
Stvalo me neustale dukladne rozebirani vztahu na ukor spadu deje. Pritom na me postavy pusobily celkove plose, cernobile... Bylo tam par okamziku, kdy jsem byla rada, ze jsem hezky doma v bezpeci a to ocenuji.
Urcite si prectu i neco dalsiho, treba budu spokojenejsi.

čef

Krajně nepravděpodobný detektivní příběh zejména co se týká rodinných vztahů. Také logika konání postav podle mne dosti pokulhává. Hlavně pachatel jedná hodně nesmyslně a neuvěřitelně. Celkově snad dobré,ale určitě zatím to nejslabší, co jsem od autorky přečetl.

Mychaela

Tak jsem asi (opět) divná :-D, ale nesdílím zdejší nadšení.
Námět knihy, její téma, nebylo špatné, posledních asi 20 stránek, závěr a rozuzlení celého příběhu bylo dokonce hodně dobré, ale jinak za mě zklamání. Asi to bylo způsobem a stylem vyprávění, bylo to nezáživné, nebavilo mě to, nemělo to ten správný šmrnc, nebyl to nářez, jaký od knížek tohoto typu očekávám.
Zkusím dát šanci ještě 2. dílu "Černá díra"...

ennlady

Zajímavý, skvěle propracovaný příběh. Hledání vraha, jehož oběti, jak se zdá, vůbec nic nespojuje. Pátrání, které vypadá zoufale bezvýchodně, postupování krok za krokem, bez akčních scén, honiček, rvaček a stříleček. Do toho prapodivné a nesmyslné vzkazy, které vrah zanechává nejen obětem, ale i mladému introvertnímu radioamatérovi. Zkrátka atributy detektivky, jakou mám ráda.
V neposlední řadě sondy do soukromí jednotlivých aktérů, ty ale vůbec neobtěžují, naopak postavy polidšťují a pěkně přibližují.
Když jsem si skoro myslela, že mám vraha, tak to jsem se zase pěkně spletla. Rozlousknutí bylo pro mě překvapivé a důmyslné. Všechny kousky puzzle do sebe zapadly a cvak.
Já prostě doporučuji, mně se to líbilo moc.

Fobie
Fobie