Fotograf z Osvětimi

Fotograf z Osvětimi https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288376/bmid_fotograf-z-osvetimi-xdE-288376.jpg 5 742 200

Historická biografie na pomezí biografického románu vypráví osudy Wilhelma Brasse, který byl v létě 1940 internován v Osvětimi. Tam se mu podařilo přežívat díky tomu, že byl šikovný fotograf, a pro nacistickou mašinerii, libující si v přesné evidenci a dokumentaci, fotografoval vězně, ale i popravy a lékařské pokusy na lidech. Dohromady zhotovil přes 50.000 snímků. Kniha rekonstruuje pět let, které Wilhelm Brasse strávil ve vyhlazovacím táboře, a vychází z historických dokumentů a ze vzpomínek samotného autora, který zemřel v roce 2012 ve věku 94 let.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Il fotografo di Auschwitz , 2013

klaraj093
13.09.2019 5 z 5

Zase trochu jiný pohled na situaci v této době. Kniha byla velice zajímavá. Každopádně stále platí to, že je mi strašně líto těch lidí.

1casper
01.09.2019 5 z 5

Knihu jsem dočetla před pár dny. Musela jsem si dát oddych, vůbec nevím co napsat.
Další kniha, kterou bych dala na seznam povinné četby.

Byla jsem napnutá, jestli se autor ještě někdy setkal s Baśkou...ale nebudu to tady prozrazovat.

Dostal mě i epilog, kde píší, že autor už po válce nemohl fotit, protože všechny ty lidi pořád viděl.....
Děsné.

Doporučuji.

hnilda3
29.08.2019 5 z 5

Z toho příběhu a hlavně z těch fotek mi běhal mráz po zádech...

knihomol078
21.08.2019 5 z 5

Hodně silný čtivý a dojemný příběh může, který přežíval díky svému talentu a silné vůli.
Jedna z nejlepších knih na téma druhé světové války.

mirunda
17.08.2019 5 z 5

Čím víc knih z té doby čtu, tím víc mě udivuje, že se tohle opravdu dělo a není to tak dávno. To utrpení lidí je nepředstavitelné. Mohu být jen vděčná tomu, že žiji až v této době.

lykantropka
13.08.2019 4 z 5

Tuto knížku nedoporučuji slabším povahám, ale mě knížka zaujala a dobře se mi četla.

argi111
12.08.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla. Ten kdo má rád toto téma ji jistě ocení. Doporučuji.

Radka1911
08.08.2019 5 z 5

Doporučuji všem.

Hani77
06.08.2019 5 z 5

Kniha se četla velice dobře, pro mě mnohem příjemnější čtení než "Tatér z Osvětimi". A také se mi příběh fotografa zdál mnohem reálnější.
POZOR, MALÝ SPOILER
Brasse nikoho neprovokoval, nekšeftoval s cennostmi, neriskoval, více jídla získával díky protislužbám esesákům. Přiznával své obavy a strach. Přesto se nakonci internace v táboře rozhodl riskovat a pracovat pro odboj. Díky němu se dochovaly důkazy proti nacistům. Knihu určitě doporučuji.

ritz
31.07.2019 5 z 5

Silný příběh o hrozné době, čtivě napsáno. Máme štěstí, že žijeme v době, kdy žijeme. Nikdo by nechtěl prožívat hrůzy, které jsou v knize popsané.

Vladísek
23.07.2019 5 z 5

Další z pohledů na osvětimské peklo, tentokrát očima fotografa. Člověka, který dokumentoval všechny hrůzy, které prováděl člověk člověku. Wilhelm Brasse byl tak svým způsobem hrdinou, ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát. V Osvětimi měl jistě lepší pozici než ostatní, přízeň nadřízených mu také v lecčems pomohla, ale v podstatě nebylo co závidět. Díky jeho šikovnosti, odvaze a svědectví nejen skrze fotografie si my dnes můžeme přečíst tuto knihu, která, troufám si tvrdit, osloví snad každého, kdo se o podobná témata zajímá.

Jandulena
11.07.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, hned ze dvou důvodů... příběh byl silný a od začátku do konce mě zajímaly osudy fotografa. Za druhé, chtěla jsem mít tu nepředstavitelnou hrůzu za sebou. Je nepochopitelné, co byl člověk schopen spáchat na člověku.
Jsem ráda za každého, kdo se rozhodl nemlčet a podělil se o hrůzy, které prožil. Neměli bychom zapomínat.

Magrata15
06.07.2019 5 z 5

Vše už zde bylo napsáno. Prostě tragický příběh jen z trošku jiného pohledu.

PetaZ
03.07.2019 5 z 5

Po osobni navsteve Osvetimi se tyto knihy ctou emocne o dost hur, ale nemeli bychom zapominat

prochajda
02.06.2019 4 z 5

Kniha o smutném období, o zrůdnosti režimu, o snaze přežít, nicméně styl psaní mě tolik neoslovil, jako jiné knihy na téma holocaust.

Olous1
02.06.2019 5 z 5

Těžké čtení, silný příběh. Co všechno dokáže udělat člověk člověku je opravdu neskutečný. Pro citlivé jedince tuto knihu nedoporučuji číst.

Mosek
27.05.2019 5 z 5

Velmi silný příběh,ještě teď mám husí kůži,když si na něj vzpomenu.Člověk nemá vůbec představu,co všechno si lidé museli během války vytrpět. Všem lidem,kterým se nakonec podařilo přežít a mohli o té hrůzostrašné době podat své svědectví patří velký obdiv a úcta.

Řéža007
19.05.2019 5 z 5

Silný příběh, knihu bych klidně zařadila do povinné četby!

PetiJelinkova
17.05.2019 5 z 5

Přečteno doslova jedním dechem za jedno odpoledne. Neuvěřitelně silná kniha.

Katana83
14.05.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním(zatajeným) dechem. Jsem ráda, že jsou lidé, kteří se dostali ven aby mohli vyprávět. Kdo vyhledává toto téma, mohu jen doporučit.