Freddie Mercury

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Životopis jednoho z největších rockových excentriků, který se proslavil jako frontman legendárních Queen a neméně úspěšný byl i ve své sólové kariéře. Přestože v roce 1991 zemřel na AIDS, skladby jako Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust, We are the Champions, We Will Rock You nebo The Show Must Go On s ním zůstávají spjaty navěky. Autor, francouzský spisovatel a publicista, se pokouší nahlédnout za závoj mýtů, jimiž je Freddieho osobnost opředena, aby na světlo vynesl nejedno doposud skryté tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/97_/97134/freddie-mercury-97134.jpg 4.411
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Freddie Mercury

Přidat komentář
Rade
05. května

Kdo má rád striktně objektivní literaturu faktu, bude mít možná výhrady. Kniha je na jednu stranu pečlivě sestaveným životopisem, kdy autor vycházel z mnoha pramenů, na druhou stranu i pokusem o bližší pochopení života skvělého muzikanta a tak trochu i o vhled do jeho duše. Mně ta emotivní stránka nakonec nevadila, protože autor nebulvarizuje a neověřeným drbům se vyhýbá.

kleozpatra
07. února

Trochu mě zaráží - při úspěchu, jakým si momentálně razí cestu k divákům Bohemian Rhapsody - ten malý zájem o Freddieho v knížní podobě (8 čtenářů), přitom je zde velká spousta zajímavých informací, které se do filmu nevešly, dost možná ani nechtěly vejít, každopádně pohled na geniálního zpěváka a muzikanta je tu mnohem plastičtější a zdaleka není takovou pohádkou, i když napsán je s nepřehlédnutelnou úctou a ohledy autora.