Sedmikrásky

Sedmikrásky https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186633/sedmikrasky-186633.jpg 4 493 111

V bytě na stockholmském náměstí Odenplan je nalezen zastřelený kněz s manželkou. Zdá se, že oba spáchali sebevraždu, nejprve muž a po něm i jeho žena. V dopise na rozloučenou kněz vysvětluje, že poté, co si jeho dcera sáhla na život, nemohl dál žít. Ali čeká v zamčeném bytě na zprávu. Z Iráku zmítaného násilnostmi utekl do Švédska, kde doufá v lepší budoucnost. Jediné, co po něm jeho dobrodinec požaduje, je jednoduchá protislužba. O jejich dohodě ale musí mlčet. V Bangkoku se zatím mladá Švédka ocitá čím dál odříznutější od okolního světa. Někdo kousek po kousku boří celý její život. Zatímco po ní pátrá thajská policie, ona se na vlastní pěst snaží najít toho, kdo to má na svědomí. Dvojnásobné vraždy na Odenplanu se pod vedením Alexe Rechta ujme spolu s dalšími kolegy Fredrika Bergmanová. Brzy pochopí, že se jedná o něco mnohem složitějšího, než jen o sebevraždu. Zdá se, že různé události odehrávající se ve Švédsku i v zahraničí spolu nějak souvisí. Otázka je jak. Čas ubíhá, ale ti, kdo něco vědí, mlčí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Tusenskönor , 2010

metadonjuan
21.01.2020

První díl nechtění ze série se mi moc líbil. Tohle vůbec. Ani to nepokládám za kriminálku, spíš za agitku.

Aymira
10.12.2019 3 z 5

Téma uprchlíků je v současné severské literatuře poměrně časté a i zde autorka zakomponovala do příběhu svůj pohled na věc. Musím říct, že pro mě osobně byla kniha dost zmatená a zřejmě i to byl záměr. Spousta postav v jednotlivých kapitolách není vůbec pojmenována (opět záměrně), takže nevíte, která sestra je která, kdo střílel či nestřílel atd. Pravdou je, že i když se nějaká jména v knize opakovala a neměla jsem ve čtení žádné prostoje, stejně jsem najednou hned nevěděla, v jaké souvislosti se dané jméno v knize již objevilo. Ale čtivost se Kristině Ohlsson rozhodně nedá popřít, takže se těším na další knihu.

Vlaďkaa4
10.12.2019 5 z 5

Dobre to bylo :-). Na zacatku trochu zmatek, ale pak to do sebe zacne zapadat jak ozubena kolecka.

Libunka74
12.11.2019 2 z 5

Nedočetla. Odloženo na straně 89. Asi moc dlouhý rozjezd, nebo nedostatek soustředění, nevím. Zajímavá zápletka, aktuální přistěhovalecká problematika, ale nevydržela jsem. Za čas zkusím dát knížce ještě šanci a třeba se dostanu dál.

Titas9001
11.11.2019 4 z 5

Poslední kniha, co mně chyběla dočíst v této sérii. Napínavé, čtivé, jak je u autorky obvyklé, Motiv se tvářil úplně jinak, než bylo celkové rozuzlení a přiznám se, že mně to moc nesedlo dohromady a konec dost překotný. Hvězdičku přidávám za hlavní postavy detektivů. Celkové asi pro mě nejslabší ze série.

MilanCFC
11.11.2019 4 z 5

Určitě o něco lepší než první díl série, ale hvězdičkově hodnotím stejně. Nějak mi tam stále něco chybí. Něco, co mě bude nutit tu knihu z ruky prostě nedat a číst dál a dál.

000nugatovej
02.11.2019 4 z 5

Příběh zajímavě zamotaný. Příjemné detektivní čtení.

danielavachova
27.10.2019 4 z 5

Další dobrá severská krimi,styl dokonale sedl,jdu do dalšího dílu. Občas se ztrácím ve jménech.

ivoiro
19.10.2019 4 z 5

V sedmikráskách jsem objevil pro mne novou autorku, kterou určitě ještě v jejich knihách navštívím. Celé to mělo myšlenku a děj, který se plynule posouval. Akorát, nemůžou se ti Švédové jmenovat nějak civilizovaněji?

te-ssiinka3905
10.09.2019 5 z 5

Stále se opakující celá jména detektivů, jsou furt stejně nudný a otravný jako v jedničce, ale kniha jako taková je skvělá... na rozdíl od jedničky, jsem vůbec netušila jak se to celý vyvrbí... vřele doporučuji, budete to hltat slovo po slovu

tulip131
31.07.2019 4 z 5

Děj se od začátku tvářil úplně jinak než to všechno nakonec bylo. Uprchlíci, převaděči, padělatelé, tragédie rodiny, která ovlivnila i další rodinu. To jak Karolínu nechali v Thajsku. A v pozadí příběh vyšetřovatelů. Příběh uchopen spisovatelkou jak se sluší.

Dandy1
01.07.2019 3 z 5

Motiv mi přišel dost ujetý.

Bulldog
27.06.2019 5 z 5

Tahle paní spisovatelka má v mé knihovně rozhodně své místo...za mě velmi zdařilé čtení...

Betty11
27.06.2019 5 z 5

Autorka je čtivá, bavílo mě číst, udržela mou pozornost. Pachatele jsem neodhalila, až v posledních stránkách, takže napětí bylo. Je spoustu příběhů v lidském životě, které jsou neuvěřitelné - jak se říká - to nevymyslíš, takže za mě - nespekuluji o tom jak moc je to uvěřitelné. Naopak spoustu postav - dobře propletené a zároveň celou dobu neodhalené. Současně s řešením případu se odvíjí jednotlivé osudy postav z týmu Alexe Rechta.
Knihu s klidným svědomím mohu doporučit.

TeaPeter
27.06.2019 3 z 5

Děj byl dost těžko uvěřitelný. Ano, lidé mohou být naivní, lidé mohou by zranění, lidé mohou ztratit rozum, ale taková kombinace všeho - to je už opravdu moc.

nai.ivka
19.06.2019 3 z 5

Kniha udržela mou pozornost, četla se mi dobře, ale přišla mi méně uvěřitelná.

saphiral
24.05.2019 3 z 5

Tahle knížka bylo pro mne zklamání, jsem ráda, že jsem jí konečně dočetla. Asi to bude tím tématem ;-)

Vesina
04.04.2019 5 z 5

Další případ vyřešen !! Napínavé a čtivé !! Občas jsem se musela vracet k některým jménům, ale jinak bomba !!

DericCaster
04.04.2019 4 z 5

Řekl bych, taková pohodová detektivka. Stejně tak jako u prvního dílu série mne čtení bavilo. Zápletku jsem neodhalil, ale tak by to asi mělo být. Trocha napětí až do konce. Za mne dobrá knížka a na odreagování dobré čtení.

Teď si dovolím trochu zapolemizovat s jedním, níže uvedeným, názorem. A sice že " tým Alexe Rechta je nesympatický a rozhádaný" No já to vidím tak, že to jen přidává trochu na ralističnosti. V životě se jen málokdy stane aby nějaká skupina lidí žila, či pracovala ve stylu "Jeden za všechny..." Většinou se vždy najde někdo, kdo musí plavat proti proudu, anebo přinejmenším alespoň dělat vlny...

rodak
29.03.2019 5 z 5

I druhý díl série splnil očekávání.Skvělý vyšetřovací tým, originální a aktuální zápletka a výborné počtení.