Forrest Gump

Forrest Gump https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 4 1366 260

Forrest Gump série

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Forrest Gump , 1986

misatrix
28.02.2021 5 z 5

Poslech audioknihy me bavil, velice jsem se u ni nasmala. Pribeh se oproti filmu lisi, avsak obe verze jsou zdarile. Pokud hledate nenarocny, vtipny pribeh, doporucuji Foresta.

Ronnie68
20.02.2021 4 z 5

Příběh téhle knihy se mi líbil ... jen bylo zvláštní, že se tam neobjevila ani jedna přímá řeč ... ale zase je fakt, když je to vyprávěný člověkem (podle doktorů uznaným idiotem) ...

Johny_H.
24.01.2021 4 z 5

Kniha je úplně jiná než film. Knižní Forrest a filmový jsou stejné akorát jménem a inteligencí. Zažívají podobné dobrodružství, ale přitom tak odlišná. 1 hvězdu strhávám za postavu orangutana, která mě osobně přišla moc přehnaná. Jinak jsem si knihu užil.

Veru.nka
23.01.2021 2 z 5

Ufff. Snažila jsem se knihu přečíst, ale protože je psaná "řečí idijota", četla se mi velmi špatně. Nakonec jsem si knihu poslechla v podání pana Hartla.
Zpočátku jsem se vcelku bavila, příběh byl vtipný, vulgarismy mi až tolik nevadily. Pak se ale celý příběh dostal do tak absurdní roviny, že jsem si nebyla jistá, zda v poslechu budu pokračovat. Nakonec jsem se rozhodla to vydržet.
Jsem hodně ovlivněná filmem, tudíž je mé hodnocení příkré. Nemůžu si pomoct, ale ten filmový milý a nevinný Forrest je pro mě jasným favoritem a jeho knižní verze mi k srdci nepřiroste.

tami1
08.01.2021 4 z 5

Kniha má stejnou atmosféru a humor jako film. Jen je podrobnější a Forrest zažívá více dobrodružství a úspěchů. Je to taková syrovější a sprostší verze. Jednu hvězdičku ubírám za epizodu s NASA, ta už na mě byla trochu moc.

Příběh je krásně nekorektní.

ujunka
01.01.2021 4 z 5

Úplně jiný příběh, než ve filmu. Ale Forrest mě bavil. S chutí jsem se zasmála.

olívoil
30.12.2020 5 z 5

Před přečtením knihy jsem viděla několikrát film. Úžasný Tom Hanks podal neuvěřitelný výkon. Kniha je vždycky lepší než film, ale při čtení jsem stále před sebou viděla Toma Hankse.
Perfektní na knize je to, že je psána hovorovou češtinou s mnoha nespisovnými slovy. Ráda se k ní někdy zase vrátím.

Pasadenka
28.12.2020 4 z 5

Asi jako všichni čtenáři/posluchači, kteří znají FG díky historicky jednomu z nejlepších filmů, se neubráním srovnání.

K příběhu asi není moc co říct, když jej někdo nezná, hybaj koukat na film. :D

A teď v čem se knížka liší? No podle mě v tom, že film byl až moc hodný. FG vykresloval jako toho hodného nevinného kluka, který i navzdory postižení dokáže věci, které mu ostatní mohou jenom závidět. Knižní předloha je však mnohem syrovější a Forrest z ní rozhodně nevychází jako naivní cudné neviňátko. Také okolnosti některých reálií jsou mnohem praktičtější a přízemnější a knižní Forrest mi připadal víc jako „normální chlap“. A proto si myslím, že knížka stojí za přečtení. :)

Lacrimma
05.12.2020 2 z 5

Neodpustím si srovnání s filmem, který byl mnohem lepší, než kniha...

Renda698
07.11.2020 5 z 5

hezčí jak film

brosofa
26.09.2020 4 z 5

Kvuli filmu jsem mela naprosto jina ocekavani, ktera se teda nenaplnila, ale presto se mi pribeh libil. Velmi lehce a rychle se mi knizka cetla. Obcas sem se citila az frustrovana jak mel forrest k urcitym vecem blizko, ale nakonec to nedopadlo - ale takovej uz je zivot.

Veggi
01.09.2020 3 z 5

Úplně jiné než film. Dokonce i charaktery jednotlivých postav. Poprvé v životě můžu říct, že filmová verze je lepší než ta knižní. Od Gumpova návratu do USA z Vietnamu mě to nebavilo, přišlo mi to už trochu moc.

Koza3
30.08.2020 5 z 5

Když jsem četl Stoletého stařika, neubránil jsem se srovnání s filmovým Forrestem. Při čtení toho knižního se mi zase vybavují vzpomínky na staříka. Ten knižní originál je totiž syrovější, sprostčí a jeho cesta za slávou je mnohem komplikovanější. Asi jsem ve finále rád, že filmová adaptace se předlohou pouze inspirovala a vytvořila defakto nový příběh, protože ten knižní klenot by to asi na nejlepší film v historii nedotáhnul. Ze začátku jsem se hodně smál, ale od Vietnamu začal autor s vtipem šetřit. Není divu, válka není radostná událost. Každopádně poválečné příběhy měly své kouzlo, ale točilo se to pořád kolem Jenny. Jsem rád,ž e jsem si to přečetl a jsem ještě radši, že se mi to líbilo. Přelouskání za 5 dní svědčí o tom, že jsem se dobře bavil :-)

Teliee
29.07.2020 5 z 5

Krásný příběh i trochu historie.????

tamara1351
22.07.2020 5 z 5

Mně tahle kniha přijde skvělá a pro mě stokrát lepší než 100-letý stařík.......

Khamul1
12.07.2020 3 z 5

Na začátku to sice byla zábava, pak mě kniha ale omrzela.

Allysa1985
05.07.2020 3 z 5

Přehledné dějiny Ameriky 2. poloviny 20. století :D. Kniha se čte dobře, je škoda, že je tak zastíněná vynikajícím filmem.

kasilka
28.06.2020 2 z 5

Nechápu, jak z této knihy mohl vzniknout jeden z nejlepších filmů všech dob....

kusma
22.06.2020 3 z 5

Knihu jsem dočetla až napodruhé. Poprvé to pro mě byl až šok, jak je to odlišné od filmu (řekla bych, že stejné jsou jen jména postav). Podruhé jsem to již čekala, tak jsem to slavně dočetla. Nebylo to špatné, ač tedy začetla jsem se až poslední třetinu knihy. Na druhý díl mě to ale nenalákalo.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Kniha o neuvěřitelném životě Forresta Gumpa, který je tak trochu "zaostalý". Díky sérii zvláštních náhod prožije neuvěřitelný život - seznámí se s velikány, přežije ve válce, dostane se na univerzitu, podniká, ale hlavně celý život bojuje o svou velkou lásku, kterou nakonec získá také. Velmi vtipně psané, člověk se dokáže u knihy zasmát, přemýšlet ale i soucítit s Forrestem. V porovnání s filmem kniha poněkud zaostává (alespoň podle mě), ale i tak je to krásné počteníčko.