Meče Lorgan

První díl plánované trilogie o planetě Fomalhiwě, na níž jsou velká naleziště krystalů argenitu schopného materializovat vymyšlené předměty. První díl Meče Lorgan (Návrat 1993) zvítězil v roce 1992 ve své kategorii v soutěži o Cenu Karla Čapka. Odehrává se na planetě Hiwaiw, dávno před vznikem impéria Eternaal. Lorgan jsou vševědoucí božské bytosti a smyslem života místních obyvatel je sehrát pro ně představení, které by je zaujalo. Tak se mladík Wassar a zajatý člověk Arighan stávají vyvolenými ve velkém souboji mezi mečem dobra a mečem zla....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32291/fomalhiwa-mece-lorga-32291.jpg 330

Fomalhiwa (1.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Návrat

Bulba
04.06.2017

Taky jsem měl trochu problém pochopit, o co v knize jde. S Myceliem se to nedá srovnávat.

witko
09.12.2016

Při čtení jsem měl problém vůbec udržet pozornost. Ty jména jsou opravdu těžká a přeskakoval jsem je.

Richie1
18.01.2015

Ani druhá kniha autorky - román na pomezí scifi a fantasy - mě nezaujala. Relativně jednoduchý a krátký příběh byl vcelku zbytečně zabalen do poměrně složitého hávu, díky čemuž se kniha četla poněkud těžkopádně. Autorka si očividně libuje v dlouhých cize znějících názvech (země = Ergwia-tar-ríne-ghavát-jána, vítr = Quarmah-maim-greo-chašelt-waj, apod.), které mi při neustálém opakování už lezly krkem. Mimochodem, ke knize mě nejspíše nalákal krásný obrázek na obálce knihy, slibující dobrodružství meče a magie, ale který s dějem vlastně nemá nic společného. :-)
Kadlečková mě zatím o svých kvalitách nepřesvědčila, ale ještě asi zkusím její Mycelium, na které jsou velmi dobré reakce.

Vilma Kadlečková

Vilma Kadlečková