Andělé strážní

Andělé strážní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191609/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-an-wZy-191609.jpg 4 390 88

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti. V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhemjsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera. Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka? Případ je stále temnější a rozřešení případu se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Änglavakter , 2011

tulip131
07.08.2019 4 z 5

Musím říct, že složení vyšetřovacího týmu je dobré, naprosto rozdílné osobnosti. Námět knihy byl dobře zvolený, děj se rozplétal opravdu pomalu, ale rozhodně to nebylo tím, že by to bylo umělé protahované. I to jak byl Spencer namočený/zapojený do příběhu bylo nenásilné. Otevřený konec, jak inspekce prošetřuje nastalé události, určitě bude rozuzlení v dalším díle.

Mrňous1
13.06.2019 4 z 5

Dočetla jsem třetí díl série a mám pocit, že autorka má vždy pomalý až nudný rozjezd. První polovina knihy se vleče, nevadí mi ji odložit, nemám pocit, že musím číst dál a dál. Od poloviny se to změní a konec je vždy velmi čtivý. Jak už tady někdo poznamenal, chvílemi jsou hlavní představitelé mírně natvrdlí, ale Andělé strážní mě rozhodně bavili víc než Sedmikrásky a i hlavní představitelka je mi sympatičtější, než byla na začátku. Myslím, že sérii dočtu:-)

rodak
11.04.2019 5 z 5

I třetí díl splnil očekávání.Rozehrané osudy vyšetřovatelů, neotřelé zápletky, čtivost-to všechno dělá že série neopakovatelný čtenářský zážitek.Je ale velmi důležité číst celou sérii od prvního dílu popořadě.

MaryAllen
25.03.2019 5 z 5

Výborné čtení. Přečetla jsem jedním dechem!

allyce
11.03.2019 3 z 5

Dobré čtení, ale očekávala bych, že příběh bude gradovat, dle mého vkusu však měl sestupnou tendenci.

Vesina
04.03.2019 5 z 5

Super !! .... jako každá kniha od Kristiny, kterou jsem četla.

beruska
06.02.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem našla v knihkupectví ve slevách za 79Kč. Měla jsem trošku obavy, jestli to nebude jedna z těch knih " ležáků", které se nedají číst :) ... Paní autorku jsem doposud neznala, tak jsem to riskla...
A musím říct, že mne příběh velmi zaujal !! Byl dobře napsaný, napínavý, těch 512 stran jsem zhltla, ani nevím jak :D... A paní autorku jsem si dala do svých oblíbených spisovatelů, protože je fakt skvělá :) ...
Budu usilovně pídit i po jejich dalších knihách :) ...
Tady opravdu neváhám a ráda dám 5 * :) :) ...

Kortez
31.01.2019 4 z 5

Nejdřív jsem se obával že tu tlustou bichli z knihovny stejně nebudu číst, no po prvních stránkách už to šlo samo. Dej měl spád, kapitoly ne příliš roztahané, už vím že můžu jít i do předešlých dílů. (když už jsem začal od třetího)

maroni
22.01.2019 4 z 5

Moje první kniha od Ohlssonové. Napínavý příběh prokládaný výslechy členů vyšetřovacího týmu. Od momentu, kdy se začíná rozplétat příběh, se dala oběť matky pro syna na konci trochu očekávat, přesto měl příběh spád a já jsem s knihou spokojená. Těším se na další pokračování.

BariEli
30.11.2018 4 z 5

Velmi přijemné pro mě bylo, jak snadno jsem se začetla. Zajela jsem do příběhu úplně okamžitě. A to jsem nečetla předchozí díly.
No severská literatura je úžasná. Ode mě má Fredrika a Alex 4 hvězdy. Akorát mi nevyhovoval formát přepisu výslechu. To jediné bylo pro mě rušivé.

SilvieSisinka
05.09.2018 5 z 5

Naprosto skvela napinava kniha :-)

martousek
01.09.2018 5 z 5

Za mě naprosto nejlepší kniha od Ohlssonové, napínavá od začátku do konce, vše perfektně navazuje a je propojené.

Ali_xy
06.08.2018 5 z 5

Třetí kniha v sérii a zatím asi nejlepší. Svižný děj se zajímavou zápletkou, nemohla jsem se odtrhnout. Líbí se mi vývoj jednotlivých postav, nejsou umělé, mají své klady i zápory, je to snadno uvěřitelné :)

111moni
04.08.2018

Skvěle napsáno, propletenec, který se postupně pomalu rozmotåvæ,osobní vztahy,které s vyšetřováním souvisí.Minulost,přītomnost.Kniha,kterà má spád a čte se velmi dobře.

Evišťátko
27.07.2018 5 z 5

Napínavé od začátku až do samotného konce!!

Milly22
02.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Sice jsem se ztrácela občas v těch jménech, ale tak už to mám, když jsou v knize více než tři severská jména.

Lenynek
15.02.2018 4 z 5

Pro mě taková ta klasická detektivka, kdy informace nacucáváte jako houba. K manévrování pro nějaké "hádej, kdo jsem" moc prostoru není, protože ty indicie prostě nejsou. Přesto však velmi chytlavý námět, při němž se vám kolečka mozkovny protáčejí celkem svižně.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila - jedna z těch, co chytne a nepustí. Konec mohl být trochu propracovanější, ale i tak je znát spisovatelčin velký posun od Nechtěných. Vsuvky s výslechy prozrazujícími děj jsem po první zkušenosti vynechávala a přečetla je až po přečtení celé knihy. Vyplatilo se - za neprůhlednost do posledních chvil dávám 5 hvězd.

Januli
23.11.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila, ale klidně bych ji zkrátila... Vedlejší dej s manželem Frederiky a vsuvky s výslechy prozrazující děj bych vynechala. Takže 4*

St.Evelin
31.10.2017 5 z 5

Maličko pomalejší rozjezd než na jaký jsem zvyklá, ale opět jednička s hvězdičkou!
Ohlssonová detektivky prostě umí a já se těším na další.

severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson