Temný Říman

Temný Říman https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341873/mid_temny-riman-SEX-341873.png 4 196 39

Florentská trilogie série

< 3. díl

Temný Říman je poslední díl fantasy trilogie. Opět se setkáváme s Raven, florentským princem a ostatními upíry, Gabrielem a Julií. William vede válku proti jiným upírům i Kurii, Raven bojuje o život své sestry i o svou tajemnou lásku.

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , XYZ (ČR)

The Roman

nai.ivka
31.03.2018 5 z 5

Závěr série, kterou si ráda přečtu víc než jednou.
Chtěla bych číst další knihy autora, ale buď ještě nejsou přeložené nebo nejsou e-knihy, škoda.

martina.tim
17.03.2018 5 z 5

Za jeden den jsem přečetla Temný stín i Temného Římana (díky předčítači na pc) prostě to nešlo jinak. Závěrečný díl byl naprosto famozní. Jak vývoj povah všech postav, tak i závěrečné rozuzlení celého příběhu. Závěr se mi velice líbil. Každý vlastně získal po čem toužil. I když mi při čtení vřela krev v žilách kvůli otci Kavanaughovi, kterého bych na místě uškrtila.... Už dlouho mě žádné knihy tak neuchvátili jako tato trilogie.

maco01
23.02.2018 4 z 5

Všetkých sedem kníh som prečítala za týždeň.

Beatrisie
23.01.2018 4 z 5

Celá série se neskutečně dobře čte.

dendishek
04.01.2018 5 z 5

(SPOILER) Poslední díl Florentské trilogie (předchází Princ, Temná Raven, Temný stín). Celá trilogie byla velmi čtivá. Charakterová postava Raven mě moc nezaujala. Nelíbilo se mi na ní pár věcí (např. hrozně miluje svou sestru, ale nevadilo ji předstírat smrt, a už se s ní nikdy nesetkat, ačkoliv ji takto chránila před zlem v podobě upírů. Proč by ji ale upíři hledali, když se vědělo, že je pod ochranou Kurie? Dále mi přišla až moc ufňukaná, ale celkový postoj k vampírské situaci zaujala dobře. Jako velké plus beru to, že ji autor vylíčil jako průměrnou dívku s kulhající nohou). Závěr trilogie byl pro mě velkým překvapením. Nestává se často, že by mohl být upír "vyléčen", a tím dostat šanci dožít svůj život po boku své lidské lásky. Bylo to krásně osvěžující.

LilianaFalcon
27.08.2017 4 z 5

Důstojné zakončení série.
Začátek byl super, šlo se rychle na věc, ale byly tam postavy, které mi tak pily krev (a to to ani nemuseli být upíři), že jsem od půlky do tří čtvrtin knihy měla problém pokračovat ve čtení a celkově to začalo drhnout. Něco tomu chybělo. Přijde mi, že tentokrát autorka rozehrála moc příběhů, ale nezvládla je ukočírovat.
Jsem ráda, že jsem si to přečetla, docela by mě zajímalo, jestli tenhle konec autorka plánovala od začátku nebo k němu prostě dospěla ;-)

Samira
27.08.2017 5 z 5

Ani závěr téhle výborné série nezklamal, rozhodně však překvapil, neboť jsem očekávala zcela jiný vývoj a rozulení.
Nerada bych cokoli prozradila a tak jen milou, propracovanou a především jinou sérii pochválím. Tohle propojení žánrů, které se mi u první novely Princ zdálo poněkud nešťastné, nakonec fungovalo úžasně.
Znát byla také autorova láska k příběhu a vypsanější styl.
Sérii vřele doporučuji!

renca106
17.08.2017 4 z 5

Za mě tomu něco chybělo... Už to nemělo to kouzlo jako předchozí díly, ale dočetla jsem. Taková příjemná oddechovka.

hana-skoki9858
15.08.2017 5 z 5

Pěkné čtení

Xena011
14.08.2017 3 z 5

Pěkný závěr. Sice mě to moc nenadchlo a nezaskočilo, ale jsem velmi spokojená, že všechno končí šťastně..na věky? to už si musíte zjistit sami :) Krásné počteníčko a samozřejmě se mi líbilo, že je zde věnovaní a zmínka o Praze, ve které se sama hlavní hrdinka chvíli ocitla. Až ten konec mi přišel tedy až moc z pohádky, ale hlavní je, že končí šťastně dokonce i pro Gabriela s Julií. :)

hadenka
22.07.2017

Pěkný a příjemný závěr letního čtení, trilogie se mi líbila

LibraryGirl
05.07.2017 5 z 5

Tak to bylo dramatické zakončení série. Moc mě mrzí, že už je konec.
Podle mě to chtělo delší epilog, ale to asi proto, že jsem se s hrdiny nechtěla loučit tak brzy. Gabriel a teď i William jsou moje srdcová záležitost. Jsem zvědavá, jestli vydají u nás další dílo pana spisovatele. Píše totiž krásně. Romantika, vášeň, umění, historie a to vše zabalené do krásného balíčku jako kniha. Jsem všemi deseti pro vydání dalšího příběhu!

Nita17
08.06.2017 4 z 5

Teda poprvé, co pro mě byl poslední díl z celé série nejlepší. Konečně opravdu děj, který chytí. A konec pro mě zvládnutý skvěle, překvapil a nebyl preslazený. Možná se za čas vrátím :)

merunka23
21.05.2017 3 z 5

Tak sem na zaver tesila bylo to pekne ale cekala sem vic a zaver byl na me proste divny ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

LadyElisa
09.05.2017 5 z 5

Florentská trilogie je za námi, je mi z toho konce docela smutno. Ale už teď mohu říci, že příběh Williama a Raven a také Gabriela s Julií se pro mě stal srdcovou záležitostí a moc ráda se k němu budu vracet. Skládám panu Reynardovi poklonu za tak neuvěřitelně úžasné knihy.

Madame R
26.04.2017 5 z 5

Tak už je vážně konec? Je mi z toho smutno. Zamilovala jsem si Florencii a celkově Itálii. I když musím uznat, že jsem hrdě zajásala , když se tam autor zmiňuje o Praze a dokonce ji knihu věnuje.
Děj uháněl strašnou rychlostí a já knihu zvládla přečíst za jedno odpoledne, což se mi ještě nestalo. I když mě překvapil konec, tak jsem si uvědomila, že tohle je přesně spisovatelův styl a jinak by to dopadnout ani nešlo. Skvělá série, moc doporučuji.

MíšaS.
26.04.2017 5 z 5

Hodnotím za celou sérii jednoznačně 5*. Vykreslení postav a promyšlení celého upířího světa a detailů týkajících se jejich života a práva je úžasné. Zároveň ale musím souhlasit, že konec mě vlastně dost zaskočil. Také jsem čekala opačnou situaci. A zaskočilo mě i to zestárnutí o "pouze" 20 let. Ale jinak skvělé čtení, jedním dechem.

Damienronnie
25.04.2017 5 z 5

Mne sa páčila :) odporúčam .

paprika75
23.04.2017 4 z 5

Ani nevím co napsat ... moc jsem se na tuhle knížku těšila, ale jsem lehce zklamaná. Říman se v celé knize objeví 2x na velmi krátkou chvilku. Čekala jsem nějakou větší "akci" ... asi moje chyba. Konec mně celkem překvapil, očekávala jsem to opačně, tzn. že ji William přemluví. Taky jsem si myslela, že se toho uděje víc kolem Borka. Z celkového pohledu to nebylo špatné ... bylo "miluji tě + vzali se" ... kdyby byla na konci ještě těhotná, tak by to byl už totální slaďák. 4*