Andělé strážní

Andělé strážní https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/191609/bmid_fredrika-bergmanova-a-alex-recht-an-wZy-191609.jpg 4 390 88

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno rozřezané a zahrabané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná. Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti. V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhemjsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera. Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka? Případ je stále temnější a rozřešení případu se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Änglavakter , 2011

TeaPeter
31.03.2024 2 z 5

Pro mě velmi obtížně uchopitelná kniha. Celou dobu mi způsob psaní přišel zmatený a vlastně jsem se ani poradně nedokázal začíst. Nejspíše i díky rušivým vsuvkám ve formě záznamů z výslechů. Jediné co mi z knihy utkvělo je, že zlo a zvrácenost dlouho v lidech přetrvávají a ničí je i jejich okolí.

Ctv
26.03.2024 3 z 5

Za mě zatím z této série nejhorší kousek. Ne stylem psaní nebo příběhem, ten mohl být fajn. Na skutečnosti, že se jedná o sérii se stejnými hrdiny v rolích detektivů, je skvělé, že se jejich osobní příběh postupně rozvíjí a je to takový bonus k detektivní zápletce.
Ale tady tu zápletku autorka nějak nevychytala. Respektive její vyšetřování. Měla jsem od začátku pocit, že Alex, Fredrika i Peder (vyšetřovatelé) mají mozky zahalené nějakou mlhou. Indicie vedoucí k rozuzlení případu jim běhaly pod nohama, šlapaly jim na palce, cvrnkaly je do nosu, ale oni se jak umanutí drželi slepé stopy.
Jdu na čtyřku, tak uvidíme, jestli to bude lepší, nebo jestli má série sestupnou tendenci. Protože první díl se mi velice líbil.

m_martina
05.01.2024 5 z 5

Po několika romantických knihách jsem si chtěla přečíst zase nějaké dobré krimi. A vsadila jsem na jistotu v podobě Kristiny Ohlsson, protože mám její knihy téměř až nekriticky ráda. Ani tato mne nezklamala, líbila se mi od začátku do konce. Případ s Fredrikou Bergmanovou a Alexem Rechtem byl výborný, proto bude i moje hodnocení vysoké, a sice pět hvězd.

amelie.m
20.08.2023 4 z 5

první kniha nic moc, pomalu se zlepšuje

ArwenAragorn
05.08.2023 4 z 5

81%

Stará paní si povzdychla. Přála si, aby se těch starých vzpomínek dokázala jednou provždy zbavit. Vstala a zapnula televizi, chtěla se podívat na polední zprávy. Policie už oficiálně potvrdila informaci, že v Mindsommarkransenu byla nalezena další mrtvola. Zatím však nezveřejnila žádné podrobnosti o jejím věku a pohlaví.
Napjatě sledovala zprávy. Jak dlouho bude trvat, než někomu konečně dojde, jak to spolu všechno souvisí?
____________________________________________________________________________________________
Velice vydařený thriller, po jeho druhém přečtení bych bez váhání dala pět hvězdiček. Zápletka je komplikovaná, závěr dokonalý. Je tady dostatečně napětí a hodně zvratů. Bylo mi moc líto Pedera., ale vlastně nikdo z vyšetřujících to nemá v osobním životě lehké. A opět musím chválit, postavy jsou naprosto uvěřitelné.
Bez váhání doporučuji!

borupet
18.07.2023 4 z 5

Velmi zdařilé pokračování série. Napínavé až do konce. Jsem zvědavá, jak se osudy vyšetřovatelů budou vyvíjet dál.

85098211
15.05.2023 5 z 5

Po mírném zklamání z druhého dílu mě tentokrát autorka opět chytla do svých tenat ;-). No a tento třetí díl je podle mého názoru dokonce (prozatím) její nejlepší kniha! Příběh má totiž vše, co čtenář od dobrého thrilleru očekává. Je zde celá řada postav, které navenek působí víceméně nevinně, ale ve svém nitru ukrývají černočerná tajemství. Na vyšetřovací skupinu v čele s Fredrikou Bergmanovou, Pederem Rydhemjsou a Alexem Rechtem tedy čeká nelehký úkol, protože musí vyšetřit vraždy, které se staly poměrně nedávno, a zároveň také vraždy z doby před několika desítkami let. A mezi tím vším se stále dokola objevuje jméno jedné ženy, spisovatelky dětských knížek, která žije v domově důchodců a už celá dlouhá léta nepromluvila ani slovo...
Kniha je neskutečně napínavá až do konce, během vyšetřování dojde hned k několika zásadním zvratům, které všechny možné i nemožné teorie zase od základu změní a vyšetřovatele frustrují. Protože tyto nové informace jsou povětšinou šokující a překvapivé. Na závěr případu ovšem stále zůstane několik otevřených otázek, které čtenáře doslova nutí pustit se do dalšího dílu, aby zjistil, jak bude tento příběh pokračovat dál ;-).

ZuK1
18.03.2022 5 z 5

Mimořádně čtivé a napínavé, zatím nejlepší díl této série.

moudivlacek
09.02.2022 5 z 5

Fíha! Tak to bylo něco - psychologický román s pořádnou dávkou detektivky. Tentokrát Alexův tým to nemá snadné a jejich první nalezená oběť rozpoutá lavinu událostí. Bohužel ani Fredrika, ani Peder nemusejí řešit pouze pracovní záležitosti, ale je silně zatřeseno i s jejich osobními životy, ani Alex není ušetřen změn v životě, tam to je jiného druhu. Všichni tři tak řeší spoustu věcí najednou, psychicky vytížení, do toho "němá" stará spisovatelka, bojácná ošetřovatelka, vyšinutý bývalý přítel a spoustu dalších a dalších lidí a událostí a lidí. Konec mi naplnil smutkem srdce, ale i tak v koutku duše doufám, že se "mračna rozplynou" a příští díl bude pro hlavní aktéry lepší. Snad.

Anna27
20.06.2020 5 z 5

Jako všechny ostatní díly to bylo opět napínavé až do konce, čtivé tak, že jsem to za odpoledne přečetla, postavy promyšlené, tady se nedá hodnotit jinak než 100%.

AJIMKA
29.05.2020 5 z 5

Četlo se samo, napínavé až do konce. Za mě super, jako vždy.

technik1965
26.05.2020 5 z 5

Super, jej príbehy sa mi páčia.

Katulinka69
06.03.2020 4 z 5

Super,jdu do další

000nugatovej
05.01.2020 4 z 5

Od knih tohoto typu čekám zajímavé čtení a oddech, třeba i oddech od četby náročnější. Toto očekávání Andělé strážní splnili. Kniha je zajímavá, napínavá, s originálními nápady.

Vlaďkaa4
04.01.2020 5 z 5

Me se to hodne libilo. Po kazde ukoncene kapitole jsem hned musela zacit cist dalsi. Precteno za dva dny, nastesti volne dny. V praci by mi to netolerovali. Jen ten otevreny konec me stve. Doufam ze v dalsim dile to bude vysvetleno?

Aymira
13.12.2019 4 z 5

Trochu víc mrtvol a hodně odporný důvod k vraždám. Bavilo mě postupné odhalování pravdy. I když díky vsuvkám v podobě výslechů policistů měl čtenář jasno, co se stane v dalších kapitolách, stejně to stálo za to. Všichni hlavní členové vyšetřovacího týmu mají v knize své osobní problémy, které se přímo dotýkají případu. Uvidíme, jak to s nimi bude dál.

Makii
05.12.2019 1 z 5

Pět set stran úplných blábolů! Tolik nabláboleno jsem už dlouho neviděla :-D Každá informace je řečena minimálně pětkrát, asi jako aby to čtenář pochopil, či co. Partnerská "krize" hlavní hrdinky mě opravdu pobavila: "Tak co, řeknu mu něco, nebo ne??" A on: "Tak já s ní taky radši nebudu mluvit.." Jako pokoušet se vyvolat ve čtenáři jakýsi záblesk napětí tím, že všichni hrdinové si neustále něco tutlají pro sebe a vy musíte čekat, kdy KONEČNĚ si teda všechno řeknou, je utrpení. Navíc pachatele není těžké uhodnout. Dávám hvězdu za to, že v tom aspoň nebyly gramatické chyby..

MilanCFC
21.11.2019 5 z 5

Pokud čtete popořadě od začátku, musíte si všimnout vzestupné kvality knih. Autorka se opravdu spisovatelsky zlepšuje a tomuto dílu za mě nic nechybělo. Nechybí ani to pověstné "to". Vítám také menší změnu v podobě krátkých výslechů před několika kapitolami, to není moc časté.

ivoiro
16.11.2019 5 z 5

Opět slušný příběh. Přišlo mi to takové, že se to může velice snadno stát.

Betty11
30.08.2019 5 z 5

Výborně, za mně plný počet. Nenudila jsem se ani chvilku. Opravdu skvěle promyšlené, pomalu se rozkrývající, do toho osudy vyšetřovatelů. Čtivě napsané. Doporučuji

severská krimi švédské detektivky

Kristina Ohlsson