Švédské holínky

Švédské holínky https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372047/svedske-holinky-wRc-372047.jpg 4 128 44

Fredrik Welin série

< 2. díl

Jedné podzimní noci se Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Fredrik unikne doslova na poslední chvíli a stihne popadnout jen pláštěnku a dvě holínky — obě levé. Jeho milovaný dům na ostrůvku v Baltu lehne popelem i se vším majetkem. Ohořelé trosky se stanou symbolem jeho osamělého života, který se už chýlí ke konci. Fredrik se nastěhuje do starého přívěsu po dceři a hned si objedná nové holínky. Když mu dcera přijede na pomoc a zkontaktuje ho sympatická novinářka kvůli rozhovoru pro místní noviny, obrátí se Fredrikovi život vzhůru nohama.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Romány

Vydáno: ekniha , Host

Svenska gummistövlar , 2015

lencin
26.03.2018 5 z 5

Líbilo. Moc. V některých částech ještě pomalejší než Italské boty, ale místy zase svižné. Bilancování v závěru života a zároveň i snaha o změnu, je-li ještě možná...

pajaroh
15.03.2018 3 z 5

Kniha Švédské holínky plyne ve stejném duchu jako Italské boty. V první polovině se až na požár nic neděje, ale neděje se to velmi příjemně, co se čtení týče. V druhé části (především té pařížské) je toho řešení a "pohybu" více, což se děje na úkor popisů okolí a atmosféry a postupně mi to začalo vadit stejně jako hlavní postava.
Ale klobouk dolů - napsat román o 450 stranách se slabošským hrdinou v čele a udržet si pozornost čtenáře - to dokáže jen dobrý spisovatel.

Měňavka
02.03.2018 odpad!

Je mi líto, přečetla jsem do půlky a i to považuji za výkon! Příšerná nudááááá!Tam se prostě nic nedělo. Pořád jsem čekala na nějaký zlom,ale po 216 stránkách nic. Jsem moc zklamaná.

hs777
28.02.2018 5 z 5

Stárnoucí muž, kterému shořel dům. Zbyl mu osamocený ostrůvek, karavan a čtyřicetiletá dcera, o níž se před deseti lety dozvěděl.
Myslím, že při psaní tohoto románu byl Mankell zhruba ve stejném věku jako Frederik Wellin a také už nejspíš znal svou diagnózu. A přesto příběh o této pokročilé fázi života napsal bez zbytečného patosu a sentimentu, působivě, laskavě a s velkou pokorou. Švédské holínky jsou volným pokračováním Italských bot. Není úplně nezbytné číst je jako první, ale pro intenzivnější zážitek bych doporučila.

Švédsko požáry

Henning Mankell