Foukneš do pěny

Foukneš do pěny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435972/bmid_fouknes-do-peny-23X-435972.jpg 3 1215 413

Nebude to lehké, ale bude to jízda. Sbalte si do tašky všechna svoje trápení, úzkosti, zmatek, křivdy, nevyřčená slova a nevyřešené záležitosti a vydejte se spolu s hlavní hrdinkou na svoji vlastní cestu. Kniha nejprodávanější české autorky současnosti vás ve svému příběhu vezme až na konec světa.

veriszv
09.01.2022 5 z 5

Tohle je výstup z běžné tvorby Radky Třeštíkové, minimálně v rámci jejích knih se jedná, řekla bych až o experimentální kousek.
Dlouhé věty, chaotický proud myšlenek, prolínání minulosti, současnosti,…
U čtení musíte být neustále ve střehu, protože střípky skládačky Vladěnina života vystupují jako z husté mlhy jejích myšlenek. Ale to jak autorka dokázala vykreslit život a pocity jedné ženské je skvělý, ať už si o Vladěně a jejím počínání budete myslet cokoliv…

Není to pro každého, o čemž svědčí ta spousta negativních recenzí, ale pokud vás baví to rýpání se v rozervaných duších a pátrání proč a jak k tomu došlo, tak vás třeba taky chytne…

Nečetla jsem všechny knihy autorky, mám přečteno jen Osm, Bábovky a Veselí, ale zatímco tyto řadím mezi fajn oddechovky, u kterých za chvíli nevím o čem byly, tak myslím, že Foukneš do pěny ve mě chvíli zůstane. Za mě určitě mé nejlepší setkání s autorkou!

Mateo67
21.12.2021 3 z 5

Při volbě a poslechu této knihy jsem si prošla několika vývojovými fázemi, které na sebe takřka plynule navazovaly.
1. Odmítání
2. Přijetí
3. Překvapení
4. Zaujetí
5. Ustrnutí
6. Rozčarování
7. Zklamání
Kdyby to nebyla audiokniha, nedala bych to. Ale Jana Plodková neměla chybu. Proto ty tři.

GaleW
13.12.2021 1 z 5

Tak tohle se opravdu moc nepovedlo a dočetla jsem jen se zapřením, byly tam světlé momenty, ale bylo jich pomálu.

Liturgievpatek
11.12.2021 5 z 5

Líbila se mi ta divná vymlnutost a nezařaditelnost hlavní hrdinky! Doporučuji všem, kteří Třeštíkovou jako autorku ještě neznají, čte se to lehce, jako pěna.

huhuhu
22.11.2021 3 z 5

Uf, mám to za sebou. Naprosto chápu, že spousta lidí knihu nedočetla, první polovina je prostě k neučtení. Taky jsem ji chtěla navždy odložit, ale obvykle knihy dočítám, tak jsem se překonala... Ale jestli to stálo za to... Je pravda, že se nakonec všechno vysvětlilo a ukázalo se, že to Vladěna v životě neměla nijak jednoduché. Chápala jsem její zoufalství, ale její způsoby "řešení" problémů jsou pro mě nepochopitelné a šílené. Taky mi tam chyběl humor, který jsem oceňovala na autorčiných předchozích knihách.

twigxi
13.11.2021 1 z 5

Uz si ani nepamatuju o cem to bylo. Jen ten pocit, ze je to asi ztrata casu.

dzejkbeltygros
26.10.2021 1 z 5

Od Radky miluju Veselí, to je moje nejoblíbenější kniha ever. Bábovky byly taky super, ty jsem četla jako první. Dokonce jsem po téhle knížce dala šanci i Osm a To prší moře - obě jsou fajn. Jenže tohle...? Nevím, co si o tom mám myslet. Chápu, že autorka chtěla vyjádřit nějaké své zmatené, pochmurné myšlenky, ale to se nedalo číst. Vůbec jsem nevěděla o čem nebo o kom čtu, kde se děj odehrává nebo neodehrává. Docela bída, ale tak stane se no.

Jana.Kuc
08.10.2021 3 z 5

Zajímavý pohled do duše ženy, která se rozvádí. Která prožívá to, co kdysi její matka. Začátek hodně zmatený a chápu, že to někoho může odradit. Jsem ale ráda, že mě to neodradilo.

Dietwithstyle
28.09.2021 3 z 5

Po prvních třech stránkách jsem přemýšlela, jestli jsem blázen já nebo autorka. Absolutně jsem nechápala, co čtu. Vlastně jsem to po první kapitole trochu chtěla vzdát. Ale protože to nikdy nedělám, četla jsem dál. A postupně se to všechno začalo spojovat a dávat smysl. Najednou jsem zjistila, že jsem na konci a že se mi to vlastně celkem líbilo.

vlci
22.09.2021 5 z 5

Jízda. Za mě nejlepší co napsala.

marketa7
03.09.2021 1 z 5

Nerada knihy nedočítám, vlastně takřka nikdy. Této knížce se to ale povedlo, v ději jsem se ztratila....

radus
31.08.2021 2 z 5

Dávám dvě hvězdičky, ale jenom pro to, že vím, že Třeštíková píše dobře. Po přečtení jedné třetiny končím, myslela jsem si, že se to nějak pohne, ale je to stále stejný chaos...

Jancas.s
09.08.2021 3 z 5

Tato kniha ze mně vysávala život, upadala jsem do depresí a lability hlavní hrdinky. Přesto dávám 3*, něco na tom bylo.

Bedka
05.08.2021 4 z 5

Crazy jazda na pozadi ktorej sa dozvedame preco sa vlastne uskutocnuje. Vztahove krizy na vsetkych frontoch, zivotne zlyhania, sebaobetovanie i sebalutost.. nie lahke citanie, aj styl pisania ma drzal v strehu ale nevadil mi. Som rada ze som sa nenechala odradit nie uplne naj recenziami.

sinamona
02.08.2021 3 z 5

Tohle byla vážně jízda. Před rokem jsem knihu odložila,že na to asi nemám. Nyní jsem ji chtěla dát druhou šanci. Ale první polovinu knihy jsem prožívala jen vztek z toho šíleného chaosu, co stránka, potom odstavec jsem se přemlouvala, abych knihu dočetla.

Mám přečtené všechny knihy RT a její tvorba mě baví. Každopádně pokud by její knihy měly pokračovat v podobném duchu, nevím jestli na ně budu mít nervy.

Jako když foukneš do pěny mi začalo dávat smysl až v druhé polovině knihy, do té doby to byla totální změť textu, která byla tak chaotická, až jsem začala pochybovat o tom, jestli nejedu v něčem já nebo samotná autorka :) pak se vše uklidnilo. Jízda to byla natolik emocionální, že ve mně zanechala hlavně radost z dočtení. Nechci negativně hodnotit, ale kniha mě neustále zvedala ze židle s pocitem marnosti. Příběh o nešťastném životě několika lidí, kteří se vzájemně ovlivňovali na 250str.a přitom první polovina tak zbytečná, kdyby tam nevládl chaos, přemíra metafor, tak je kniha jen pustým vyprávěním o lidech, které pojilo rodinné pouto a nenávist a vyrovnávání se s ní, což nedělá knihu moc zajímavou. Asi chápu celý záměr, ale jediné co mohu hodnotit 100% je obálka.

JitkaHambi
01.08.2021 1 z 5

Knihy od Třeštíkové mě nikdy moc nezaujaly, takže tuto knihu jsem vůbec neměla v plánu číst.... nicméně kamarádka byla neodbytná, přesvědčovala mě, ať si knihu přečtu, že to stojí za to.Noooo, to teda opravdu "stálo za to"!Co to jako mělo být????Pro mě ztráta času,skoro až utrpení knihu číst :-D, v postavách jsem se ztrácela, Vladěna neskutečně protivná,brrr, vůbec jsem nechápala o co jako jde..... Dávám jednu hvězdičku pouze za vzhled knihy a proto, že je mi hloupé dávat ODPAD, ale s touto autorkou už jsem definitivně skončila.

Ivanule
01.08.2021 3 z 5

Moje první kniha od Radky Třeštíkové, podle ostatních komentářů jsem se docela bála. jestli knihu vůbec přečtu,ale nakonec musím napsat že se mi líbila, i když teda styl jakým tuto knihu autorka napsala mi popravdě dělal dost problém se v ni zorientovat a začátek jsem vůbec nedávala a přemýšlela pořád kdo je v knize kdo,nakonec musím říct a napsat že děj se mi líbil, i když nebyl vůbec veselý, ale je tam jasně řečeno proč se všechno odehrálo tak jak bylo napsáno:) Ale musím dát tři hvězdičky prostě pro ten začátek, který mi opravdu dělal pěknej maglajz ve čtení

Javanka
27.07.2021 1 z 5

Knížku jsem dočetla, ale nelíbila se mi. Zmatené, nepřehledné, splácané, hlavní hrdinka nesympatická "socka" bez ohledu na drahé ekologické auto (jak je tam neustále omíláno). Nepotřebuji se s hlavní hrdinkou ztotožnit, ale tahle antipatie byla už moc. Těší mě, že jsem si knížku nekoupila, měla jsem ji půjčenou.

lea735
20.07.2021

Knížka je to zvláštní. Chaos, celkem dost vulgární slova(někdy). Život není jen to hezké, ale ani jen to špatné. Na přemýšlení ta kniha je, na odpočinek nikoliv. Není to brak, jen je to depresivní čtení. Život má každý ve svých rukou. Hl. hrdinka se točí v bludném kruhu.
Četla jsem Bábovky, ty se mi líbily víc. Mám v plánu ještě knihu Osm.

mats379
19.07.2021 3 z 5

Už jsem pár knih od autorky přečetla a nepatří k mám nejoblíbenějším, takže jsem od ní moc nečekala, o to víc mě zaujala. Neruší mě střídaní časů, postav ani nic dalšího. Je tam hodně z lidských špatných vlastností, chybí trochu více pochopení, empatie, ale toho asi autorka není bohužel schopná. Jsem zvědava, zda někdy bude schopna napsat poněkud pozitivnější knihu, ale odhaduji, že ne...

nevěra pro ženy rozvod rodinné vztahy psychologické romány cesta, roadtrip

2016  71%Bábovky
2017  73%Osm
2018  68%Veselí
2020  54%Foukneš do pěny
2023  72%Kde jsi, když nejsi

Kniha Foukneš do pěny je v

Přečtených1 692x