Fiorella a Bratrstvo křišťálu

Fiorella a Bratrstvo křišťálu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194081/fiorella-a-bratrstvo-kristalu-194081.jpg 4 273 43

Fiorella série

Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády - Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji do své party nepřijali. Záhy se s novými přáteli ujímá pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. Sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší i nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie.... celý text

Iva B.
08.02.2024 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, vždycky před spaním, taková pohádka na dobrou noc. Líbilo se mi to a určitě se pustím i do dalšího dílu. Při audio je mě důležitý interpret, ne vždycky mi vyhovuje hlas, ale tady bylo vše v pořádku.

Zemlja
26.08.2023 4 z 5

Kromě napínavého detektivního příběhu se můžete dovědět mnohé o životě v Praze za vlády Rudolfa II.

veveropysk
14.09.2022 5 z 5

Velmi hezká knížka, když jsem se hodně začetla tak jsem nechtěla přestat ve čtení. Například dnes se mi ani nechtělo do školy, protože jsem byla zrovna na konci.

JAnD
16.02.2022 5 z 5

Pro mne první kniha tohoto autora - a nutno dodat, že přečtena ze jeden večer. Děj čtivý a napínavý, postavy dostatečně prokreslené, prostředí romantické i tajemné.
Navíc vzadu vysvětlivky, inu, četlo se to skvěle.

evineckY
22.01.2022 4 z 5

Taky jsem poslouchala audioknihu. Je to taková historická detektivka pro děti :-)

slawa.cap
28.10.2021 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Moje první setkání s panem Vondruškou a jsem nadšen. I když je to příběh pro děti zápletka byla zajímavá a došlo zde k několika zvratům. Trochu jako foglarovky, ale v jiném období. Mohlo tu být trochu mysteriozního tajemna, ale to asi jen proto, že čtu převážně fantasy. Co nevidět sáhnu po dalším díle a s autorem v budoucnu budu pokračovat.
Navíc předpokládám, že zde se Matocha inspiroval k napsání Prašiny - příběh je jiný, ale atmosféra ne mně dýchala skoro stejná.

viweb
02.07.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Pěkný příběh malinko mi vadila paní Josefíková, jsem zvyklá že knihy pana Vondrušky čtou chlapy. Ale nic to nemění na skutečnosti, že příběh stojí za přečtení nebo poslech nutí.

jarin58
23.02.2021 4 z 5

Trochu zápletka psaná spíše pro děti,ale není to špatné.

Sianka
07.11.2020 4 z 5

V knize jsou jasně znát zkušenosti a znalosti autora s literaturou s historickými reáliemi. Příběh na první pohled působí tak samozřejmě, jako by byl jen tak mimochodem z jiné doby, ale pro autora je nutné ohlídat tolik detailů, že už jen proto je náročné něco takového napsat. Dost možná i tak se nějaká nepřesnost vyskytne, ale příběhu samotnému to neuškodí. A ten se čte dobře i nám, kdo už nejsme dětmi, ale někdy se rádi do jejich literárního světa vracíme. A tohle je návrat velice podařený. Určitě si ráda přečtu i další díl.

M48
02.11.2020

Je to pěkné my to posloucháme.

IHT
29.07.2020

ac uz nejaky patek nejsem ani mladez, rad ctu knihy mladezi urcene (hlavne z nostalgie - detstvim jsem se procetl). Kriminalky pro deti jsou podle me super (kdyz jsou dobre napsane). Vondrusku mam rad, tak jsem s chuti sahl po Fiorelle a bezvadne se u jejiho cteni odreagoval. Napinave, zabavne, poucne - urcite to detem doporucim, az budou trosku starsi :D
Pane Vondrusko, smekam pred Vasim umem a dekuji za krasne chvile, ktere me vratily do detskych let :)

Dorota09
16.06.2020 4 z 5

Velmi zajímavý a dobrodružný příběh moc mě bavil, i když jsem to vůbec od knihy neočekávala.

KolSkřítek
16.05.2020 4 z 5

Velice pěkně čtivé, kdo má rád dobrodružné knihy.

tlllk
24.07.2019 4 z 5

po knihe som siahol náhodou, až neskôr mi došlo že je to určené deťom, čomu zodpovedala aj zápletka.

hrosik3
16.07.2019 5 z 5

Každé léto sáhnu po nějaké dětské knize. Beru to jako oddechové letní čtení a musím přiznat, že knížka mě bavila. Už mám připravené další díly.

yaoiyuri
09.07.2019 4 z 5

K tomuhle jsem se dostala úplnou náhodou, osobně moc nemusím detektivky a popravdě tak do půlky mě samo vyšetřování nechávalo naprosto chladnou... Naštěstí je to ozvláštněno zasazením do kulis rudolfínské Prahy s několika milými detaily pro pozorné, ale i neznalý člověk si při nejmenším obohatí pasivní slovní zásobu o mázhauzy, pulpity, štoudve a další historismy šikovně zasazené do textu.

Vzhledem k tomu, že je kniha určená pro mladší čtenáře a i sami hrdinové jsou děti, je jasné, že nic tak hrozného a drastického se jim stát nemůže. Fiorella mi občas přišla až moc dokonalá, ale co. Čte se to (i poslouchá) dobře.

š.m.i.k
26.05.2019 5 z 5

Ráda jsem si poslechla jako audioknihu a opravdu se mi líbila. Z historie v ní nic poučného nenajdete, ale je tak hezky a mile napsaná, to asi tím zařazením pro děti a mládež... Úplně mi to vyhovovala a občas jsem se i smála. Fiorella/Rafael mě bavila a i celé kamarádství předvedené jako bratrstvo.

IvaKo
23.04.2019 4 z 5

Knihu jsem náhodně vybrala v rámci letošní výzvy, aniž bych tušila, že je určená spíše pro mladistvé čtenářstvo. Příběh je sice čtivý a nepostrádá vtip, trochu napětí, ani působivé vykreslení historických reálií, ale pro mne byl přece jen moc "dětský".

Orange8knihomol
16.03.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila hlavně tím, že se příběh odehrával v Praze za vlády císaře Rudolfa II. a také tím, že byl originální, napínavý a u čtení se čtenář rozhodně nenudil. Celá autorova myšlenka byla unikátní a oceňuji jeho schopnost vžít se do role náctileté dívky. Knihu bych DOPORUČILA všem, kteří se zajímají o historii českých zemí, alchymii a detektivní případy. Množství historismů a archaismů knize dodávalo na přesvědčivosti.

otula
25.02.2019 5 z 5

K Fiorelle jsem se dostal díky komentáři některého ze čtenářů knih pana Hrdličky, který uvedl, že mu tyto knihy připomínají právě pana Vondrušku. Podrychtář Václav byla četba pro dospělé, Fiorella je četba pro náctileté. Osobně se mi více líbily příběhy podrychtáře Václava, byly uvěřitelnější a svým humorem mně bližší, rád si je čase přečtu znovu, Fiorellu už asi znovu číst nebudu, ale i tak ji hodnotím velmi kladně a považuji ji za hezké čtení. Za mne asi tak 90 %. Přestože již dávno dítě nejsem, s chutí jsem otevřel další díl a pokračuji v četbě.