Atomka

Těsně před Vánoci je nalezeno tělo novináře v mrazáku v jeho bytě v Paříži. Stal se Christophe Gamblin obětí sériového vraha, kterého sám odhalil? Jedná o stejného zabijáka, který hodil své oběti do ledových alpských vod? Právě ve sněhem pokrytých Alpách hledají Lucie Henebelleová a Franck Sharko informace, které by je přivedly na vrahovu stopu. Objev Gamblinových poznámek je zavede na kliniku, která se specializuje na využití hypotermie při operacích srdce. Ale megalomanský vrah, který svými experimenty s chladem sleduje extrémně nebezpečný cíl, je už zase o krok dále…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/388061/atomka-yRE-388061.jpg 4.666

Franck Sharko 5.

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno, XYZ (ČR)

Atomka, 2012

Kniha Atomka

Pav

Uf. Všechno trefně shrnula "soukroma" v komentáři níže. Myslím, že další knihu tohoto autora si již odpustím a číst první díl už vskutku nemá cenu, protože jsme se převážně dozvěděli její obsah. V této knize mi nevyhovovala překombinovanost příběhu, navíc propletená se starým a ještě dalším novým případem. Hůře se mi četla než předchozí díly. Krkolomný byl i popis soukromých problémů hlavních představitelů a "něžné chvilky" byly příliš rušivé a nepřesvědčivé... nadbytečné. Thilliez u mě možná doplatil na to, že jsem shodou okolností nedávno dočetla Poslední orákulum od Jamese Rollinse, který rovněž využil černobylské katastrofy jako námět pro svůj příběh, akorát mnohem lépe (kdo čte jeho knihy, ví o čem mluvím). Navíc mě při čtení rušilo značné množství překlepů a chyby v textu, ale za to autor nemůže. Zkrátka mi tento díl nesedl (narozdíl od těch předchozích).

Atak

Naprosto úchvatný příběh. Šílený co všechno člověk dokáže vymyslet pro svoji zkázu.

Valeyman

Thillieze prostě můžu ! Líbí se mi detektivní zápletka v kombinaci se spoustou vědeckých poznatků ( ne vždy nutně reálných a pravdivých ) . Líbilo se mi to od začátku do konce, akorát bych trochu ubral s tím, že každý díl Franck vyšetřuje na vlastní pěst, pak si to vyčítá, aby to za deset stránek udělal znovu. Trochu mi mrzí, že díly nevycházely v češtině chronologicky a tak je v tmto díle spoustu odkazů na Rudého anděla, přitom tento v sérii první díl vyjde až teď někdy v červnu, za to ale autor nemůže. Parádní počtení, moc doporučuju

Avila

Skvělá kniha. Thilliez opět nezklamal a napsal další fenomenální detektivku od které jsem se nemohla odtrhnout. Plus to že opět do příběhu dokázal vložit jak pořádnou dávku napětí tak odborné informace tentokrát z oblasti radioaktivity a experimentů s mrazem. Doporučuji a už teď se těším na další díl.

orinka3

Když umí spisovatel dobře psát a navíc má i znalosti, je to pro čtenáře výhra. Tak, jako v této knize. Jsou tu umně skloubené hrůzu nahánějící kapitoly jednak o výzkumu radioaktivity a za druhé o stíhání perverzního zlosyna, který pronásleduje Clarka s Lucií. Četba je poutavá, nutí k přemýšlení. Černobylská havárie je v knize vylíčena velice ponuře, však to také bylo hrozné. Jen si myslím, že v současnosti to tam musí vypadat trochu jinak, protože se do těch míst pořádají zájezdy. Ale ctím pisatelovu básnickou licenci. Obávala jsem se otevřeného konce. Ten naštěstí nepřišel, dá se říct "dobře to dopadlo". A proč jsem nedala 5 hvězdiček? Přiznám se, že mě poněkud nebavily soukromé problémy těch dvou. Já vím, že má každý člověk i jiný, než jen pracovní život, ale v thrilleru by měl být trošku víc v pozadí.

Jiparis

Dobre si na Cernobyl a rok 1986 vzpominam.V Kyjeve se dokonce konal Zavod miru,aby se dokazalo, ze tam zadna radioaktivita neni.
Desiva vize toho, co se v souvislosti jadrem muze odehrat.

hs777

I třetí díl (i když ve skutečnosti pátý) neztratil dech a tím pádem u mě ani jednu hvězdu. K dalšímu originálnímu příběhu i nezbytná dávka odborných poznatků ohledně atomu, radioaktivity, experimentů s mrazem, nad kterými se nedá nepřemýšlet. Doporučuji.

Titas9001

Franck Thilliez je jistota dobrého čtení. Nejsou to opravdu jen oddychovky, ale člověk se dozví i mnoho informací. A tohle nemělo vážně chybu. Scény a popis všeho, co se událo kolem Černobylu i popis dnešní reality - opravdu masakr a běhal mi mráz po zádech, když si uvědomím, jak byla informována veřejnost, jaká byla skutečnost, a jaké jsou tam dodnes následky.........Děsivé čtení. A to vše ještě doprovázeno kvalitně propracovaným detektivním příběhem. Ani nevím, kterou jeho knihu bych dala v pomyslném žebříčku na nejvyšší místo, protože všechny jsou výborné. Těším se na další .....

napětí Francie

Franck Thilliez