Franz Kafka - Člověk své a naší doby

Franz Kafka - Člověk své a naší doby https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339111/bmid_franz-kafka-clovek-sve-a-nasi-doby-oNg-339111.jpg 5 90 18

Výpravná kniha o nejslavnějším pražském rodákovi Franzi Kafkovi přibližuje jeho život a dílo všem, kdo chtějí podrobněji poznat jeho svět. Ožívá v ní svět pražské německy psané literatury, svět jeho zájmů, rodiny a přátel a také svět prazvláštních příběhů, nad kterými si dodnes lámou hlavu čtenáři i odborníci na slovo vzatí.... celý text

vlkcz
20.01.2023 5 z 5

Skvěle udělaná kniha. Ti, kdo hledají odbornou studii budou samozřejmě zklamáni, ale ti, kdo se chtějí rychle něco dozvědět, budou určitě spokojeni. Krátké kapitoly nahlížejí na život a dobu FK z mnoha úhlů, bez patosu a přehnané úcty, přesto velice citlivě, boří některé zažité představy, takže výsledný obraz je velice plastický. Vše je prokládáno stručnými obsahy stěžejních děl a citáty současníků.
Nelze opomenout ani grafickou stránku. Ilustrace ctí ducha Kafkových textů, takže působí ponuře a naléhavě.

Darkry
22.01.2021 5 z 5

Úchvatná kniha! Mnoho podobných publikaci, které se snaží přitažlivou formou představit slavné osobnosti se zaměřují pouze na vzhled a text je odbytý. Zde ale text Radka Malého čtenáře přehledně, zajímavě a neuvěřitelně čtivě provádí osobností, dobou, legendou i dílem Franze Kafky. To vše je doprovázeno nádhernými grafikami a ilustracemi Renáty Fučíkové.

432830
04.11.2019 5 z 5

Je otazkou, jaky ma kniha ucel, respektive, co od ni ctenar ocekava. Nenajdete v knize premiru faktografie ci biografickych udaju, zvlaste pak ne detailni rozbory Kafkovy tvorby. Kniha je spise vhledem do Kafkova zivota a atmosfery Prahy, ktera spisovatele tolik ovlivnila. Jedna se o kratke seznameni s tolik probiranym autorem, o kterem mozna ani nevite tolik, kolik myslite. Libilo se mi, ze jde Franz nebyl nahlizen pouze z pohledu politovanihodneho chudacka, za coz je casto vinen otec. Naopak, je zde Kafka, coby presprilis uzkostny a mozna i trochu rozmazleny citlivka, ktery sve hluboke pocity ukryl prave do sveho dila. Kratce jsme seznameni i se stezejnimi dily, a to nejcasteji formou uryvku a ilustraci, ktere nam reknou vic, nez kdejaky rozbor. Mne kniha zaujala, za necele dve hodinky jsem mela precteno a to i s prestavkami na prokoukani obrazku.

zuzulique
11.03.2019 5 z 5

Autorov život je "opradený" množstvom mýtov, ktoré sa zahniezdili v našich predstavách. Kniha od Radka malého vyvracia či uvádza na pravú mieru mnohé z nich a umožňuje nám bližšie spoznať postavu tajomného Kafku. Textu nie je veľa, no bohato stačí (v duchu niekedy je menej viac). Nádherné kresby v knihe, od ktorých sa nedá odtrhnúť, dodávajú celku tajomnú atmosféru.

oladnb
03.01.2019 5 z 5

Perfektni! Nadherne mysticke kresby, ktere celemu dilu dodavaji neuveritelnou atmosferu a tajemno.
Vse moc pekne strucne a srozumitelne popsano, krasne se cetlo. Dekuji za tento zazitek.

Micha-Él
23.12.2018 5 z 5

Výborná knížka, která provede čtenáře životem i dílem Franze Kafky, moc mě bavila. Nelze opomenout ani působivé ilustrace Renáty Fučíkové, které knize dodávají pravou kafkovskou atmosféru. Za mě velmi povedené umělecko-didaktické dílko, podle mě by se hodilo klidně jako učebnice pro SŠ :)

Morgaine07
04.12.2018 4 z 5

Krásně ilustrovaná kniha o F.K.

Gabi13
24.11.2018 4 z 5

Velmi krásně zpracován život Kafky. Přiblížení se jeho tvorbě i osobě samotné. Velmi krásné ilustrace a celý design knihy.

anna0480
22.11.2018 5 z 5

Kafka patří už několik let mezi mé oblíbené spisovatele a tudíž pro mě další kniha o jeho životě nepředstavovala moc nových informací. Co ale chválím jsou naprosto božské ilustrace a milé zpracování. Ať už tedy o Kafkovi něco málo víte nebo jste naopak jeho velkým obdivovatelem, je pro vás tato kniha něčím, co by vám v knihovně rozhodně nemělo chybět.

VČJKR
09.11.2018 5 z 5

Nádherná, nádherná, nádherná knížka!

milamarus
05.07.2018 5 z 5

„(…) Kafka měl zkrátka problém se světem. A svět má dodnes problém s Kafkou.“, stojí na začátku knihy. Mohu-li, jakožto docela nepatrná součást světa, mluvit za sebe, není to ani tak problém s ním, jako přitažlivost k němu. Duševní, nežárlivá, a od jistého dne nekolísavá.

nakavusterezou
05.05.2018 5 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem na tuto knihu o celém životě F. Kafky narazila. Jeho díla se mi ještě do rukou nedostaly, po přečtení této knihu se neskutečně těším, až se začnu do jeho děl a poznám tohoto záhadného Pana autora více.

Luxiee Axony
31.12.2017 5 z 5

Toto je opravdu skvost. Nádherně zpracované, jak po grafické, tak po informační stránce. Takhle nějak bych si představovala zpracované středoškolské "učebnice" :).

bagel
29.09.2017 4 z 5

Moc zajímavá a pěkně zpracovaná kniha, nádherné ilustrace.

Ema22
10.09.2017 5 z 5

Jako velký nadšenec knih Franze Kafky tleskám. Informace jsou naservírovány přehledně, stručně a poutavě, nechybí spousta citací z deníků, další tvorby. Nejznámější povídky také obrazem. Velmi mě potěšily krásné ilustrace Renáty Fučíkové. Tuhle knihu prostě musím mít.
"Místo, které v práci zastávám, je pro mne nesnesitelné, protože odporuje mé jediné touze a mému jedinému zaměstnání, jímž je literatura."

Jakub91
12.07.2017 5 z 5

Úžasné ilustrace, zajímavý text. Ideální kniha např. pro středoškoláky, kteří Kafku ještě neobjevili, ale i pro ty, kteří ho už nějaký čas mají rádi.

tarabas
27.06.2017 5 z 5

Musím pochválit zejména grafiku knihy. Krása.

opic 12
28.05.2017 5 z 5

Franz Kafka nekonečný probádáně neprobádaný nepochopený tajuplný ztracený i nalezený nafouklý mýtyzovaný neuchopitelný prostor podobně nedosažitelná vesmírná nádoba.Ve výsledku,přeci hlavně člověk.
Tak vzdálený a blízký přítel na cestě bez konce,na které nám jsou jasné směry,ale stále nám něco uniká,nevíme kam se vydat a vlastně i cesta může být cíl.
Chtěli bychom pochopit,existuje vůbec řešení,odborníci to mají nadosah,ale stejně nám něco uniká.Prostor duše člověka,dá se vůbec proniknout a porozumět.Záměry všehomíra,pro nás tak skryté vnímání prostoru,svobodná vůle,láska,proč tu jsou,co je za tím.
Někdy si tak přemýtám,když něco od něj čtu,že si to vlastně ve svém díle svým způsobem stvořil ty nadčasový nedokončenosti a vše do sebe zapadá a dává jakýsi smysl,ale ono to je právě jen ta jakási domýšlivá lidská blbost.A v tom je tak právě Kafka samotným fascinujícím Kafkou.
Každý si to vyloží asi jinak,je to vlastně jakýsi záměr a v tom nám K. nedá spát.
A nebo je to jednoduše groteskně prostý,iluze načasování,jak se to vše vyvinulo a co se s Pražáka nakonec stalo a ted se tam někde v éteru láme v kolenou a může se potrhat smíchy ...
Krásná práce,moc povedenná věc,knihovnička bude jenom ráda,když si ji opatříte.
Pro ty co ho chtějí objevit,pro ty co ho najdou i pro ty kteří ho již našly...

Franz Kafka, 1883-1924

Radek Malý