Fiorella a Bratrstvo křišťálu ekniha

Do Prahy přijíždí z Itálie dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Giovanni da Ponte. Jeho dcera Fiorella mu pomáhá v laboratoři, kam však dívky nesmějí. Převléká se proto za učedníka Rafaela. Jejich nový domov je nedaleko Staroměstského rynku, kde Fiorella pozná dva nerozlučné kamarády - Lukáše a Martina. I před nimi se musí vydávat za chlapce, jinak by ji do své party nepřijali. Záhy se s novými přáteli ujímá pátrání po ukradeném stříbře z městské radnice a po nelítostném vrahovi. Sestupují do pražských katakomb, ohrožuje je střelec s kuší i nepřátelská parta kluků. K odhalení zločince je nakonec přivede nejen odvaha a chytrost, ale také Fiorelliny znalosti alchymie....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/194081/fiorella-a-bratrstvo-kristalu-194081.jpg 4.3141

Fiorella (1.)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno: (ekniha), MOBA (Moravská bastei)

Kniha Fiorella a Bratrstvo křišťálu

IvaKo

Knihu jsem náhodně vybrala v rámci letošní výzvy, aniž bych tušila, že je určená spíše pro mladistvé čtenářstvo. Příběh je sice čtivý a nepostrádá vtip, trochu napětí, ani působivé vykreslení historických reálií, ale pro mne byl přece jen moc "dětský".

Orange8knihomol

Knížka se mi líbila hlavně tím, že se příběh odehrával v Praze za vlády císaře Rudolfa II. a také tím, že byl originální, napínavý a u čtení se čtenář rozhodně nenudil. Celá autorova myšlenka byla unikátní a oceňuji jeho schopnost vžít se do role náctileté dívky. Knihu bych DOPORUČILA všem, kteří se zajímají o historii českých zemí, alchymii a detektivní případy. Množství historismů a archaismů knize dodávalo na přesvědčivosti.

otula

K Fiorelle jsem se dostal díky komentáři některého ze čtenářů knih pana Hrdličky, který uvedl, že mu tyto knihy připomínají právě pana Vondrušku. Podrychtář Václav byla četba pro dospělé, Fiorella je četba pro náctileté. Osobně se mi více líbily příběhy podrychtáře Václava, byly uvěřitelnější a svým humorem mně bližší, rád si je čase přečtu znovu, Fiorellu už asi znovu číst nebudu, ale i tak ji hodnotím velmi kladně a považuji ji za hezké čtení. Za mne asi tak 90 %. Přestože již dávno dítě nejsem, s chutí jsem otevřel další díl a pokračuji v četbě.

Jaruš7
21.12.2018

Hezký, čistota křišťálu má v Bratrstvu hodnotu ryzího přátelství, což pro dětskou duši je významově zásadní.
Kde jinde se ztotožňovat s hrdiny než v knížkách.
Bratrstvo - dívčí element by mohl vyvrátit význam, ale její tehdy neodhalené tajemství v pátrací akci spíš změnilo jejich přátelství do Bratrstva křišťálu.
Bezvadný,

Francoa
10.12.2018

Právě poslouchám Bratrstvo křišťálu, které čte herečka Eva Josefíková (docela pěkně) i když nedokážu přesně posoudit, protože je to teprve druhá poslouchaná kniha. Jelikož se při čtení občas vracím, tak asi černé na bílém je lepší řešení.I když je příběh pro podstatně mladší čtenáře, tak docela prozatím baví.Do posloucháno 14. prosince, dobrý jako každý příběh od Vondrušky.

Joges
01.12.2018

Docela velké překvapení. Líbila se mi jednotnost a ucelenost příběhu, dobrý nápad, postavy, vyprávění a gradace děje, detektivní zápletka určená mladšímu čtenáři i dobové reálie. V závěru příběhu Fiorella sice zbytečně ohromuje velkými znalostmi a schopnostmi, vypadá to na malého génia, ale nakonec jsem nad skutečností či spíše fikcí mávl rukou. Je to jediné menší mínus celé knihy.

Elizza
23.11.2018

Moje srdcovka. Jediným problémem bylo, že jsem jako první dostala třetí díl a v knihovně byl jen druhý, takže jsem to četla vlastně odzadu.

Isew
06.11.2018

Záhada, loupež, vraždy vše zahalené v alchymistickém odéru a v prostředí rudolfínské Prahy. Fiorella, ač holka, je raději ve společnosti kluků, protože tam se užije větší legrace. Je mi dost blízká. Taky jsem v dětství čelila dotazům, proč si raději hraji s klukama, lezu s nimi na stromy, hraji fotbal a proč si nehraji s holkama. Protože holky řešily blbosti, což jsem považovala za zbytečnou ztrátu času. Jak já Fiorelle rozumím. A jako bonus beru, že i dceři se knížka líbila. Za mě je to jasné, určitě sáhnu po dalších dílech.