Forrest Gump

Forrest Gump https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7397/forrest-gump-7397.jpg 4 1366 260

Forrest Gump série

S humorem vykreslený obraz Ameriky druhé poloviny 20. století, který je podtextem osobního vyprávění hlavního hrdiny. Forrest Gump možná byl trochu opožděné dítě. Jeho život byl ale neuvěřitelný: dostal se na univerzitu, jako voják do Vietnamu, stal se podnikatelem a milionářem... S neodolatelnou bezelstností popisuje svůj život i situace, z nichž vždy vyvázl šťastně. Podle knihy byl natočen film s Tomem Hanksem v hlavní roli.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , XYZ (ČR)

Forrest Gump , 1986

Andy74
05.10.2015 3 z 5

Knihu jsem dočetla před třemi dny, potřebovala jsem si to nějak schroustat. No nepovedlo se.
Stále si pokládám otázku: "proboha co to bylo?" Jsem, asi jako každý, chycená filmem, takže jsem čekala nádherný příběh plný mouder a pravd. Ony tam v podstatě byly, ale přehlušily je stupidity a nesmyslné příběhy. Knihu jsem si koupila s nadšením, ale musím říct, že ji na 100% převálcuje filmová podoba.

VašekHCS
12.09.2015 3 z 5

Škoda té druhé poloviny knihy, které se už nedalo věřit. Do té doby byla kniha skvělá, a pro mně neměla chybu. Bohužel, film byl mnohem lepší, a to je na tom to nejsmutnější.

ponelopa
08.09.2015 3 z 5

U této knihy jsem se docela pobavila, teda zhruba tak do poloviny, potom už to všechno, co se Forrestovi stávalo bylo dost neuvěřitelné a už mě to i chvílemi začínalo nudit. Neříkám to často, ale tentokrát byl film mnohem lepší než kniha. Nebýt skvělého filmového zpracování, o této knize by už dnes moc lidí nevědělo.

Iluvatar
12.08.2015 4 z 5

Velice zábavná kniha, u které se jak pobavíte tak si odpočinete. Není to žádné mistrovské dílo, a pravděpodobně by se ani neproslavila nebýt filmového zpracování. Nicméně jsem rád, že jsem ji přečetl a patří mezi mé oblíbené odpočinkové romány, už jenom díky tomu jak sympaticky na mě zapůsobila.

Joges
22.06.2015 4 z 5

První polovina knihy je výborná, té bych udělil plný počet bodů, ale druhá polovina zklamala. Těžko uveřitelné příhody s letem do vesmíru, mluvící opicí a jiné neskutečné štěstí, které se na Forresta doslova hrne, překračuje rámec humoru a odsuzuje knihu k průměrnosti. Ale z jiného pohledu; nebýt Winstona Grooma, nevznikl by ten výborný oskarový film.

dom.b
17.04.2015 3 z 5

Jediná kniha, kterou jsem kdy četla, ve které volím filmové zpracování.

Ellbereth
15.04.2015 4 z 5

Velmi příjemné čtení, které vás rozesměje. Nejdříve jsem četla a právě díky knize pro mě byl film velikým zklamáním a popravdě mě téměř vůbec nebavil. Doporučuji si přečíst.

VojtaM
22.03.2015 4 z 5

Spousta lidí si zde stěžovalo na styl psaní, nespisovným jazykem. Tak jsem si pořídil nezkrácenou audioknihu, čímž se toto mínus anulovalo. Kniha je úsměvná, neotřele psaná, jediná svého druhu a ať se to zdá neuvěřitelné, tak je velmi napínavá. Ale je tam něco, co mi brání dát 5 hvězdiček, něco v mojí zadní části mozku mi v tom brání. Je to právě ten styl psaní nebo až moc velká prostoduchost textu. Ale i tak, doporučuji přečíst/poslechnout.

allG
19.02.2015

Dnes jsem dočetla a za mne je to krásná kniha. Sice to s filmovým Forrestem nemá nic společného.ale i tak je to krásné a humorné počtení. Nikdy jsem se u knihy tak nezasmála jako u této.Miluji film, už jen pro tu procítěnost. Kniha je ale originál a měla by se číst. Doporučuji :)

Verrrunka
13.02.2015 5 z 5

Prostě nádhera!! Musím se přiznat, že film jsem snad ani neviděla... Ale audiokniha, kterou čte pan Hartl je prostě bez chyby. Jak ho nemám moc ráda jako herce, tak v téhle "roli" byl naprosto bezkonkurenční. Celkově mi děj hodně připomínal Staříka, jen to nebylo dovedené až do takových extrémů. Jsem jednoduše okouzlená.

Magdiczka
01.02.2015 5 z 5

Chvíli jsem nad komentářem této knihy musela přemýšlet. Samozřejmě patřím mezi tu většinu, která viděla (a miluje) film Forrest Gump. U téhle knihy, ale zapomeňte na to co jste ve filmu viděli. Některé skutečnosti jsou zde naprosto jinak, ale zároveň mi to nenarušilo představu samotného Forresta, ale pouze mi ji doupravilo a dokreslilo. Prostě film je pouze inspirován touto knihou. A proto stojí za to si ji přečíst! Čte se rychle a snadno protože Forrest je takový ďábel, že vás na každé stránce dostane.

Artist
24.01.2015 2 z 5

Román popisuje lidský příběh. Jak silný a rozličný život může být.. nehledě na vrozenou inteligenci, nebo postavení ve společnosti. Přestože měl hlavní charakter podprůměrný inteligenční kvocient, oplýval mnohem vytříbenějším vkusem na knihy, než většina ostatních lidí na webu. Podstatou knihy jsou předsudky. Diskriminace, ignorace, neporozumění, nebo lhostejnost.. Lidé jsou apatičtí k životům těch, kteří se liší. Staví je na okraj společnosti, i když bývají mnohem "lidštější", než oni sami. Předsudky jsou nechutné, slabomyslné, opovržení hodné.. Nikdy nevíte, kdy vám takový člověk změní život.. nebo zachrání.

Kachorra
17.01.2015 4 z 5

Přestože jsem ještě nezažila, aby se mi film líbil více než kniha, v tomto případě se tak stalo. Nedokážu vysvětlit, čím to je, že film, přesto že se v mnohém lišil od knižní předlohy, se mi jevil jako daleko lepší. Filmové zpracování má úžasnou atmosféru a konec, který člověka chytí za srdce.
Kniha je dobrou doplňující zkušeností s tímto výtvorem. Styl psaní může být rušivý, ale když si na něj člověk trochu uvykne, dá se to vydržet. V knize můžeme s Forrestem sdílet jeho četná a neuvěřitelná dobrodružství, situace, kterým se prostě musíme zasmát a nelze je jen tak přejít. Člověk je nucen se sám sebe ptát: "Jak jen je tohle možné?" Jsem ale ráda, že jsem si knihu mohla přečíst.

Koňadra
06.01.2015 5 z 5

Priznám sa, toto je moja prvá kniha, ktorú som nečítal, ale počúval načítanú. Bolo to priam úžasné, čítal to pán Hartl a čítal to nádherne. Takže neviem, či to bolo knihou alebo pánom Hartlom, ale strašne sa mi to páčilo. Nechcem to však porovnávať s filmom, filmový Forrest bol o niečom inom. Geniálny, ale proste niekto iný.

mzajicek
06.01.2015 5 z 5

Dost dlouho - v podstate od uvedeni filmu - jsem se na tuhle knizku chystal. Jeji cteni jsem si rozhodne uzil, ale obcas na me preci jen zavanula trochu nasilna touha po mnoztvi Forrestovych zivotnich epizod. Za sebe bych klidne preskocil zapasnicke obdobi (ve filmu rovnez nebylo), ale jinak i po letech a ovlivnen filmovym zpracovanim, jsem si knihu uzil jako prijemne oddychove cteni stranou zivotniho shonu. Byt kurakem dymky, k tehle knizce bych si ji asi opravdu s chuti zapalil.

gallovl
20.11.2014

Film je moje číslo jedna. Bohužel o knížce to tvrdit nemůžu, upřímně mě docela zklamala.
Poetika, něžnost a hravost v knížce zcela chyběly oproti filmovému zpracování.
Souhry náhod, řízení osudu atd ve filmovém Forrestově životě jsou uvěřitelné. U knížky jsem několikrát něvěřícně kroutila hlavou, že tohle už autor opravdu přepískl - asi jsem se málo povznesla.
Jazyk nebudu komentovat raději vůbec - jsem z Moravy a "čecháčské" výrazy mi lezly silně na nervy.
Ale určitě dám knížce ještě někdy šanci, třeba pochopím víc.

KristýnV
06.11.2014 3 z 5

Oproti filmu to žádná sláva není... Kvality to má, ale postrádá to to kouzlo, co má film...

petra.spl
14.10.2014 4 z 5

Za začátku jsem byla z knihy nadšená, postupem času se mi zdály nějaké kapitoly zbytečné přehnané, ale ke konci mě už zase bavilo číst.

gladya
08.10.2014 5 z 5

Film se mi docela líbil. Knížka je úplně jiná. A lepší. V tomto případě nejde o to, že ve filmu není všechno. Knížka je hlubší a dost jinak vyznívá. Naštěstí jsem film viděla dřív, než jsem četla knížku, takže jsem si užila oboje. A k nespisovným výrazům, jak by asi mluvil Forest?

Ladys
14.09.2014 5 z 5

Historky přitažené za vlasy, ale podané tak živě, vtipně a čtivě, že je vám to fuk. Knihu mi bohužel ukradli.
A dovolím si nesouhlasit s názorem, že kniha je splácanina, nebo že je nezábavná. Mě se naopak líbil styl mluvy Forresta v knize a vůbec celé jeho vyprávění. Ve filmu z něj udělali sice postiženého, ale mluví pomalu spisovně a hlavně.... Pořád je to ten slušný, vzorný americký boy. Děkuji, nechci.
Kniha je lepší