Tisíc orků

Tisíc orků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329399/bmid_tisic-orku-SWH-329399.jpg 4 90 10

Barbarské hordy krvežíznivých netvorů se valí na Páteř světa a v cestě jim stojí jen hrstka lidí a trpaslíků. Mezi statečnými obránci je i temný elf Drizzt Do'Urden a jeho přátelé. Jenže tentokrát mají orci nečekaného a mocného spojence – ledové obry. Děsivá armáda nezvyklých spojenců je prakticky neporazitelná a zůstává za ní jen zkáza a utrpení. Zastaví Drizztovy scimitary tuto lavinu zla?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Fantom Print

The Thousand Orcs , 2002

Zelený_Drak
29.01.2023 2 z 5

Přiznávám, že nemám ráda DragonRealm, DragonLance a to, co jsem četla z ForgottenRealms (od jiných autorů) se mi také nelíbilo. Přečtení čehokoliv z FR od Salvatora jsem se tedy dlouho vyhýbala. Neměla jsem odvahu pustit se do toho od Domoviny, tak jsem si vybrala díl, u kterého už je jistota, že autor je "vypsaný". Abych do začátku řekla něco pozitivního - ze všech těch autorů, kteří píší v uvedených světech, patří Salvatore k těm nejlepším.

Pro mě to ale není. Za celou dobu jsem si stěží zapamatovala, jak se kdo jmenuje, protože kromě Dritzzta byli všichni jen takové křoví. Pěkně kvetoucí křoví, na tento druh fantasy. Líbilo se mi, jak byl věnován prostor postupně rostoucímu napětí mezi trpaslíky a lidmi, které dodávaly knize širší záběr a celek tedy byl něčím více, než jen prostým "hrr na orky". Příběh mě ale, bohužel, příliš nezaujal. Opakovaně jsem se dívala, kolik knihy už mám přečteno, abych odhadla, když už se do sebe tedy konečně pustí, pobijí se navzájem a já si budu moct odškrtnout Salvatora ze seznamu autorů, od kterých jsem nic nezkusila. Líbilo by se mi to před 20 lety, teď už to je jen "další obyčejná fantasy kniha". Abych si byla naprosto jistá, že se mi nechce číst celou sérii, plánuju ještě Bezhvězdnou noc. Pokud mě nebude bavit víc než Tisíc orků, s Dritzzem končím.

knihomolkajanca
26.12.2020 4 z 5

Po více než půl roce jsem se zase sáhla po Drizztovi a těšila se na další dobrodružství s ním a jeho přáteli.
Musím ale říct, že docela dlouhou dobu jsem se do děje nemohla pořádně dostat. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem už nějakou dobu Drizzta nečetla a nějak jsem si musela zase zvyknout na styl psaní autora a nebo jsem jen nebyla optimálně naladěná na hardcore fantasy... Každopádně konec jsem si moc užila a brzy asi sáhnu po dalším díle - zvlášť, když již zbývá ještě tolik.
Čím déle s Drizztem a jeho družinou prožívám jejich příběhy, tím více mám v oblibě Regise. Na začátku to byl docela sobecký floutek, ale líbí se mi, že se sebou bojuje a dokáže své přátele stavět nad své potřeby. No a Drizzt a Cathy? Uvidíme, co další pokračování přinesou...

l.e.d
11.09.2019 5 z 5

Tak co napsat? Stejný spisovatel, stejní hrdinové, čerství nepřátelé, stále ta samá akce a ono to furt funguje. Dokonce poprvé jsem byl napnutý. Za mě jedna z nej knih o Drizzitovi :D

Etule
07.06.2019 5 z 5

Co k tomuhle dílu říct? Je to Drizzt! Je to Salvatore! Takže parádní akce, hromada zamyšlení a stará dobrá parta, kterou všichni zbožňujeme. Jen ten konec. Moje nervy!

hana4834
08.06.2018 4 z 5

už to není Legenda o Drizztovi ale pořád super čtení

Slooki
24.09.2017 5 z 5

´´Musím přiznat, že jsem jsem se té hordy orků, pár chvil dokonce i obával. Ukázalo se, ale, že mé obavy nebyli na místě. Po svém boku jsem měl totiž své nejbližší přátelé, na které jsem se mohl v nejtěžších chvílích, naprosto spolehnout´´ Touto knihou jsem se posunul, do mě tak trochu neznámého, všude samý ork a obr a trpaslík, až mi z toho šla ta moje hlava kolem. Na konec se ale v tom všem zorientovala, a ukázalo se, že jsem kápl na jistě dobrou trilogii. Trilogii, jež si jistě bude stát, zato jí přečíst.

Cryptkeeper
31.03.2017 5 z 5

Perfektní a napínavá knížka. Drizzt prostě baví,jeho příběhy a příhody jsou propracovanější,krvavější,nepředvídatelnější. Rozhodně stojí za přečtení :)

jan14s
23.03.2017 5 z 5

Jde vidět, že autor se posunul dále. Již není tak jednoznačné kdo zvítězí a to byla příjemná změna od ostatních dílů.

Dašička
03.09.2012

Při půjčování knihy jsem si myslela, že už si nikdy nepřečtu další knihu o Drizztovi..... a ono hele....další tři díly..... musím říct, že je to náááádhrerná kniha a jsem ráda, že v knize zůstali všechny hlavní postavy, Cathy, trpasličí král Bruenor, Regis, Wulfgar a bláznivá partka Břichkuchačů:))) Překvapivý závěr prvního dílu ...... už se moc těším na další díl:)))

nezdula
07.04.2012

prostě úžasné...miluju Drizzta :-)