Freddie Mercury

Životopis jednoho z největších rockových excentriků, který se proslavil jako frontman legendárních Queen a neméně úspěšný byl i ve své sólové kariéře. Přestože v roce 1991 zemřel na AIDS, skladby jako Bohemian Rhapsody, Another One Bites the Dust, We are the Champions, We Will Rock You nebo The Show Must Go On s ním zůstávají spjaty navěky. Autor, francouzský spisovatel a publicista, se pokouší nahlédnout za závoj mýtů, jimiž je Freddieho osobnost opředena, aby na světlo vynesl nejedno doposud skryté tajemství....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/97134/freddie-mercury-97134.jpg 4.314
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Volvox Globator

Kniha Freddie Mercury

Rudanek

Tato kniha je nejpodrobnější životopis o Freddiem a skupině Queen, který jsem doposud četla. Je krásně a s citem napsána,informace pocházejí od lidí, kteří Freddieho obklopovali od narození, až do posledního vydechnutí.
Jelikož jsem obdivovatelkou a milovnicí Freddieho, knihu určitě doporučuji, stojí za to si ji přečíst.

Rade
05.05.2019

Kdo má rád striktně objektivní literaturu faktu, bude mít možná výhrady. Kniha je na jednu stranu pečlivě sestaveným životopisem, kdy autor vycházel z mnoha pramenů, na druhou stranu i pokusem o bližší pochopení života skvělého muzikanta a tak trochu i o vhled do jeho duše. Mně ta emotivní stránka nakonec nevadila, protože autor nebulvarizuje a neověřeným drbům se vyhýbá.

kleozpatra
07.02.2019

Trochu mě zaráží - při úspěchu, jakým si momentálně razí cestu k divákům Bohemian Rhapsody - ten malý zájem o Freddieho v knížní podobě (8 čtenářů), přitom je zde velká spousta zajímavých informací, které se do filmu nevešly, dost možná ani nechtěly vejít, každopádně pohled na geniálního zpěváka a muzikanta je tu mnohem plastičtější a zdaleka není takovou pohádkou, i když napsán je s nepřehlédnutelnou úctou a ohledy autora.

Bez dcerky neodejdu
Bez dcerky neodejdu