Flush

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Flush: Příběh lásky a přátelství Kniha sleduje životní osudy kokršpaněla Flushe, který se už jako mladý pes dostává do přepychového domu básnířky Elizabeth Browningové (Barretové). Přichází jako dar od zchudlé rodiny Mitfordových nemocné slečně Barretové. Počáteční psův strach a stesk se promění v čistou lásku mezi Flushem a jeho novou paničkou. Flush se vzdá své svobody, procházek na čerstvém vzduchu, a to všechno jen pro ni. O to hůř nese, když se slečna Barretová zamiluje do pana Browninga......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/6092/big_flush-vJJ-6092.jpg 3.770
Žánr:
Literatura světová, Novely, Příroda, zvířata

Vydáno: , Vyšehrad
Originální název:

Flush: A Biography, 1933


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Flush

petrarka72
04.10.2021

Netušila jsem, když jsem Flushe sehnala, že nedlouho po dočtení Portugalských sonetů držím v ruce stylizovaný životopis jejich autorky... Hlavní důvod, proč jsem tuto opomíjenou stostránkovou drobnost hledala po knihovnách i antikvariátech, byla nevíra, že by Virginia Woolf napsala psí příběh, ve většině případů esenci přeslazené sentimentality. Ten příběh je ale nejen napsaný parádním jazykem, nýbrž i vcelku věcně a velmi napínavě. Putování přes Londýn a Florencii, přes bohaté domy a slumy - poznání života těch zajištěných i zlodějů psů - anglická disciplinovanost a konvenčnost kontra italská otevřenost a vášnivost - životní pouť nejprve slečny Barrettové a později paní Browningové; to vše důsledně pohledem psa vybraného chovu s vlastními starostmi a touhami. Jednohubka čtivá a vcelku inteligentní. Další v pořadí bude Orlando...

kob
13.04.2021

Milé, ale spíše takový dobrodružný psí příběh pro větší děti.


Monini
06.04.2021

Krátká oddechovka, která neurazí, ale ani nenadchne.

Jass
03.04.2021

Tak zase jednou nechápu modré hodnocení. Každý, kdo někdy měl psa, má rád psi či jiná zvířata si podle mě musí tuhle knížku užít. Na druhou stranu pokud k ní někdo přistupuje s očekáváním, že dostane modernistickou Woolfovou, pak je asi trochu zklamán. Nicméně já jsem k tomu přišla jak slepá k houslím, kdy jsem začala poslouchat od druhé kapitoly bez toho, abych věděla, že jde o Woolfovou... (Mimochodem to audio je mimořádně dobře udělané a právě teď je celé volně dostupné na Vltavě, moc doporučuji, sama si ho možná poslechnu ještě jednou...)
Každopádně tohle je neskutečně milá a převážně pozitivní záležitost. Místy jsme se s mámou smály až jsme plakaly a... no, krása. Rozhodně moc doporučuji, je to něco jiného, než co bych od Woolf čekala, ale je to originální zase trochu jiným způsobem.

Pulp_catastroph
15.08.2020

Flush - čili život fancy kokršpaněla a jeho stále marodné paničky.

pablito
25.11.2019

Milá knížka, takový popis lehkosti bytí se všemi těžkostmi ...

Havree
01.08.2019

Malušká, nenápadná knížečka o psovi. Žije s nemocnou básnířkou. Sledujeme její život Flushovýma očima. Woolfová taky porovnává životy člověka a psa, jejich výhody a nevýhody. A samozřejmě to dobré na životě. Protože je to Woolfová, ta v každé knize uvažuje proč stojí za to žít.

Vesmich
17.07.2019

V Denících popisuje VW, jak jí extrémně vyčerpávalo psaní Vln, jak moc byla napjatá, jestli bude kniha přijata a jak velmi si odpočinula a uvolnila se při psaní Flushe. Takže by asi bylo nejlepší číst ho po Vlnách. Jinak je to text, kvůli kterému těžko bude člověk vyhledávat zrovna VW. Je napsaný samozřejmě lehce a taky se tak čte. Životopis psa a jeho paní, která je většinu svého života nemocná a zavřená někde doma a on s ní. Je to vlastně taková pitomost, na které je nejlepší to, co v jiných svých textech VW rozsekává, tedy strnulost, poklid a neměnnost viktoriánské společnosti se všemi jejími pravidly a kulisami. Proto se to taky tehdy asi tak dobře prodávalo, zatímco dneska si to raději půjčím z knihovny.

1

Doporučujeme

Farma zvířat
Farma zvířat