Frantík letí do světa

Frantík letí do světa https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295715/mid_frantik-leti-do-sveta-OB9-295715.jpg 5 2 2

Turlogh
20.01.2021 4 z 5

Děj knihy tak trošku lehce navazuje na první knihu autora Kluci z Arnoldské ulice. Setkáme se v něm s mnoha hrdiny, již známými z první knihy pana Leopolda Němečka, např. s vůdcem kluků Tomášem, odvážným Vendou, jeho milou babičkou a dalšími chlapci slavného klubu. Hlavním hrdinou je ovšem hoch František a jeho rodina, rodiče, bratři a sestry. Děj románu by se dal stručně shrnout slovy: "jak chudý chlapec Frantík ke štěstí přišel," což by bylo tak trochu klišé. Jenomže pan spisovatel Leopold Němeček je Vypravěč s velkým V. (Jak už dokázal ve své první knize.) A proto jsme při samotném čtení knihy doslova vtaženi do pohnutých osudů rodiny kluka Františka a neodtrhneme se od ní od první až do poslední stránky textu. Inu, kdo umí ten umí. Proto doporučuji všem, kdo se zajímají o život dětí a rodin na přelomu 19. a 20. století, dále všem, kdo se zajímá o historii města Brna a také všem dobrým kamarádům. Howgh.

Hade
22.10.2016 5 z 5

Kniha mého dětství

1946  90%Frantík letí do světa
1944  90%Kluci z Arnoldské ulice: román o udatných chlapcích
1946  %Co hlavní stan nehlásil

Kniha Frantík letí do světa je v