Ukradené štěně

Další dobrodružný detektivní příběh druháčka Frantíka, který tentokrát pátrá po svém zmizelém psím kamarádovi Kazanovi. Pro mladší děti. Malý detektiv je tu do třetice! A tentokrát je mu obzvlášť těžko! Blíží se Vánoce, v městečku je trh a Frantík míří i s Kazánkem podívat se na rozsvěcení velkého ozdobeného stromu. Uváže psa před hračkářstvím a jde si dovnitř prohlédnout jeden úžasný vrtulník. Ale když vyjde z obchodu, štěně je pryč. Zmizelo i s vodítkem! Trojice kamarádů - Frantík, Matěj a Zdíša - se okamžitě pouští do pátrání, a čeká je nejedno překvapení. Podaří se Kazana najít? Nakladatelská anotace...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399995/ukradene-stene-a6n-399995.jpg 31

Frantík Lebeda (3.)

Detektivky, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Ukradené štěně

broskev28

Do třetice jsem se na Frantíka a jeho případ těšila a nebyla jsem zklamaná. Vánoční atmosféra na malém městečku doslova pohladí na duši a výsledek pátrání (již proslulé) detektivní trojice způsobí, že tyhle svátky budou ještě radostnější a nadějnější než jiné roky.
I třetí sada ilustrací Nanako Ishidy se tuze povedla, a o to víc mě mrzí chyby, které zřejmě přehlédla odpovědná redaktorka. Hrubka na s.61 (shoda podmětu s přísudkem), podobně jako 2.p. Zdíšina jména na s.77, určitě dětem jejich gramatické začátky neusnadní. Často dětem vysvětluju, že právě slova načtená SPRÁVNĚ v knížkách jim časem natolik utkví v paměti, že už je budou psát zcela automaticky bezchybně.
Nezbývá než doufat, že na tahle nepovedená slůvka rychle zapomenou. Ale příběh o štěněti se jim určitě bude líbit, o tom vůbec nepochybuju!

Ivana Peroutková

Ivana Peroutková