František mezi vlky

František mezi vlky https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245777/mid_frantisek-mezi-vlky-245777.jpg 4 5 2

Podtitul: Tajemství jedné revoluce. Papež František mění zažitý obraz nelítostné církve vedené panovačnými vládci a snaží se působit jako prostý kněz, jehož hlavní starostí je pomáhat lidem trpícím úzkostmi moderního života a nejistotou v období ekonomické krize. Neuznává hranice mezi věřícími a nevěřícími. Neodsuzuje homosexuály. Ctí všechna náboženství – na Zelený čtvrtek dokonce políbil jisté mladé muslimské ženě nohy – a díky zkušenostem z argentinských slumů dobře ví, co je to skutečné utrpení lidí stojících na okraji společnosti. Současně je to ale i jezuita, stratég nepostrádající politické myšlení: neomezuje se pouze na nový dialog s lidmi všech vyznání i bez něj. Součástí jeho odvážného plánu je reforma církve pro jednadvacáté století, v němž již nadále nemůže fungovat jako absolutistická monarchie. Chce reformovat římskou kurii, v souladu se závěry Druhého vatikánského koncilu posílit roli biskupů, pročistit Vatikánskou banku a zprůhlednit církevní finance, reorganizovat Italskou biskupskou konferenci, která se podle něj musí zříct své politické role, a změnit přístup věřících k homosexualitě. A to není vše: František by do rozhodovacích procesů v nejvyšších sférách katolické církve rád zapojil ženy. Marco Politi nabízí nový, mimořádně zasvěcený pohled na tolik obdivovaného papeže reformátora: otevřeně mluví o jeho problémech a těžkostech, pomlouvačných kampaních a také přelomovém konkláve, jehož členové odmítli tradici evropských papežů a nového Svatého otce našli až v Jižní Americe.... celý text

Náboženství Literatura naučná Filozofie
Vydáno: , Lukáš a syn (Barrister & Principal)

Francesco tra i lupi , 2015

ne.ver
13.11.2018 3 z 5

Ctive napsana kniha; autor umi psat zasvecene, barvite a s velkou noblesou a vystiznosti. Otazka je, nakolik je vzdy objektivni... treba bych asi pontifikat Benedikta XVI. nenazvala slovem "tragedie" atd., ale jinak dobre. Opet je ve mne po precteni knihy o Frantiskovi obvykly mix pocitu: velke sympatie pro papezovy reformy a lidovy, milosrdny pristup ke vsem, ale zaroven urcita nejistota, jestli se vse vyviji spravnym smerem.

lidunka1
08.08.2016 5 z 5

Velmi zajímavá fundovaně napsaná kniha. Není ale pro ty, kteří zavírají oči nebo si církev barví na růžovo.

křesťanství papežové František (J. M. Bergoglio), papež, 1936-

Autorovy knížky

Marco Politi
italská, 1947
2015  84%František mezi vlky

Kniha František mezi vlky je v