Mimořádný život Franka Derricka, 81 let

Mimořádný život Franka Derricka, 81 let https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274491/bmid_mimoradny-zivot-franka-derricka-81--5zM-274491.jpg 4 49 16

Frank Derrick série

Frankovi je jednaosmdesát. A právě ho přejela dodávka s mlékem. Už před touto nehodou měl co dělat, aby něčím zaplnil nekonečné dny. Se zlomenou paží a kůstkami na chodidle jej zřejmě čeká několik velmi dlouhých týdnů. Frank žije sám se svým kocourem Billem v typickém anglickém městečku. Sleduje filmy na DVD, v místním bazaru utrácí peníze za zbytečnosti a bojuje s různými podomními obchodníky, dokud do jeho života nevstoupí pečovatelka Kelly Christmasová...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Extra Ordinary Life of Frank Derrick, Age 81 , 2014

druzickaster
01.01.2020 5 z 5

Kniha je místy úsměvná, ale spíš je smutná. Frank je borec, ale věk je na něm holt už znát. Do domova seniorů nechce, peněz má hdoně málo, takže jediná zábava je kocour, bazar a ošetřovatelka Kelly. Rozhodně si to přečtěte, ale ne na vánoce. Budu pokračovat Frankovou dovolenou, to bude ještě zajímavé.

Tyrkysová
19.05.2018 5 z 5

Příběh je protkán krásným lehkým anglickým humorem, nechybí spousta trefných Frankových komentářů, včetně jeho úžasné schopnosti sebereflexe. I když si plně uvědomuje, jak je starý, ještě rozhodně nemíní házet flintu do žita a chce si žít život po svém. I kdyby to měla být jízda na růžovém skůtru po poklidné čtvrti. Jediné, co jej limituje, je fyzická stránka, která mu přece jen způsobuje trošku těžkostí.

Frankův příběh je příběhem stáří - a to jak jeho pozitiv, tak samozřejmě negativ. Je to příběh samoty, ale i přátelství, příběh odloučení od rodiny a vztahu k místu, kde žijeme (i když je tento vztah jakkoli svérázný). Pokud jste se někdy starali o seniory - ať už to byli příbuzní nebo klienti - budete je v příběhu 100 % poznávat. Frank prostě řeší všechny jejich "všednosti" a současně vylíčí křehkost osamocení a hledání vůle k tomu znovu ráno vstát z postele.

Izu
20.06.2017 3 z 5

Příběh o osamělém stáří, ve kterém člověk nevidí žádné světlo v tunelu a už ho ani nehledá. Asi jsem čekala na NĚCO zásadního, co ale nepřišlo.Sled nijak zajímavých událostí se opakoval a ani vztah ošetřovatelky k Frankovi neupoutal.Škoda.

Márinka
08.04.2017 5 z 5

Skvěle vykreslený obraz stáří, samoty, bezmoci, touhy po přátelství, vzájemné blízkosti s přidanou hodnotou - laskavým humorem.

Jíťa512
14.03.2017 3 z 5

Ze začátku úsměvné později spíš dojemné čtení. Frankovi jsem držela palce, aby sehnal dostatek peněz na pečovatelku Kelly. Přidávám v hodnocení jednu hvězdičku za to, že si Frank nakonec vzal kocoura domů.

myelka
19.02.2017 3 z 5

Milá, úsměvná kniha, dojemná, neurazí, nepřekvapí. Odlehčené čtení na upršené odpoledne...

Ťapulka
21.01.2017 5 z 5

Mně se tato kniha moc líbila. Přinesla mi pár úsměvných chvil, hodně zamyšlení a dojetí a obdivu. Četla jsem ji ve dnech, kdy jsem byla plná právě otázek o smyslu života ve stáří, kdy jsem řešila, co vše můžu udělat, abych naplnila osamělost a dny svých stárnoucích rodičů a tato knížka byla pro mě kamarádem. Ale zpět k hodnocení obsahu knížky - Ocenila jsem, že ošetřovatelka si zanechala k Frankovi pracovní odstup, i když s velmi srdečným nádechem, a z knížky se tak nestala obyčejná slaďárna. A za britské reálie jsem byla také ráda, aspoň se člověk něco dozví o životě v jiné zemi. Už se těším na pokračování!

iveta3689
02.12.2016 2 z 5

Humor mě trochu míjel. V prvních dvou kapitolách jsem se zasmála, ale tím to bohužel skončilo. Škoda, že autor nevyužil potenciál námětu. Bylo to prostě jen plkání o ničem.

asam
01.12.2016 2 z 5

Cituji - Mimořádný život Franka Derricka, 81 let je vtipná, místy komická, ale zároveň i poněkud smutná a dojemná kniha o stárnutí, přátelství a samotě. Já bych se přikláněla spíše k tomu smutnému. Stáří, osamělost nepohyblivost demence, co na tom může být humorného? Mě bylo pana Derricka spíše líto. Pokud se s touto knížkou minete, nic vám neuteklo.

Koka
13.11.2016 4 z 5

Také vám váš „přestárlý“ osamělý rodič v každém telefonátu tvrdí, že je v pořádku a nic mu neschází? Přečtěte si tuto knihu. Také váháte, zda přijmout práci mobilní pečovatelky? Přečtěte si tuto knihu. Také zastupujete firmu snažící se starým lidem vnutit nesmyslné a předražené půjčky, zboží či služby? Přečtěte si tuto knihu. Také máte za souseda starého podivína, kterého se raději straníte? Přečtěte ….
Aby bylo jasno: není to žádná literární perla ani nevídané a originálně zpracované téma, to ne. Ale je to obraz dnešní, právě dnešní situace, kdy se čím dál větší počet lidí dožívá osamělého a nebezpečného stáří a ani oni ani jejich okolí si s tím neumí moc poradit. Vykutálení ziskuchtivci jsou první a nejpružnější, kdo na potřeby osamělých starců zareagoval. Jejich příbuzní ani sousedé to nesvedou. Je to věrohodné, vtipné, čtivé, jenom snad místy je děj navázán až na příliš mnoho britských reálií (názvů kapel, televizních programů, jmen moderátorů apod.), které neznalci nic neřeknou, a tak uteče pointa.
Jenom jedno mi není jasné: jak ten autor technicky a jazykově dokázal z mých e-mailů vykrást a téměř slovo od slova přepsat do své knihy některé mé zážitky, které líčím svým vzdáleným blízkým? :=)
A také mám velikou pochybnost o kvalitě českého překladu, ale fakt nevím … Je to moje chyba, když se domnívám, že všechny nefungující přístroje (pračky, chladničky, telefony) jsou v češtině „rozbité“ a ne „polámané“ ?

Makropulos
10.10.2016 4 z 5

Tak mám nového oblíbeného staříka a přála bych si, aby každý starý osamělý člověk potkal nějakou tu svou Kelly, která by ho opět probudila k životu.

kamise
12.08.2016 4 z 5

Pro mne velice sympatický a čtivý příběh, jen místo očekávaného humoru se mi dostalo trochu deprese a nostalgie. Vzhledem k tématu stáří a ubývání sil (i financí) se však není čemu divit. Hlavního hrdinu Franka jsem si ale rozhodně oblíbila a pokud bude k dispozici další díl, určitě po něm bez váhání sáhnu.

Knihomlok2015
04.07.2016 3 z 5

Já nevím, na podobné téma už jsem četla mnohem lepší (ať už Oveho nebo Harolda Frye), ale i tak měl Frank něco do sebe a ty poslední kapitoly se celkem povedly.

jiri77
01.05.2016 5 z 5

Poklidné a příjemné čtení s jemným humorem a nostalgií.

moni.ka
10.04.2016 4 z 5

Knížka mě pobavila, rozveselila i dojala - přesně jak si autor přál. O tom, že stárne jenom tělo, ale v hlavě zůstává člověk pořád stejný. Doporučuji všem, kteří mají rádi své rodiče nebo prarodiče a mysleli si o nich, že snad mají mysl stejně nepružnou jako tělo. Nebo těm, kteří si myslí, že babičky a dědové neumějí používat smartphone a z hudby poslouchají výhradně dechovku. Snad u nás vyjde i další díl o nejlepších prázdninách Frankova života.

evasamankova
23.03.2016 5 z 5

Výborná kniha plná břitkého humoru i nostalgických dojemných situací a myšlenek. Staříka Franka si nejde nezamilovat. Moc se mi líbilo!

humor pečovatelství senioři

J. B. Morrison