Krvavý anděl

Krvavý anděl https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408652/bmid_krvavy-andel-fKq-408652.jpg 4 289 94

Komisař Sharko série

Nedaleko Paříže je nalezeno ošklivě znetvořené ženské tělo. K případu je povolán komisař Franck Shark, který si právě prochází svým osobním peklem. Před šesti měsíci totiž beze stopy zmizela jeho žena. Nový případ v něm ale znovu probudí zkušeného policajta, který se zarputile pustí do pátrání. Brzy je však nalezeno další tělo a všechno nasvědčuje tomu, že obětí bude přibývat. A jednou z nich by mohla být i Sharkova manželka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Train d'enfer pour Ange rouge , 2003

Erlif
31.10.2022 3 z 5

Tenhle autor se minul povoláním, měl vydávat nějaké básně.... Na jeho styl psaní jsem si opravdu musela zvykat... Když si odmyslím to jeho květnaté popisování, kterému jsem leckdy ani nerozuměla, tak kostra příběhu je dobrá a má fakt nápad... Tak od třičtvrtě knížky jsem si buď na jeho styl zvykla nebo už ho tam nebylo tolik a byla to po čertech napínavá detektivka. Uvidím, jaké budou další díly.

daudurhundur
27.09.2022 2 z 5

Moc napínavé to nebylo, vrah se odhalil již před třetinou knihy. Místy spíš nechutné, což by nemuselo tak vadit, kdyby to nebylo tak umělé... Přijde mi, že se autor chtěl svézt na vlně popularity filmu 8mm apod. (ten už byl v té době venku 4 roky). Do žánru krimi thrillerů to nepřináší nic, co by nebylo už jinde dříve a lépe.

Nelogičnost až debilitu v chování různých postav (typicky sám policista, manželka jednoho z podezřelých) zmiňují i ostatní - místy to tak připomíná spíš nepovedenou šestákovou frašku než moderní thriller.

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Na tuhle knihu jsme se dost těšila a vlastně jsem čekala, až u nás budou konečně vydané knihy pěkně popořadě, aby se do toho mohl člověk pustit. Opravdu kvalitní detektivka. Hlavní postava se složitým osobním příběhem, i tak nějak dokáže žít svůj každodenní život. Zápletka brutální, napínavá. Tahle série bude asi opravdu jízda.

Эva
28.08.2022 4 z 5

Jednu hvězdičku strhávám za to, že jsem vraha odhalila velmi brzy. Prostě jsem tu postavu podezírala hned. Jinak tedy krvavá jízda od začátku do konce. Thilliez si nezadá s Chrisem Carterem v popisu neskutečně brutálních vražd. Ale Sharko je mi velmi sympatický, a protože jsem první četla už dávno Syndrom E a Smrtící DNA, chyběla mi postava Lucie.. Ale doplňuji mezery a sahám po dalším dílu série…

evismaior
27.08.2022 4 z 5

75% - Jako první kniha s komisařem Sharkem se mi dostala do ruky dějově povedená Atomka. V Krvavém andělovi mi téma krutých vražd s dlouhým předchozím mučením a všechno to BDSM přišlo až nechutné, i když oceňuji, že autor se v líčení detailů nebabrá s úmyslem lacině šokovat čtenáře (jak je dnes v módě) a uvádí jich jen v množtví nezbytném pro jeho vyprávění (což i tak bohatě stačí, abych si uměla představit, co asi policisté musí při takové práci zažívat. Pocity obětí je pak lepší si nepředstavovat vůbec). Neocenila jsem příliš ten mysteriózní prvek - netuším, jestli autor chtěl hrát na populární notu anebo je to prostě jen deux ex machina (Sharko zas nemůže být tak geniální, tak tam hodíme kus nadpřirozena). Problém jsem měla taky s brzkým odhadnutím osoby pachatele, pak se mi ale zdálo, že přece jen dotyčná osoba profilu neodpovídá, abych byla na závěr zklamaná, že je to vážně ona, neboť i přes to provařené "a teď se pochlubíme, jak jsme vás všechny převezli" mi prostě přišlo, že to nesedí, a to i motivem a pohnutkami, jako kdyby se to na tuto osobu autor na poslední chvíli pokoušel násilně naroubovat. A už vůbec mi tam neseděla ta související dějová linka s jinak nesouvisející Sharkovou manželkou, u níž mi motiv unikl úplně. Co mě ale už od začátku přibilo do křesla, byl ten literární styl - normálně ich formu nemusím, ale tady seděla neuvěřitelně a expresivní popis Sharkových myšlenkových pochodů asi někomu přijde přehnaný a květnatý, ale mně občas připadalo, jako kdybych byla v jeho hlavě a všechno vnímala skrz jeho mozkové závity. Nebyl tak pro mě jen tak nějakým stroze napsaným detektivem, který si bokem řeší svoje problémy, ale skutečným člověkem vnímajícím a prožívajícím své okolí, osoby v něm a situace, do nichž se dostává. Jsem zvědavá na další díly, jak dlouho to autorovi vydrželo, protože tento skvělý styl už si z Atomky nepamatuji.

AlbionFoxyFox
10.08.2022 2 z 5

Ke knize jsem se dostala po doporučení a přečtení mnoha kladných recenzí a jako milovnice brutalit, Chrise Cartera především, jsem se nemohla dočkat. Byla jsem však neskutečně zklamaná. Co mi vadilo především a čtení poměrně krátké knihy rozvleklo do několika dnů, byl naprosto zbytečný a otravný květnatý básnický styl psaní. Jako opravdu musí policejní vyšetřovatel popisovat hrom jako Diovo kýchnutí?
Kniha se skutečně brutalitami jen hemžila, v kombinaci se sexem toho bylo místy už tolik, že efekt to na mě mělo opačný a spíš mě to už nudilo. Konec byl jako když utne. Autorovi zkusím dát ještě šanci, snad další díly budou pro mě lepší.

Hanina61
08.07.2022 5 z 5

Po přečtení všech knih od Chrise Cartera jsem měla tak trochu "absťák"... než jsem narazila na Francka Thillieze... Moje první kniha od něj a hned takový nářez, že místy bylo nutné knihu odkládat. Dokonale vystavěný a velmi napínavý příběh, zajímavá hlavní postava (určitě budu chtít znát Sharkovy další případy i to, jak se vyvíjí jeho osobní život), trochu jiný styl, než na jaký je člověk zvyklý, místy až poetický a mystický, který se mi ovšem brzy zalíbil. Ale stejně jako u Cartera to není kniha pro "slabší žaludky". Osobně ji milovníkům napětí doporučuji a sama už mám v knihovně zamluveného "Smrtihlava"...

Lachtaan
05.07.2022 5 z 5

Hodně jsem váhal, zda u Sharkovy prvotiny uvalit pětikvalt, ale když jsem si uvědomil, jak jsem tenhle příběh hltal a byl napnutý jak kšandy, koho Thilliez odkrágluje na další stránce, nemůžu hodnotit jinak. Já bezmezně miluju seriálové nekompromisní kriminálky alá severský Most, jelikož už mi ale ty opravdu poutavé došly, musím za tímhle žánrem sahat do knížek. A minimalně ty s komisařem Sharkem tu touhu kompenzují znamenitě.

allart
01.04.2022 3 z 5

Váham medzi 3/4 hviezdičky. Autor mi neskutočne liezol na nervy s tými básnickými prirovnaniami a kvetnatou slovnou zásobou pri opisoch prostredia i deja, čo sa absolútne nehodilo do brutálnej detektívky. Snáď to bolo tou prvotinou. Námet bol dobrý, od polovice to malo aj spád, celkom dobre sa to čítalo. Čo mi chýbalo, bolo viac pohľadu do psychiky vraha a jeho motívu, že vlastne prečo. Asi dám ešte šancu aj ďalšiemu pokračovaniu, hoci autor sa na konci rozlúčil s komisárom Sharkom...snáď sa vráti, keďže je to séria, tá postava mi bola sympatická, tak dúfam...

Jack Bauer
11.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Připadá mě, že se autoři předhánějí kdo napíše větší hnusárnu. Napětí zde nějak nefunguje ač se autor snaží jak chce, ale spíš je to stylem psaní a že je to jeho prvotina. Musí další díla vypilovat. Možný SPOILER: Opět jsem uhádl, že to bude někdo z jeho blízkých neboť podobné hnusárny jsou jak přes kopírák. Vraždy podle vzorce nebo ve jménu Boha či Ďábla, za vším stojí někdo známý....Proč to čtu? Co mě taková kniha dá kromě pocitu zhnusení? Vyrůstal jsem na Máyovkách a Verneovkách a snil o dalekých cestách, nebylo to tehdy lepší čtení? Přesto jsem si komisaře Sharka oblíbil a zkusím další hnusárnu, ale až za delší dobu, aby se mě takové čtení naprosto nezhnusilo. Carter píše lépe. Hvězdičku ubírám za styl psaní, který mě moc nesedl. Obdivuji policii, která musí řešit takovéto případy, možná proto to čtu, abych byl v obraze co se na tom našem světě děje za prasárny o kterých normální smrtelník nemá ani šajnu. Děj je sice vymyšlený, ale ne daleko od pravdy.

moudivlacek
29.01.2022 5 z 5

Morbidita nejvyššího stupně a rozhodně ne pro slabé žaludky a nervy. Příběh, který nemá hluchá místa. Podrobný popis obětí i míst činu dokáže v čtenáři vyvolat děs. To si pak člověk říká, co za zvrácená monstra mezi námi žijí.
Ale nejedná se jen o vraha samotného, je v tom něco hrůznějšího, co v našem reálném světě se opravdu děje...
A stejně, jako je drsný vrah, je drsný i komisař Sharko. Velice jsem si oblíbila i psycholožku, profilerku, která významně nasměřuje Sharka na pravou cestu poznání.
Autora bych možná přirovnala k Chrisovi Carterovi, i když ten je pro mne 1 z topů autorů thrillerů. Milovníkům thrillerů velmi dobré kvality doporučuji.

Trustty
29.01.2022 5 z 5

Za mě hodně dobré čtení. Těším se na další díly.

Jenny46
23.01.2022 4 z 5

Už je to delší dobu, kdy jsem četla knihy Syndrom E a Smrtící DNA opravdu zajímavé a čtivé. Tady mám trochu smíšené pocity, hodně temný příběh, brutální a ze začátku mi dělalo problém se začíst...
Chvíli si dám pauzu a vyzkouším 2 díl zajímá mě dál osobní příběh komisaře Sharka...

Niu
18.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Raději označím spoilerem! Jsem absolutně v koncích s tím, kolik hvězdiček mám dát. Když jsem začínala číst, tak jsem si říkala "jo, je to čtivé, autor a spolu s ním i hlavní postava používá až takový poetický jazyk pro detektivko-thrillery až nezvyklý, ale čte se to dobře; hm, no možná je Sharko trochu podivín". Pak se to otočilo na "ten Sharko je snad větší blázen než Harry Hole a Kim Stoneová dohromady!". A už vůbec jsem nečekala, že v té knížce bude tolik krutosti, což mi připomnělo filmy Zvrácený a 8mm. Já snesu hodně, ale to už bylo i na mne celkem dost a myslím, že to nebude tím, že jsem žena. Opravdu bych nedoporučila slabším povahám. Závěr, především epilog, mne překvapil, nepamatuji si, že bych kdy četla takový konec. Určité vyšetřovací postupy byly dost zvláštní a v reálném světě by to tak nešlo. Můj typ na vraha od začátku seděl a já jsem dočítala i z toho důvodu, abych se přesvědčila, že fakt jo. Nicméně si neodpustím poznámku, že v tomto případě byla obálka spíše na škodu. Kdo si přečte tuto knihu, pochopí. Tak fajn, dám 4*.

georginaa
13.01.2022 4 z 5

Tak jako pár dalším knih-čtenářům, i mě se povedlo nejdříve číst jiné díly a pak jsem se dostala k tomuto dílu. Též jsem stále tápala co se stalo s jeho ženou, proč je tak Sharko zasmušilý a teď je to vše jasné. Tento příběh byl opravdu brutální, o proti dalším dílům. Také si člověk musel trochu zvyknout na styl psaní, je to jiné, což pro mě ubírá na kvalitě. Proto dávám menší hodnocení.

Neopol
24.12.2021 5 z 5

Začátek hrůza až jsem si říkal co to proboha čtu-styl psaní nic moc- a nakonec 5hvězd

Pája699
09.08.2021 4 z 5

Styl psaní je jiný, než jsem od autora zvyklá, ale i tak jsem se tím prokousala :-) Jak už tu bylo řečeno i já první díl četla bohužel až jako čtvrtý :-( Na druhou stranu jsem ráda, že konečně vím, jak to bylé celé a od začátku s Sharkovou manželkou. Teď vše zapadá na své místo. Příběh velmi brutální, brutální a nemilosrdný vrah, který je vždy o dva kroky na před. Jelikož čtu Cartera, tak už jsem na ledacos zvyklá :-D Určitě bych nedoporučila slabším povahám. Mě příběh bavil a zaujal.

martina4041
31.07.2021 3 z 5

Ze zatáčku mi neseděl styl psaní. V knížce je pár věcí co Vás zastaví a jen si řeknete to si děláš jako kozy, ne? První část knihy vše takové rychlé, vše najednou vycházelo, všude trefa do černého a pak tápání.
Kniha byla místy hluchá, ale Carter s kterým je spisovatel porovnáván je lepší. Třeba další kniha bude lepší.

petrarka72
28.07.2021 1 z 5

Je to psané tak exaltovaně, až je to blbé - a celý případ řeší naivní zvraty (otec udává syna " ve jménu spravedlnosti", manželka pustí do domu policajta, kterého vidí poprvé v životě, a nechá ho hrabat se v manželově počítači, katatonická oběť se zničehonic vzmůže na odpor, vrah jasný téměř od začátku...). Jedna hvězda spíš pro mne - za to, že jsem to dokázala dočíst. Sharko prostě víckrát ne - i když autorův instinkt je obdivuhodný (viz Atomka a Pandemie).

zdendula31
14.07.2021 5 z 5

Brutální,napínavé,čtivé.

detektivní a krimi romány francouzská literatura thrillery

Franck Thilliez
francouzská, 1973