Atomka

Atomka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388061/bmid_atomka-yRE-388061.jpg 4 201 53

Komisař Sharko série

Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku v jeho bytě v Paříži. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil? Jedná se o stejného zabijáka, který hodil své oběti do ledových alpských vod? Právě ve sněhem pokrytých Alpách hledají Lucie Henebelleová a Franck Sharko informace, které by je přivedly na vrahovu stopu. Objev Gamblinových poznámek je zavede na kliniku, která se specializuje na využití hypotermie při operacích srdce. Ale megalomanský vrah, který svými experimenty s chladem sleduje extrémně nebezpečný cíl, je už zase o krok dále…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

Atomka , 2012

weisbach
08.11.2020

Minier, Thilliez - to je best of současného francouzského thrilleru.

alexis818
01.11.2020 5 z 5

Další skvělá kniha, další nálož napětí, odborných znalostí z odvětví atomové energie a další nezapomenutelný příběh, kdy člověk opět zase nad tím co dokáže člověk člověku udělat pro své vlastní zájmy. Kniha byla prostě super, těším se na další díl a vřele doporučuji.

mulderka
27.09.2020 4 z 5

Moje první setkání s komisařem Sharkem /zajímalo by mě, nakolik se s ním autor ztotožňuje, když mu dal stejné křestní jméno?/ Předcházejících dílů v té chvíli neznajíc, mohla jsem si jen domýšlet, jak strašlivé věci ho v životě potkaly a moc jsem mu přála, že by se snad mohl mít konečně trochu líp... Ale napřed musí vyřešit, spolu s rovněž osudem pronásledovanou kolegyní Lucií, další děsivý případ, děsivě napínavý a tentokrát i lehoučce se otírající o sci-fi. Bohužel trošku překombinovaný a navíc tu vidím inspiraci Purpurovými řekami. Za což jde hvězda dolů.
Nevadí, tuším, že bude líp. Můj soukromý thrillerový žebříček byl zamíchán, mesijé F.T. se mocným skokem zařadil na velmi vysokou příčku. Jdeme lovit další díly!!

vera4669
23.09.2020 5 z 5

Nemůžu říct, která kniha od autora je top, každá je něčím skvělá, zajímavá, napínavá... Čte se doslova jedním dechem, tady jsem s napětím čekala vývoj Sharka a Lucie a ten jsem dostala, za mě super čtení :)

Katania
27.05.2020 5 z 5

Podle mě nejlepší díl ! Doporučuji!

pavel9989
22.04.2020 5 z 5

Velice chytlavé a pěkné čtení. Akorát konec mi připadal, jako by autorovi na něj došlo místo... Takový hrr, hrr, a za 2 stránky pachatel dopaden.

Boby17
04.03.2020 5 z 5

Výborná knížka, napínavá od začátku až do konce. A také mrazivá, bez ohledu na roční období, kdy se odehrává. Líbil se mi i vývoj v osobních vztazích hlavních hrdinů. Autor mi opět nedal jinou šanci, než ohodnotit jeho dílo všemi hvězdami.

konicekbily
13.02.2020 4 z 5

Trošku moc překombinované, jednak spojení dvou odlišných příběhů moc knize neprospělo a "globální" vyšetřování po celé zeměkouli se spoustou informací mně činilo potíže se soustředit. Ale autor píše zajímavě a invencí je přesycen - nebudu se mu vyhýbat.

ALFELUS
04.02.2020 5 z 5

Moc poutavě napsaný thriller, podobná tématika jako v seriálu Černobyl, čte se to jedním dechem... Jen je pak člověku špatně z toho, čeho jsou lidé schopni...

ales7021
19.01.2020 2 z 5

Od autora zatím nejslabší kniha. Bohužel jí moc nepřidal ani český překlad pana Žáka.

Pav
14.08.2019 3 z 5

Uf. Všechno trefně shrnula "soukroma" v komentáři níže. Myslím, že další knihu tohoto autora si již odpustím a číst první díl už vskutku nemá cenu, protože jsme se převážně dozvěděli její obsah. V této knize mi nevyhovovala překombinovanost příběhu, navíc propletená se starým a ještě dalším novým případem. Hůře se mi četla než předchozí díly. Krkolomný byl i popis soukromých problémů hlavních představitelů a "něžné chvilky" byly příliš rušivé a nepřesvědčivé... nadbytečné. Thilliez u mě možná doplatil na to, že jsem shodou okolností nedávno dočetla Poslední orákulum od Jamese Rollinse, který rovněž využil černobylské katastrofy jako námět pro svůj příběh, akorát mnohem lépe (kdo čte jeho knihy, ví o čem mluvím). Navíc mě při čtení rušilo značné množství překlepů a chyby v textu, ale za to autor nemůže. Zkrátka mi tento díl nesedl (narozdíl od těch předchozích).

Atak
09.07.2019 5 z 5

Naprosto úchvatný příběh. Šílený co všechno člověk dokáže vymyslet pro svoji zkázu.

Valeyman
23.05.2019 5 z 5

Thillieze prostě můžu ! Líbí se mi detektivní zápletka v kombinaci se spoustou vědeckých poznatků ( ne vždy nutně reálných a pravdivých ) . Líbilo se mi to od začátku do konce, akorát bych trochu ubral s tím, že každý díl Franck vyšetřuje na vlastní pěst, pak si to vyčítá, aby to za deset stránek udělal znovu. Trochu mi mrzí, že díly nevycházely v češtině chronologicky a tak je v tmto díle spoustu odkazů na Rudého anděla, přitom tento v sérii první díl vyjde až teď někdy v červnu, za to ale autor nemůže. Parádní počtení, moc doporučuju

Avila
02.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Thilliez opět nezklamal a napsal další fenomenální detektivku od které jsem se nemohla odtrhnout. Plus to že opět do příběhu dokázal vložit jak pořádnou dávku napětí tak odborné informace tentokrát z oblasti radioaktivity a experimentů s mrazem. Doporučuji a už teď se těším na další díl.

orinka3
01.05.2019 4 z 5

Když umí spisovatel dobře psát a navíc má i znalosti, je to pro čtenáře výhra. Tak, jako v této knize. Jsou tu umně skloubené hrůzu nahánějící kapitoly jednak o výzkumu radioaktivity a za druhé o stíhání perverzního zlosyna, který pronásleduje Clarka s Lucií. Četba je poutavá, nutí k přemýšlení. Černobylská havárie je v knize vylíčena velice ponuře, však to také bylo hrozné. Jen si myslím, že v současnosti to tam musí vypadat trochu jinak, protože se do těch míst pořádají zájezdy. Ale ctím pisatelovu básnickou licenci. Obávala jsem se otevřeného konce. Ten naštěstí nepřišel, dá se říct "dobře to dopadlo". A proč jsem nedala 5 hvězdiček? Přiznám se, že mě poněkud nebavily soukromé problémy těch dvou. Já vím, že má každý člověk i jiný, než jen pracovní život, ale v thrilleru by měl být trošku víc v pozadí.

Jiparis
30.04.2019 4 z 5

Dobre si na Cernobyl a rok 1986 vzpominam.V Kyjeve se dokonce konal Zavod miru,aby se dokazalo, ze tam zadna radioaktivita neni.
Desiva vize toho, co se v souvislosti jadrem muze odehrat.

hs777
14.04.2019 5 z 5

I třetí díl (i když ve skutečnosti pátý) neztratil dech a tím pádem u mě ani jednu hvězdu. K dalšímu originálnímu příběhu i nezbytná dávka odborných poznatků ohledně atomu, radioaktivity, experimentů s mrazem, nad kterými se nedá nepřemýšlet. Doporučuji.

Titas9001
14.03.2019 5 z 5

Franck Thilliez je jistota dobrého čtení. Nejsou to opravdu jen oddychovky, ale člověk se dozví i mnoho informací. A tohle nemělo vážně chybu. Scény a popis všeho, co se událo kolem Černobylu i popis dnešní reality - opravdu masakr a běhal mi mráz po zádech, když si uvědomím, jak byla informována veřejnost, jaká byla skutečnost, a jaké jsou tam dodnes následky.........Děsivé čtení. A to vše ještě doprovázeno kvalitně propracovaným detektivním příběhem. Ani nevím, kterou jeho knihu bych dala v pomyslném žebříčku na nejvyšší místo, protože všechny jsou výborné. Těším se na další .....

Filipín
12.03.2019 5 z 5

Opět super jako předchozí tři knihy, styl psaní mi opravdu sednul a nutí přečíst na jeden zátah. Ani propletené další linie mi nevadily. Ovšem ke konci jsem měla pocit, že se téma moc rychle ukončilo. Asi sem moc zdeformovaná, ale právě zamrazování a ozáření jsem čekala víc :-)

soukroma
27.02.2019 4 z 5

Úplně by stačilo hlavní téma - radioaktivita a kryogenika - dostatečně děsivé, napínavé, zajímavé. Ale ne, autor k tomu musel přidat ještě celý komplexní příběh, který vydal na samostatnou detektivku - mstitel pronásleduje (jak jinak) hlavního komisaře tak důmyslnými způsoby, že tedy nevím, kde na to bral čas a energii (rozkryto to nebylo) ...
Navíc jak komisař, tak jeho partnerka se neustále viditelně utápí ve svých dávných traumatech a na sympatičnosti jim to rozhodně nepřidává, nemluvě o tom, jak to ovlivňuje kvalitu jejich policejní práce. Škoda, méně by v tomto případě bylo rozhodně více. A objem textu by byl čtenářsky únosnější.
V poslední době mě překvapují doslovy autorů (povětšinou nepříjemně): Franck (a hele, dosud jsem si nevšimla, že pojmenoval hlavního hrdinu po sobě ;-) si vybral zajímavé téma, radioaktivitu, a v roce 2010 zjistil, že o Černobylu prakticky nic neví...? (Že jsme my byli dlouho "ušetřeni" informací, na rozdíl od spadu, to je pochopitelné, ale ve Francii a po čtvrtstoletí že by tomu tak bylo, to se mi věru nezdá. Ale hlavně, jak si může autor vybrat téma, které ho evidentně do té doby nijak zvlášť nezajímalo...)
Suma sumarum: 75% (stejně jako u Syndrom E, i když z rozdílných důvodů)

Francie napětí Černobyl

Franck Thilliez