Fotr

od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý Landsmannův román nazvaný Fotr, je inspirován životem autorova otce. Odehrává se na sklonku třicátých let ve vesnici nedaleko Jihlavy, v okupované Praze a v Karlových Varech. Jeho hlavní postavou je školák a později středoškolák Slávek, na první pohled ztělesnění bezcharakternosti, pudové poživačnosti, obhroublosti a lhostejnosti k utrpení druhých. Landsmann se od Slávka nedistancuje, ovšem ani jeho chování neomlouvá. S určitou naivitou pouze zaznamenává Slávkovo chování, myšlení, promluvy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29065/fotr-29065.jpg 3.918
Žánr:
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Torst
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
šlendrián
06.08.2017

Jako četba na pokračování to nemělo chybu.. Knihu jsem nečetl..

tomasblazek
02.08.2017

Strašné, odpad. I když o něco lepší, než druhý díl Pestrých vrstev.

fruitbueno
18.01.2014

Fotr, Slávek, otec Ivana Landsmanna. Musím uznat, že jsem to přečetla na jeden dech. Ivan Landsmann je talentovaný autor, který mě prostě baví. Kontrast mezi vesnicí a městem, mezi vztahy na venkově a v Praze - ten zachytil tak, že líp by to neuměl ani barvoslepý malíř s největší představivostí na světě.

scareface
27.06.2013

Knižku som si vypočul na ČRo Vltava v programe Četba na pokračování: desetidílná četba na pokračování, kterou z autorova rukopisu připravil Jan Šulc. V režii Dimitrije Dudíka účinkuje Radim Vašinka.

Autor a jeho další knihy

Ivan Landsmann

Ivan Landsmann
česká, 1949 - 2017

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených20x
v Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst4x