Oběti ráje

Oběti ráje https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/221139/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ob-ROJ-221139.jpg 4 270 56

Na palubě plně obsazeného Boeingu 747 letícího ze Stockholmu do New Yorku je krátce po startu nalezen výhružný dopis adresovaný švédské i americké vládě. Pokud v něm nadiktované požadavky nebudou splněny, letadlo vybuchne. Únoscům jde o to zabránit vyhoštění muže, jehož švédská Bezpečnostní policie shledala nebezpečným. Vláda se musí rozhodnout, zda zachrání život čtyřem stovkám cestujícím, kteří jsou v desetitisícové výšce drženi jako rukojmí, nebo zda vyhoštění dokoná. Únos dostane na starost kriminální inspektor Alex Recht spolu s energickou Eden Lundellovou z Protiteroristické jednotky Bezpečnostní policie. Prostředníkem mezi vládou a policií se stane Fredrika Bergmanová, která toho času působí na Ministerstvu spravedlnosti a která je do vyhoštění také zapletená Brzy však všichni zúčastnění pochopí, že plán únosců je mnohem krutější, než si dokázali představit. Čas letí a Fredrika s Alexem si s rostoucím úděsem uvědomují, že brzy propásnou poslední možnost, jak cestující zachránit. Boj proti času se současně stává i bojem proti strachu amerických úřadů z teroristického útoku. A letadlu zatím začíná docházet palivo…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Paradisoffer , 2012

Ctv
15.04.2024 1 z 5

Nedočetla jsem, odloženo hned po začátku. Téma - agenti, teroristé, americká vláda, únos letadla - to vůbec není zápletka, kterou hledám ve vodách severských krimi.

85098211
23.11.2023 5 z 5

Copak ono je možné tuto sérii hodnotit jinak, než plným počtem? ;-) Já za sebe tedy opravdu nemohu jinak, protože i u tohoto čtvrtého dílu jsem byla nadšená! Kniha má sice trochu pomalejší začátek, ale potom se to celé rozjede - a už není úniku ;-). Dojde totiž k tomu, že na letu číslo 573 je nalezen výhružný dopis, který požaduje propuštění domnělého teroristy. Pokud k tomu nedojde, všichni na palubě zemřou... A tak mají nejen Fredrika Bergmanová, ale hlavně Alex Recht, jehož syn Eric v oné osudné chvíli sedí v cockpitu zmíněného letadla jako pilot, plné ruce práce, aby zachránili více než 400 cestujících a zároveň odhalili pozadí celé této operace. Víc už prozrazovat nebudu, kniha je napínavá a - jak už bývá u autorky obvyklé, čtivě napsaná. Na méně než pět hvězdiček to tedy určitě nevidím :-) a na další případ se budu zase někdy moc těšit...

janastok
28.10.2023 3 z 5

První půlka knížky se mi zas tak moc nelíbila, samý terorista, agent, špion, schůze, porada a mocenské tanečky. Ale druhá půlka knihy frčí až do vygradovaného konce.

borupet
02.08.2023 4 z 5

Čtvrtý díl a opět velmi čtivý a napínavý. Částečně noví vyšetřovatelé, jejichž osobní život skrývá zápletku. Zajímavý vývoj příběhu a překvapivé rozuzlení. Zdařilá série, jsem zvědavá na další díl.

technik1965
07.10.2020

Super príbeh, otvorené okienko pre pokračovanie

LutherKing
13.08.2020 3 z 5

Žádný světobor, ale vcelku dobrý.

kamilnaj
25.07.2020 1 z 5

V knize se střídaly lepší pasáže, během nichž děj poměrně rychle a zajímavě ubíhal, se slabšími, jež jsem přečetl a často ani nevnímal, o čem jsou.
Jako oddechovka dobré, neurazí ani nenadchne.

Anna27
22.06.2020 5 z 5

Ze začátku se mi to četlo hůř než jiné díly, ale po začtení jsem se opět nemohla odtrhnout. Doufám, že Kristina po posledním díle Potopa brzy vydá další pokračování s Alexem a Fredrikou, jedna z mých nejoblíbenějších sérií.

Katulinka69
10.03.2020 2 z 5

Tak musím napsat, že po předchozích dílech opravdu zklamání. Kolikrát jsem knihu ani nevnímala

zimolka
09.02.2020 2 z 5

Oproti prvnímu dílu byla o dost slabší,děj byl v některých místech zbytečně zdlouhavý.

000nugatovej
06.02.2020 4 z 5

Ohlsson má dar psát zajímavě a napínavě. I tento román je takový. Navíc se jí - na rozdíl od mnoha dalších autorů tohoto žánru - daří psát celkem přijatelně o osobním životě hrdinů přecházejících z knihy do knihy. Dobré relaxační čtení.

Vlaďkaa4
02.02.2020 5 z 5

Parada, bez drastickych scen a konec naprosto logicky a presto prekvapivy. 4 kniha od autorky a jdu hledat dalsi.

Aymira
15.12.2019 3 z 5

Za pár dní mě čeká let do USA, takže jsem si pro klid v duši nemohla vybrat lepší knihu :)
Ale teď vážně. Ani se nezdálo, že by to psala švédská autorka. Spíše než o detektivní práci kniha pojednává o tajných službách několika států, kde dochází k poměrovani si pindouru, zatímco čas ubíhá a k břehům Ameriky se řítí letadlo unesene teroristy a nemůže přistát. Musím říct, že předešlé knihy mě bavily mnohem víc. To ještě byla Fredrika Fredrikou a Alex Alexem a sekundoval jim Peder, který se teď úplně vytratil. Příště tedy prosím lépe!

MilanCFC
02.12.2019 3 z 5

Dějová linka kolem Fredriky byla v této knize neskutečně nudná, a to je docela na povážnou, když se má jednat o jednu z hlavních postav série. Celkově to nebylo úplně špatné, ale upřímně, děj byl dost předvídatelný. Po prvním dílu by mě to nenapadlo, ale Peder tu opravdu schází.

ivoiro
23.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo hodně dobré. A část knuhy jsem četl v letadle, takže to mělo i takovou tu správnou atmosféru.

Petula.N
18.08.2019 3 z 5

Tak tahle knížka pro mě byla zatím nejslabší. Cca do půlky to byla samá porada a opakovalo se tam pořád to samé, až konečně za půlkou už to začínalo být trošku napínavý....ale byla jsem ráda, že už to mám dočtené. Ufff..... Jsem zvědavá na další díl.

tulip131
13.08.2019 3 z 5

Velké překvapení, že se vyšetřovací tým rozpadl a ještě větší, že se na konci nedal dohromady. A do děje se přidal jiný vyšetřovací tým. Příběh uneseného letadla byl dobře napsaný, a potkal se i Alex a Frederika. Konec knihy naznačuje, že by snad mohlo být pokračování, ale to si jen těžko dokážu představit s Frederikou a Alexem. Samotný děj byl slušně spletitý, utajování informací nejen mezi zeměmi, ale i organizacemi jedné země ( FBI vs. CIA ). A to, že samotná letuška, hlavní organizátorka spiknutí nakonec umožnila přemoci pilota. Každopádně odhalení některých částí, že Sofia je Lydie, se nedalo předvídat a byly překvapením.

haski
05.08.2019 4 z 5

Trochu jiná kniha od spisovatelky. Detektiv Frederika zde v nové pozici. Zajímavé téma, coby, kdyby ... terorismus na palubě Boeingu. Děsivá představa, zvláště dobře vykreslené postavy politiků a lidí u moci, kteří by v případě nouze rozhodovali o našich životech. Jen tak -lusknutím prstů, by obětovali 400 lidí na palubě .....pro svůj klid a jednoduchost řešení. Dobré, ale už jsem od spisovatelky četla lepší.

rodak
06.06.2019 4 z 5

Tak ze čtyř dílů trochu slabší, pořád schůze a porady , uvidím dál.Už mám Davidovy hvězdy doma-zajimavá koupě.V antikvariátu použitá za 150 a v levných knihách nová za 99.Oba obchody od sebe cca 100 metrů.Pro zájemce Národní třída PRAHA.

TomD
19.05.2019 3 z 5

Docela jsem se tou knihou prokousával, ale konec byl svižný tak to bylo lepší.