Stříbrné prameny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

2. kniha série Forgotten Realms - Planina ledového větru. Trpaslík Bruenor, barbar Wulfgar, pulčík Regis a tmavý elf Drizzt na své cestě do Síně mitrilu bojují s monstry a kouzly, pátrajíce po prastarém místě Bruenorova zrození, království jeho trpasličích předků. Drizzt, čelící rasismu, přemýšlí o návratu do temného podzemního města a k vražednému způsobu života, který opustil. Wulfgar začíná překonávat kmenové předsudky vůči kouzlům. A Regis prchá před smrtonosným zabijákem, který ve spolku s ďábelským čarodějem usiluje o jejich zkázu. Všechny Bruenorovy sny i přežití jeho přátel závisí na činech jediné odvážné mladé ženy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/289098/stribrne-prameny-YJO-289098.jpg 4.4139
Série:

Forgotten Realms - Planina ledového větru (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print
Orig. název:

Streams of Silver (1989)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Stříbrné prameny

Přidat komentář
l.e.d
02. července

Tato série vyšla 88, 89 a 90 pár let na vymyšlení, psaní a sehnání vydavatele... Můj odhad je, že mu bylo cca 20-25let když vymyslel děj postavy atd. Salvatore byl ovlivněn jinými autory což je normální. Děj je podobný jiné knize, ale ve finále no a co? Je to fantasy. Dobro, zlo, chamtivost, moc, cesta překonávání, odvaha.
Já jsem tuto knihu přečetl jako 5 knihu za sebou a i když byla ještě předvídatelnější než předchozí díly, byla zábavná dle mého má to co má mít. Ano je slabší, ale ne o moc.
Krásné pokračování.

Tarja666
04. května

Tak trochu jsem knihu zapomněla ohodnotit, tak doháním zpětně. Tento díl mi přišel lehce slabší než ten předchozí, ale i tak si s přehledem čtyři hvězdy zaslouží. Je to prostě fantasy jak má být. I přesto, že námět může někomu připadat trochu ohraný, tak jsem neměla pocit, že bych knihu někdy dříve četla a hltala příběh až do konce. Neustále se něco děje, takže se nemáte šanci nudit a navíc mě baví, když je v knize detailně popsán boj, čehož si čtenář v jakékoliv knize o Drizztovi užijte do sytosti. Prostě je to jedna velká jízda se skvělými společníky a hlavně s Drizztem. :)

jan14s
23.03.2017

Ne tak zajímavá jako předchozí díl. Je pravda, že při čtení máte pocit, že už jste to někde četli. Přesto se mi kniha velmi líbila.

hana4834
18.12.2016

zase skvělá kniha je hezký mít životní cíl

Claudius
22.12.2015

Ta knížka vůbec není špatná - zajímavé prostředí, sympatičtí hrdinové. Ale nemáte pocit, že už jste to někdy četli? Ne? (spoiler alert!) Skupina hrdinů rozličných fantastických ras na společné výpravě, sledována zlem, dorazí do starých trpasličích síní, kde však najdou jen smrt, zkázu a nepřátele, načež se jeden z nich při souboji zřítí kamsi dolů, a když ho ostatní mají za mrtvého, vrátí se. A taky je dole v dolech ještě temný drak, ale u toho jsem si nebyl jistý, jestli mi víc evokuje Balroga nebo Šmaka.

Hun
29.09.2015

Moje vůbec první fantasy kniha (ano, nevšiml jsem si, že jde o druhý díl, a půjčil si to). Láska na první pohled, bylo mi jedenáct.

Lenny33
13.06.2015

Miluji fantasy knihy, ale nedávno jsem měla delší období, kdy jsem na žádnou fantasy neměla chuť a myslela, že už mě čtení těchto knih přestalo bavit. Ale ne.... Tahle kniha mi ukázala, proč fantasy literaturu miluji! Úžasná, napínavá, čtivá, se skvělými hlavními hrdiny v čele s temným elfem Drizztem. Tečou litry krve, usekané hlavy lítají vzduchem a mě to v této sérii nikdy nepřijde moc přehnané.
Hodnotím 5* a těším se na další dobrodružství Drizzta a jeho přátel.