Františkánské spiknutí

Františkánské spiknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12477/bmid_frantiskanske-spiknuti-vHb-12477.PNG 3 14 3

Napínavý historický román zkoumá skutečnou událost, která se odehrála před sedmi stoletími: na pokyn hlavy františkánského řádu bylo v roce 1226 mrtvé tělo Františka z Assisi skryto před světem a po několik staletí nikdo netušil, kde je jeho hrob. Mělo toto opatření skrýt nějaké tajemství, jehož odhalení mohlo ohrozit celý františkánský řád? Bratr Lev, který stál Františkovi za jeho života nejblíže, se rozhodne nenechat si pro sebe tajemství Františkovy smrti a vyšle středověkého světa mladého poustevníka Konráda. Každý zákrut tohoto labyrintu jen prohlubuje strach, který v něm odhalování pozadí událostí následujících po Františkově smrti vyvolává.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Argo

The Franciscan Conspiracy , 2005

Shardlake
14.02.2024 4 z 5

Zajímavým způsobem sepsán historický příběh, který vycházel i ze skutečných faktů. Škoda, že od autora nevyšlo více knih v češtině.

vincek1
16.11.2016 4 z 5

Krásně napsaná kniha. Je sice pravda, že ze začátku příběhu je tendence přeskakovat některé části, ale já vydržel a byl jsem odměněn. Příběh graduje, kdo ale čeká nějakou akčnost, bude asi zklamán. Kdo si chce přečíst něco o náboženství a hlavně tehdejším životě, nebude zklamaný. Toť vše.

jaja1989
01.05.2015 1 z 5