Nechtění

Nechtění https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152778/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-ne-8LH-152778.jpg 4 650 156

Z rychlíku X-2000, který přijel na stockholmské hlavní nádraží, zmizela malá holčička. Policie začne brzy podezřívat jejího otce, na jehož dopadení vynaloží veškeré síly. Na jiném místě ve Švédsku se zatím před mužem, kterého zpočátku považovala za svého vysněného prince a osvoboditele, skrývá mladá žena. Dobře ví, proč holčička zmizela, a chystá se k dalšímu útěku. Policejní vyšetřování vede legendární komisař Alex Recht, kterému pomáhá horlivý kriminalista Peder Rydh a v neposlední řadě Fredrika Bergmanová, jejímž původním záměrem byla kariéra houslistky. Místo toho však skončila na policii a teď musí ze všech sil bojovat proti větru, aby zavedla vyšetřování jiným směrem, než tím, který se v první chvíli zdál nejpravděpodobnější. Případ plný rafinovaného zla zatím narůstá do stále větších rozměrů. Vyšetřovací tým nemá času nazbyt, pokud nemá dojít k dalším ztrátám na životech. Kolik mají času, než pachatel udělá další tah? A kdo je záhadná žena jako stín? Je třeba ji najít, aby na své místo zapadl i poslední kousek skládanky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Askungar , 2009

Ctv
26.03.2024 4 z 5

Na prvotinu opravdu velmi pěkná detektivka.

dlabikk
12.02.2024 4 z 5

První díl této série se mi líbil. Potěšilo mne, že nás autorka podrobně seznámila s osobním životem hlavních aktérů a nemlží jak tomu je u spousty thrillerů (i když tady asi více sedí označení detektivka). Sice to není nic na co bych si za týden vzpomněla, ale četlo se to samo a nejspíš budu pokračovat :o)

marketa1860
06.11.2023 3 z 5

Na víkend dobrá kniha, ale přišla mi nedotažená, malinko amatérská. Spousta detailů vyšetřovatelům unikala, konec rychlý, na můj vkus až moc rychlý. Asi si přečtu ještě další díl v sérii, ale jen díky hodnocení ostatních.

m_martina
01.11.2023 5 z 5

Tato paní spisovatelka mi dlouho unikala, ale nakonec jsem dala na doporučení mých oblíbených. A bylo to výborné čtení, i když mi vadilo, že se ztratila malá holčička. Ale Fredrika je sympatická mladá žena, proto budu pokračovat dalšími knihami.

amelie.m
31.07.2023 3 z 5

takový, křečovitý.. potenciál tam je, ale.. mně se to prostě četlo díky neohrabanému stylu psaní špatně.. ještě je co pilovat

borupet
26.06.2023 4 z 5

Od autorky jsem četla jako první Bouři, která mě nadchla, tak jsem pátrala po dalších knihách. Detektivní série mám v oblibě a první díl této se mi moc líbil. Zvláštní nesourodá trojice vyšetřovatelů a zajímavá zápletka. Čtivě napsáno, styl psaní autorky mi vyhovuje. Je pravda, že kritérium "výběru matek" mě napadlo daleko dřív než se začalo probírat v knize. A konec mi nepřišel zase tak uspěchaný, jak se tady v komentářích píše.... Ale cítila jsem, že to není úplně "ono". Byla to úplně nová postava, takže je čtenář ochuzen o typování, kdo by to mohl být. Celkový dojem z knihy je ale výborný a určitě budu pokračovat dalšími díly.

JitkaHambi
20.06.2023 4 z 5

Po dlouhé době jsem otevřela čtečku,kde už dlouho mám tuto knihu a byla jsem příjemně překvapená....sympatičtí vyšetřovatelé a jejich"osudy" a zápletka zajímavá.
Vůbec jsem se nenudila, mělo to spád.Jediné co bych vytkla je takový až moc rychlý konec.
Ale na další díl se těším :-)

Vlaďkaa4
08.05.2023 5 z 5

Sérii s Fredrikou mám přečteno celou. Ovšem první díl jsem četla jako poslední. Děti mi vadilo, ale všechny autorky knihy se výborně čtou

Čand@
20.12.2022 4 z 5

Ja som také trdlo, že sa púšťam do kníh, o akých som si už veľakrát povedala, že také čítať nechcem. Utrpenie detí mi ako každej normálnej matke nerobí dobre, no a vidíte, napriek tomu neodolávam. Začnem čítať a aj keď mám z toho nervy a bolí ma z toho srdce, nemôžem prestať, lebo chcem, nech už konečne niekto toho parchanta odhalí a zaživa rozkrája na kúsky, lebo nič iné si nezaslúži. To je plus tejto knihy - napísaná tak dobre, že ju nechcete odložiť. Oceňujem, že autorka zbytočne nezabieha do krvavých detailov, a na druhej strane mi zas vadilo neustále upozorňovanie na to, ako chlapi podceňujú schopnosti svojej mladej kolegyne. Fakt je potreba i v detektívkach či thrilleroch bojovať za “genderovú spravodlivosť”? Za to a za trochu odfláknutú postavu zločinca (vlastne som sa o ňom nič moc nedozvedela) je odo mňa mínusová hviezdička.

Titas9001
08.07.2022 4 z 5

Hodnocení srážím za uspěchaný konec a vůbec motiv, který pracuje s dětskými oběťmi a je jen pro otrlé. Jinak je to ale poctivá detektivka se sympatickými vyšetřovateli a spoustou mravenčí pátrací práce. Jde o autorčinu prvotinu a vrátila jsem se k ní, když nám "stávkovaly" Palmknihy.

Petronela16
29.06.2022 4 z 5

Tuto knihu som uz mala dlhsie v mojej virtualnej knihovnicke, tusim som ju dostala ako darcek k nejakej objednavke, ale akosi som sa k nej nemala.Vzdy bolo nieco ine uprednostnene na citanie.A čo čert nechcel, nastal okamih, že nič ine nebolo naporúdzi a ja som sa vám, milí databazisti,tak začítala,ze ani neviem ako som to za 2 dni zmakla.Musim povedať,citalo sa to fajnovo, ľahúčko,dej bol zaujímavý, takže urcite skusim od autorky pokračovanie tejto serie.

artlucie
29.04.2022 2 z 5

Přečteno rychle, celkový dojem nic moc.
Moc rychlý konec, vyřešeno až zázračně, zločiny úplně neosobní..

Petulka50
17.04.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla, ale uplně wau bych neřekla, ten konec..takový..nic moc..

Awča
14.09.2021 5 z 5

Zaujala mě zvláštní obálka.
Kniha byla velmi čtivá, bavilo mě vyšetřování případu i soukromí vyšetřovatelů, kterého tam bylo tak akorát, autorka se v ničem neutápěla, a tak mě čtení hodně bavilo, i když je vždy smutné, když se zápletka týká malých dětí.

Dada077
21.08.2021 5 z 5

Podľa informácií autorkina prvotina, aj moja prvotina od nej. Absolvovala som ako audioknihu, čítal mi Michal Gujáš. Síce ťažká téma, ale na vôbec prvý román veľmi dobre podaná. Podľa vyjadrenia autorky práve nastupovala k polícii, predpokladám, že aj jej ostatné romány budú z rovnakého prostredia a už teraz ma zaujímajú.
Trochu mi chýbal viac rozpracovaný profil zloducha, čo trestá matky za nechcené deti, ale deju to na napínavosti neubralo, naopak, odložila som všetky rozčítané a túto som dokončila v jednom kuse.

moudivlacek
10.07.2021 5 z 5

Fíha!!! Tak tahle spisovatelka mě opravdu napoprvé zaujala. Už samotný název knihy zcela vystihuje motiv příběhu. Bohužel ti nejvíce zranitelní a nejméně vinní jsou trestáni za chyby druhých. Vyšetřující tým bohužel zpočátku vůbec není jednotný, a tak trochu ke škodě všech i vyšetřování. Ale jak pokračuje vyšetřování, všichni začnou řádně spolupracovat a později tak začínají objevovat kýžené první výsledky. Když člověk čte detektivky tak dlouho jako já, myslí si, že už ho nic nemůže překvapit, a ouha ..... A může. Způsob řádění vraha, oběti, ale i vyšetřující tým mě vždy něčím překvapil. Já jen vím, že nikdo by neměl být trestaný za chyby druhých a nikoho nesuďme za chyby, když nevíme, proč je ten daný člověk udělal a co ho k tomu vedlo. Ono soudit je vždy snazší, než toho druhého pochopit.
Takže - určitě si zařadím autorku do oblíbených a budu shánět další díl.

ZuK1
19.04.2021 5 z 5

Myslím, že se jedná o velice zdařilou autorčinu prvotinu, napínavou a čtivou. U knížek mě baví, když se na pozadí vyšetřování detektivní zápletky zároveň dozvídáme i něco ze soukromí členů vyšetřovacího týmu, což je i případ Nechtěných, takže za mě 4,5*.

MartinaF
25.02.2021 4 z 5

Od autorky jsem četla třídílnou sérii Skleněné děti, která byla neuvěřitelně čtivá a napínavá. Očekávala jsem tedy něco podobného i u detektivek pro dospělé, ale dle mého byla pouze čtivá, napínavá moc ne. Co se mi ale líbilo, bylo soukromí postav na policejním oddělení, překvapilo mě, že jim autorka věnovala takovou péči, jinde se to až tak nestává. Ale závěr byl hodně zajímavý a autorka si tím trochu u mě vylepšila reputaci.

Miro67
24.02.2021 5 z 5

Vraždy dětí vždy provází mrazení v zádech, vztek a bezmoc.
Kniha je napínavá, bez zbytečných průtahů. A jak je již poslední dobou zvykem, řešení případu je protkáno i životními osudy samotných vyšetřovatelů. Vždyť i oni jsou součástí detektivniho příběhu.

Zzofinka
16.12.2020 4 z 5

Ble ble, to byly ale hnusné zločiny :-( Nechápu, jak mohou existovat takové zrůdy, které dělají něco takového, co autorka popisuje. Ale bohužel i tací jsou mezi námi. Knížka se mi četla dobře, ale musím souhlasit s recenzentkou, která psala, že na konci autorce trochu došel dech. Začátek je svižný, ale třetí třetina už se trochu táhne, navíc ani tady jsem neměla pocit, že už se policie posunula někam dál. A najednou se na posledních pár stranách všechno vysvětlí, je akce a ta končí tak rychle, jak začala. Každopádně knížku hodnotím kladně a k autorce se určitě vrátím, jen si teď musím od toho hnusu vražd trochu odpočinout :-)