Foukneš do pěny

Foukneš do pěny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435972/bmid_fouknes-do-peny-23X-435972.jpg 3 1215 413

Nebude to lehké, ale bude to jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova a nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu. Kniha nejprodávanější české autorky současnosti vás ve svému příběhu vezme až na konec světa.

konformita
15.07.2021 5 z 5

Mělo to grády a spád a moc dobře se to četlo. Moje první od paní Třeštíkové. Musíte to číst pozorně, protože se mezi řádky postupně dozvídáte, jak k tomu vlastně a proč došlo. Moc se mi to líbilo.

Karoli_D
14.07.2021 5 z 5

Za mě nejlepší kniha od p. Třeštíkové.

jarmila6295
13.07.2021 odpad!

Zatím jediná kniha, která se mi nelíbila a nedočetla jsem, bohužel...

Krisařka
05.07.2021 1 z 5

Tak jsem ještě jednou zkusila dát autorce šanci .. a nejde to... Mě prostě ten její styl psaní nesedí. Zatím sem tak nějak v klidu dala asi jen Bábovky. Každopádně touhle knihou s ní asi nadobro končím ...

marcuswang
29.06.2021 1 z 5

Divná kniha, asi moderní styl o ničem, přeskakování v ději jsem nechápal. Nicméně mě zaujaly některé mini scénky. Např. jaké zvuky vyluzuje milenec hrdinky při lízání a jak ona popisuje své stydké pysky. Kvůli tomu ale kniha za čtení nestojí.

jajcak
06.06.2021 3 z 5

Ze začátku dost zmatené, ale vše se postupně objasní. Vladěna je žena, která prostě měla problematické dětství, dospívání i manželský život. Celý život je tak trochu ve vleku matky, která měla rovněž dost problematický život. Škoda, že žádná z nich si svoje problémy nedokázala vyřešit, možná by se jim žilo o dost lépe. Hezky je vysvětleno bilancování a určitá zoufalost nad tím, co si vlastně počít s vlastním životem. Mně se kniha líbila, i když bych si teď měla vybrat spíš nějakou pozitivněji laděnou četbu.

Verrrunka
04.06.2021 2 z 5

Jako takhle, po prvních stránkách jsem to fakt chtěla zahodit a úplně jsem chápala ten obrovskej hejt kolem týhle knihy. Ale řekla jsem si, že když všechno vždycky dočítám, že to přece jen tak nevzdám.
A po 50 stránkých mě začalo fakt zajímat, co z toho bude.
No ale bohužel z toho nebylo vůbec nic. Někdy zajímavé, jindy dost přestřelené, Vladěna je fakt strašlivě protivná a některý situace podle mě nepochopím ani v přechodu.
Takže spíš takový čtení, abych věděla o co jako všem jde, ale rozhodně bych nedoporučovala tomu věnovat větší pozornost. Bohužel.

Jojovka69
22.05.2021 1 z 5

Nepochopila jsem, co chce autorka vlastně čtenářům předat, ztrácela jsem se v ději. Myslím, že čtu hodně knihy, ale tady jde o ztrátu času.

Formicka93
18.05.2021 3 z 5

Tato knížka vyžaduje maximální soustředění. Pro mě těžké čtení, v ději jsem se ztrácela a do čtení jsem se musela nutit.

PolarBear
14.05.2021 4 z 5

Koupila jsem jako oddechovku na prodloužený víkend, účel splnila. Určitě mě bavila víc než Bábovky, které jsem také zkoušela, ale neoslovily mě. Není to vysoká literatura, ale prostě dobře napsaný příběh o ženě středního věku, která se ocitla na životní křižovatce. Některé její myšlenky jsou opravdu dobře popsané, vcítíte se. Já bych jen ubrala metafory, někdy mě při čtení rušily, bylo jich prostě moc, ale to je asi jen otázka vkusu.

mirka0586
10.05.2021 5 z 5

Mě se moc líbila...

VendulaB
10.05.2021 4 z 5

Zvláštní, ale rozhodně ne špatná kniha. Nejtěžší je na ní přečíst prvních 50 stran, které čtenáři nedávají žádný smysl - ten se vyjeví teprve s dalšími přečtenými stranami. Forma zde trochu zabíjí celý příběh, který kvůli ní není tak podrobně vyprávěn, jak by si možná zasloužil. Každopádně kniha je na míle vzdálená Veselí.

Pistácie
30.04.2021 4 z 5

Trochu jsem se bála a negativní recenze mě vyvedly z míry. Málem jsem knihu vrátila zpět do knihovny, ale jsem ráda, že se tak nestalo. Nečekejte od knihy žádný oddech a humor. Je to opravdu vážné od začátku do konce. Hlavní hrdinka je jedno velké drama, o kterém jsem na začátku netušila, co si myslet. Ale postupně s tím, jak se odkrývá její příběh a minulost, která je dost propletená vztahově nejen s matkou, ale i s jejím bývalým, začínám chápat, proč je taková, jaká je. Ztracená a zmatená životem.
Upřímně se mi to líbilo a její cesta autem mě bavila. Čekala jsem, co dalšího vyvede a co dalšího se postupně s každou stránkou odkryje...

stanislava7096
25.04.2021 4 z 5

Studie chaotického fungování mysli v okamžiku krize. Líbil se mi autorčin způsob práce s jazykem, slovní hříčky, spojení. Tak v polovině knihy jsem ale bohužel začala mít toho chaosu a zmatku dost. Knihu jsem dočetla, ale bez většího zážitku, což pravděpodobně souvisí hlavně se mnou, než s kvalitou knihy. Asi jsem někde jinde, než hlavní postava.

kazetko
23.04.2021 4 z 5

Z téhle knihy mám ambivalentní pocity - stylisticky mi přijde fakt skvělá, od autorky taková -jak to říct?- nejdál. Ale nejsem tým Vladěny, ta mi byla protivná a vlastně při čtení jsem si pořád říkala - co řeší?
Přiznám se, že jsem musela knihu na čas odložit, a možná proto se mi linky dostatečně nespojily, ale děj mne prostě moc nenadchnul. Jako terapie dobrý (pro Vladěnu? pro autorku? ...), ale na mě to bylo hodně těžké, beznadějné, hysterické, možná jsem prostě zrovna jinde.
Stejně ale dám 4*, váhám mezi 3 a 4, jelikož se mi styl knihy a vyprávění opravdu líbil, přikláním se k 4.

HoneyBunny27
21.04.2021 5 z 5

Nejlepší kniha od Třeštíkové!

regulax
21.04.2021 5 z 5

Jedna moje známá po prvních 30 stranách knihu odložila s tím, že se to nedá... Tak jsem si řekla zkusím... A jsem mile překvapena jak RT se vyvíjí, už to není "osmičkou pokerovaná veselá buchta", ale cool stylová autorka. Je vidět spojitost s její oblíbenou Elena Ferrante, ať už v tíživých vztazích s mužem, dcerou, tak i ve špinavých kalhotkách. I když je kniha psycho-filosoficky laděná, RT neztrácí svůj břitký humor. Moderní čtení, které odráží složité životní období zralé ženy.

PaníLenka
19.04.2021 1 z 5

Zklamání...

PetikH2O
17.04.2021 5 z 5

Strašně se mi to líbilo, bylo to vyhnilý, ale zároveň vlastně děsně dojemný. A pozor na kružítka.

xbone
15.04.2021 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Není pro každého. Pro mě je to něco, jako bych šla na "filmáč".

nevěra pro ženy rozvod rodinné vztahy psychologické romány cesta, roadtrip

2016  71%Bábovky
2017  73%Osm
2018  68%Veselí
2020  54%Foukneš do pěny
2023  72%Kde jsi, když nejsi

Kniha Foukneš do pěny je v

Přečtených1 692x