František Drtikol

František Drtikol https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86656/bmid_frantisek-drtikol-e6i-86656.jpg 5 8 1

Monografie českého fotografa světového významu, ale i dosud nedoceněného kreslíře, grafika a malíře, návrháře originálních dekorací a bytových doplňků. Kniha si všímá mnoha aspektů Drtikolovy životní a tvůrčí dráhy, věnuje se především jeho fotografiím. Obsahuje 120 černobílých a 8 barevných celostránkových reprodukcí Drtikolových děl. Text věnuje vedle vlastní analýzy a charakteristiky fotografií velkou pozornost zařazení Drtikolova díla do širších duchovních a uměleckých kontextů doby jeho vzniku a uvádí i řadu autentických citátů z Drtikolovy korespondence a jeho zápisků.... celý text

DádazPrahy
04.08.2021 3 z 5

Kniha představuje život a dílo fotografa Fr. Drtikola - text je zajímavý a poskytuje dostatek informací, avšak vzhledem k délce textu by bylo přehlednější jej členit do kapitol věnovaných jednotlivým životním a tvůrčím obdobím. Obrazová část je stručným průřezem díla a jsou zde zastoupeny různé žánry, např. krajinné kompozice, akty, portréty.
Myslím, že kniha dobře splňuje účel prvotního seznámení s osobností Fr. Drtikola, doporučuji.

František Drtikol, 1883-1961

Autoři knihy