Davidovy hvězdy

Davidovy hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245459/mid_davidovy-hvezdy-245459.jpg 4 342 66

Podle jisté staré židovské pověsti se prý po západu slunce zjevuje Papírový chlapec a unáší děti, které nejsou včas v posteli. Dnes už si na něj nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je ve Stockholmu za bílého dne před zraky rodičů a dětí zastřelena učitelka mateřské školy Šalamounovy obce. Vzápětí zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci a později jsou nalezeni mrtví s pokreslenými papírovými pytli na hlavách. Fredrika Bergmanová a Alex Recht, kteří po Fredričině návratu k policii opět vytvořili tým, stojí před velice složitým a propleteným případem. Tisk spekuluje o tom, že jde o rasově motivované činy, členové Šalamounovy obce se bojí o své děti. Ve Stockholmu navíc právě pobývá agent Mossadu Efraim Kiel, jehož činnost také vyvolává otázky. Stopy vyšetřování vedou nejen do Izraele, nýbrž i k Eden Lundellové, velitelce protiteroristické jednotky tajné policie, v jejíž minulosti se skrývá řada tajemství. Ve vyšetřování se neustále objevují zmínky o Papírovém chlapci, kriminalisté se však nemohou dopátrat toho, kdo to vlastně je. Je možné, že by legenda obživla a začala si hledat oběti? Nebo za hrůznými činy stojí někdo jiný?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Davidsstjärnor , 2013

janastok
29.10.2023 5 z 5

Chvíli po začátku knihy jsem zjistila, že už jsem ji před nějakým časem četla. Ale neodložila jsem ji, protože za 1. jsem již všechno úspěšně zapomněla, za 2. je naprosto skvělá, čtivá, originální a za 3. vysvětluje pár souvislostí z předchozích dílů a dává příslib do dílu příštího. Tak šup na něj.

borupet
18.08.2023 5 z 5

Bezesporu nejlepší díl série!!! Dokonale propracované, jedna z nejlepších detektivek co jsem kdy četla. Moc se mi líbil děj proložený útržky konce, aniž byste věděli, koho se to týká (i když bylo naznačeno.... a samozřejmě se to nepotvrdilo). Famózní závěr, úplné vysvětlení ví pouze čtenář, vyšetřovatelům se složit všechny díly skládanky nepodařilo. Vynikající.

eliska1523
12.02.2023 3 z 5

Mám ráda knihy, které mají hodně stran, ale v tomhle případě mi přijde že jde k oklamání čtenáře. Kdyby se totiž v knize neustále dokola neopakovalo, co vyšetřovatelé ví, co neví, co si myslí že neví a co si myslí že ví- a to za každou postavu zvlášť, dalo by se podle mě v klidu 150 až 200 stran ubrat. Připadá mi jako když sleduji dokument na Discovery, kde vám pořád opakuji jednu a tutéž větu dokola. Hrdinové jsou sympatičtí a můžete opravdu celou dobu jenom přemýšlet kdo je za tím vším a jak to celé vlastně dopadne.Do konce mi zbývá přes 100 stran a stále si nejsem jistá výsledkem což je pro příjemné,ale nic by se nestalo kdyby knížka byla trochu svižnější.

Atak
30.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Zajímavé téma, zakončení docela netradičně. Co se stalo ví v podstatě jen čtenář ostatní znají jen část pravdy.

faba
25.06.2021 3 z 5

Trošilinku (ale jen trošilinku) předvídatelná kniha, se kterou nevím jak naložit. Ano, čte se jedním dechem, ale podle mě nedosahuje kvalitu knih Nechtění a Sedmikrásky (ty jsem bohužel poslouchal jako audio), tak jsem je zde nehodnotil (proč? není tu kolonka :-) ).
Spíš mě v té knize zaujalo téma života v Izraeli. Ten život tam asi opravdu není jednoduchý a lidé na obou stranách jsou v neustálém napětí (asi - poslední závorky :-) ). Toto jsem si uvědomil i po zhlédnutí seriálu Our boys. Ale to už je pro jiné stránky.

vlčice68
02.05.2021 5 z 5

Pokud hledáte propracovanost a napětí, je tato kniha určena právě Vám. Ohlssonová je podle mne skvělá autorka, která dokáže udržet pozornost čtenáře od začátku až do konce.

martina2540
06.02.2021 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, dobře se četla a stejně mě překvapila, i když část závěru jsem odhadla za půlkou knížky.

technik1965
18.10.2020 5 z 5

Super, super, super!

berila
16.10.2020 5 z 5

Opravdu velmi povedená detektivka. Má všechno, co má podle mě správná detektivka mít. Napětí od samého začátku až do konce. Nelze hodnotit jinak než plným počtem.

juliesze
08.09.2020 5 z 5

Pokud bych mohla udělit více hvězdiček, tak bych klidně udělila! Výborné a zajímavé téma. Vzájemné provázání jednotlivých příběhů. Výborný spád. Autorka mě nutila být pořád ve střehu, byla jsem nedočkavá. A vlastně nejvíc to odzbrojil závěr, kdy jenom vy víte, že jste jediný, kdo ví, jak to doopravdy bylo. Fakt skvělé!

blackoutzuzi
12.05.2020 5 z 5

Kniha je neuvěřitelně čtivá, nebudete se moci odtrhnout a ačkoli má přes 500 stránek přečtete ji za chvilku. Navíc naše ústřední vyšetřovatele si naprosto zamilujete! Na severu prostě detektivky psát umí a Kristina Ohlssonová to jedině potvrzuje!

rikke
30.03.2020 5 z 5

Knihy Kristiny Ohlsson mě baví. Překlad Luisy Robovské mě baví. Baví mě zápletky, baví mě Fredrika s Alexem ... Davidovy hvězdy byly pro mě zatím TOP - čtivostí, příběhem, nápadem autorky prokládat děj úryvky konce příběhu bez uvedení jmen protagonistů (ale i tak lze poměrně jednoduše uhádnout, o kom je řeč, byť se nás autorka snaží zmást). ... Davidovy hvězdy jsem přečetla během jednoho víkendu. Už delší dobu se mi nestalo, že by mě kniha takhle pohltila. Skvělá oddychovka.

000nugatovej
19.03.2020 4 z 5

Čtivá, kvalitní oddechovka se zašmodrchaným závěrem, kdy se mění podezření od málo předpokládaného k ještě méně předpokládanému.

Anna27
15.03.2020 4 z 5

Příběh má 500 stran a já ji přečetla rychleji, než poloviční knihu, tak moc mě strhla. 1 hvězdičku ubírám za konec, pač se mi nelíbilo, že policie nakonec nezjistila celou pravdu o tom, jak se vraždy staly a spekulovaly. Jinak super, už se těším na další od autorky.

Sůvička4
29.02.2020 5 z 5

Děj mě naprosto strhnul, skvěle napsané, pro mě asi nejlepší v sérii.

Vlaďkaa4
05.02.2020 5 z 5

Hodne chladnokrevna pomsta, cekat tolik let..... Knizka vyborna

Betty11
16.01.2020 5 z 5

Autorka opět nezklamala, já jsem spokojená. Děj napínavý a propracovaný, psané čtivě, mohu doporučit.

Aymira
18.12.2019 5 z 5

Pokud čtete tuto sérii popořádku a znáte tedy už hlavní postavy, možná vám na začátku trochu zatrne. Před každou kapitolou (novým dnem) je totiž umístěna krátká část ze závěru, ale bez použití jmen. Takže víte, že se stane něco hrozného, ale nevíte komu... jenom můžete na základě určitých indicií tušit a bát se o svého hrdinu.
Celá kniha se týká Židů žijících ve Stockholmu, i když jejich náboženství nemusí mít s událostmi zase tolik společného. Poměrně velikou úlohu v ději hrají některé postavy, které se vyskytly již v předchozí knize Oběti ráje. Určitě někomu nemusí dělat při čtení dobře to, že se vrah soustředí v podstatě jen na děti. Kniha se postupně docela zamotala, ale naštěstí se pořád dala sledovat ústřední linka. Na konci jsem ten drsný závěr nepřála nikomu, ale jistotu jsem bohužel měla v tom, že některé z mých oblíbených postav se určitě týkat bude. Bohužel.
Pro příznivce Pedera Rydha podotýkám, že se nám do děje vrací.

MilanCFC
11.12.2019 3 z 5

Tak nějak to mám s touto autorkou jako na houpačce - kvalitativně nahoru dolů. Před pár knihami jsem chválil, že spisovatelsky roste, a pak alespoň já osobně prožívám menší úpadek a cítím, že to nějak opět není ono. Ten pokus zmást čtenáře ohledně ženy s hudebním nástrojem, ten mi přišel... no... takový wannabe. Musí se ale jinak uznat, že čtivé je to neustále. A mimochodem, kolik Fredrik a Alexů v sérii vystupuje? Že s každou novou kapitolou autorka musí doplnit i jejich příjmení...

Katulinka69
08.12.2019 3 z 5