Forrest Gump

Forrest Gump https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 4 1363 260

Forrest Gump série

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Forrest Gump , 1986

zebrazoma
zebrazoma
07.09.2014 3 z 5

Súhlasím s tými, čo tvrdia, že film je lepší. Poetický, silný príbeh. Kniha ma nudila, a ten záver. Ale možno som to len nepochopila.

adorjas
adorjas
03.09.2014 2 z 5

Asi jedna z mála kníh, kde je film lepší ako kniha. Čo ma trošku mrzí. Kniha bola pre mňa surrealistická, nepochopená, rozhodne nie môj šálok kávy. Zmysel a motív postáv som tentokrát lepšie pochopila z filmu, v knihe to nejako išlo mimo...

Aaron Lewis
Aaron Lewis
18.08.2014 3 z 5

Už si to fakt nepamatuji, ale myslím, že mě to bavilo asi stejně jako film:P.

Isew
Isew
05.08.2014 3 z 5

Jen ve dvou případech, které si vybavuji, byl film lepší než knižní předloha - Vinnetou a Forrest Gump. Ne, že by tato kniha byla špatná, jen v porovnání s výborným filmovým zpracováním hodně ztrácí. Filmový Forrest je jiný než ten knižní. Je poetičtější. Zase na druhou stranu, nebýt filmu, tak bych se asi ke knižnímu vydání asi těžko dostala.

Muflonius
Muflonius
25.07.2014 5 z 5

Dlouho, dlouho jsem se chystal na tuto knihu. A přečíst mi ji trvalo sotva pár hodin čistého času. Při projížďce na horské dráze osudu Forresta Gumpa jsem prožival pocity krasosmutnění. I já si někdy připadám jako debil. A jak se tak dívám na ten svět kolem, tak si říkám, jestli není čas si ulevit.

Millagros115
Millagros115
19.07.2014 odpad!

Málokdy se mi líbí víc film, než kniha. Kniha je neskutečně vulgární dohnaná do krajnostínějak jsem tomu nepřišla na chuť.
Postrádala jsem tam úplně naivitu, poetiku a myšlenkovou hloubku.
Zemeckisovi asi doma postavím oltář a budu se k němu modlit, že z tak mizerného díla vykřesal to nejlepší.

Amandaa
Amandaa
11.07.2014

Po shlédnutí filmu jsem se pustila do knihy. Napsáná příšerným stylem. Je sice pravda, že hlavní hrdina to něměl v hlavě v pořádku, ale tolik nespisovných výrazů si autor mohl odpustit. Knihu jsem nedočetla ani do půlky, s nechutí jsem ji odložila. NEDOPORUČUJI. Film je určitě lepší. ;)

pobijecmuch
pobijecmuch
11.07.2014 1 z 5

Tady se stala zajímavá věc, že kniha Forrest Gump je daleko horší než později natočený film. Možná je to, ale tím, že český čtenář (divák) nejprve viděl film a až potom byla tato kniha přeložena do češtiny. Někde jsem četl, že Forresta Gumpa musíte buď nenávidět nebo milovat. No a já patřím mezi ty, jež tento příběh o mentálně zaostalém "americkém hrdinovi" nijak zvlášť neoslovil.

_Michelle_
_Michelle_
11.07.2014 4 z 5

Pohodové počteníčko, tzn. doporučuji, je to relaxační záležitost a oddech potřebujeme přece občas všichni.

konvalinka2
konvalinka2
12.06.2014 2 z 5

Knížka není špatná, ale nechápu jak podle ní mohl někdo natočit tak kouzelný film. Pro mě film jednoznačně lepší.

Lubor123
Lubor123
28.05.2014 5 z 5

Myslím si, že se moc nedá srovnat kniha s filmem. Líbí se mi obé, tvůrci se překonali. Dávám palec nahoru.

momo01
momo01
16.05.2014 5 z 5

poslouchala jsem jako audioknihu. Určitě své kouzlo ději dodal i hlas Jana Hartla. Skvěle jsem se u ní bavila.

Kiara
Kiara
29.04.2014 3 z 5

v tomto príde je jednoznačne film lepší ako kniha, nestáva sa to často ale v tomto prípade je to tak ...

jirincz
jirincz
13.03.2014 1 z 5

Tak tohle fakt ne... Film je geniální, a to co na něm miluji v knize není. Spousta výborných pasáží byla do filmu přidána. Děj knihy si táhne, vtipné je to zřídka. Opravdu ne. Měl jsem to jako audioknihu, kde teda Jan Hartl odvádí skvělé výkony...

Manyna
Manyna
14.02.2014 4 z 5

Knížka byla vtipná, Forrest se dostal opravdu do mimořádných situací, ale řekla bych, že film je pojat trošku v jiném duchu a možná se mi líbil víc než kniha.

DonFilipson
DonFilipson
05.02.2014 5 z 5

Mega, mega, mega... Film se může jít zahrabat...

Weweuka
Weweuka
19.01.2014 5 z 5

K neuvěření. Film patří k mým oblíbeným a i tak jej kniha předčila:)
Četla jsem i v angličtině a díky malé slovní zásobě vypravěče se čte snadno.

vladceTyran
vladceTyran
08.01.2014 5 z 5

Nejzábavnější kniha co jsem kdy četl, všem doporučuji. Hlavní hrdina je troll jak má být :-). Druhý díl je stejně kvalitní. Díval sem se i na film a ve čtvrtině sem to vypnul, moc se mi nelíbil, je dobře že sem si nejdříve přečetl knihu.

Monty
Monty
06.01.2014 5 z 5

Měla jsem strach, že mi tato knížka "pokazí" dojem z mého nejoblíbenějšího filmu. K mému překvapení se tak nestalo, i knižní podoba se mi velmi líbila.

uska
uska
02.01.2014 3 z 5

Ač se mi knížka líbila, film nepředčí. Trochu mě zklamalo, že byl Forrest v knížce sprostý, oproti filmu, kde byl tak nevinný..