Andělé strážní

Andělé strážní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191609/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-an-wZy-191609.jpg 4 390 88

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti. V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhemjsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera. Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka? Případ je stále temnější a rozřešení případu se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Änglavakter , 2011

Daduška
17.09.2017 5 z 5

Napínavé, velmi lidské - postavy jsou naprosto uvěřitelné. Četlo se samo. Doporučuji, Ohlssonová detektivky umí.

Danago
20.08.2017 5 z 5

V lesíku na je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy. V průběhu vyšetřování dojde na místě činu k dalším nálezům, které odhalují několik desítek let stará tajemství. Jsou zde nalezeny další oběti.
K jaké hrozné pravdě vedou stopy? Kdo se stane další vrahovou obětí?
Knížka má tentokrát trochu pomalejší spád. Přesto je zápletka opět dokonalá. A jako vždy překvapivý konec. Rozhodně patří mezi skvělou severskou krimi. Doporučuji.

january
27.07.2017 5 z 5

Líbí se mi moc styl psaní - tak trochu rozvleklý s přesahy do myšlenkových pochodů a soukromého života hlavních hrdinů. Trochu mi to připomínalo detektivky JK Rowling, jejíž styl také spoustě lidem nesedne. Co jsem však naprosto nepochopila byly vsuvky z doby po vyšetřování, které dost drsným způsobem vyspoilerovaly následující děj. Já poslední tři (to jsem už byla poučená) přeskočila.

misicenka
08.07.2017 5 z 5

Opět za 1 :-)

Toňula
02.06.2017 3 z 5

Další ze série mé oblíbené autorky, oproti předchozím měla trochu pomalejší spád, trochu krkolomnější způsob vyprávění, ale přesto čtivá. Určitě sáhnu po dalších.

šipek
29.03.2017 4 z 5

Tak tuto sérii přečtu celou, již mi zbývá poslední díl a to jsou Davidovy hvězdy. Mě se styl psaní a příběhy této autorky líbí. Tato kniha se mi zdála z této série nejlepší.

Zoy
29.03.2017 5 z 5

Kniha se četla sama, jako všechny od tohoto autora. Už se těším, až vyjde další

weberda
07.01.2017

Moje první kniha od této autorky a musím napsat, že mě překvapila. Určitě přečtu další. Doporučuji.

ArwenAragorn
02.01.2017 4 z 5

Kniha se mně četla hůře, myslím, že rychlejší spád by neškodil.

mone
20.12.2016 2 z 5

Přestože si cením originálního námětu, musím přiznat, že nadšení ostatních tak úplně nesdílím. Za mě něco mezi dvěma a třemi hvězdami. Moc postav, moc jmen, moc informací, občas až nepravděpodobná rozuzlení, dialogy, kterými je potřeba jakoby náhodou (ale dost kostrbatě) doplnit fakta, která v příběhu chybí. Nebylo to úplně ono. Asi jsem čekala víc.

Mil@n
25.11.2016 4 z 5

Vyšetřování mohlo mít rychlejší spád.
Nabyl jsem dojmu, že v severských státech má den tak max 8 hodin a ne 24.

vnimat_Krasu
30.10.2016 3 z 5

Ohlssonová je můj oblíbenej instantní čaj. Na nic si nehraje a servíruje tak akorát ohřátou detektivku plnou postav, postupně se otevírajících jako lidská duše. A já jsem po celou dobu čtení chladně odtažitej a přitom jsem za dva dny na straně čtyři sta a nemůžu přestat s otáčením stránek. Andělé strážní jsou zase o něco výš než předchozí dvě knížky. Děsí, exemplárně protínají vyšetřování s osobními životy hrdinů, pobaví a rozplynou se na jazyku. A já vlastně čas od času nic jinýho nepotřebuju.

katka_dv
03.10.2016 4 z 5

Sérii s Alexem a Fredrikou čtu postupně, jak ji spisovatelka napsala a musím říct, že takhle kniha je zatím nejlepší, skvěle napsané, výborně se četla, až mě nakonec zklamal závěr, kdy jsem si řekla - tak a je to - najednou konec.

Živa23
28.09.2016 5 z 5

Skvělá, napínavá, překvapující kniha. Všem doporučuji.

Michaela823
08.09.2016 5 z 5

Tak to bylo něco. Jedním dechem přečtená kniha. Určitě přečtu další knihy od této spisovatelky. Napínavá po celou dobu, těšila jsem se až to dočtu a zjistím jak to skončí až je mi nakonec líto, že už jsem ji dočetla.

veronika5179
17.08.2016 4 z 5

Jedním dechem! Ačkoliv jsem pořád čekala trochu jiný konec, nové skutečnosti a možná i další osoby, které byly zapleteny do celého případu. Trochu mě mátlo vyšetřování vyšetřovatelů, které se prolínalo celým dějem. Čekala jsem, že k tomu ještě dojde. Nevadí! I tak skvělá kniha!

ajasin
16.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, co jsem četla. Skvělá zápletka, zároveň výborné zpracování osudů vyšetřovatelů. Prostě tato autorka je můj šálek kávy.

david5746
01.08.2016 5 z 5

Jsem rád, že jsem si u minulých dílů nechal hvězdičku k dobru, protože tento díl své dva předchůdce hodně převyšuje. Velice dobře napsané, hodně slušně zamotané, ale pořád na únosné úrovni. Potěšilo, že se autorka nebojí rozbít některé jistoty, které jsem o Alexově týmu z předchozích dílů měl. Příště bude hodně věcí jinak a na to už se moc těším. ;)

Mesič
31.05.2016 5 z 5

Teda tak tohle byla opravdu pecka. Opravdu jsem nečekala, že kvalita tohoto dílu bude tak vysoká! Všem doporučuji. Obzvlášť u této série je důležité číst popořádku!!!!

jarin58
04.05.2016 5 z 5

Bezva detektivka,čtenář musí být stále v pozoru.Proto plné hodnocení.

severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson