Final cut – Vrah z internetu

Final cut – Vrah z internetu https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215868/bmid_vrah-z-internetu-LmR-215868.jpg 4 116 37

Vrah, který si počíná jako počítačový virus: je neviditelný a všudypřítomný. Říká si Bezejmenný a jeho činy vyvolávají hrůzu a strach po celém Berlíně. Vrchní komisařka Clara Vidalisová a její tým jsou v oddělení patopsychologie pro těžké případy kompetentní, ale postupy tohoto zločince vyrážejí dech i jim. Pachatel vždy geniálně navede vyšetřovatele na falešnou stopu. Teprve postupem času si komisařka uvědomí, že vrah svou děsivou hru nehraje s policií, ale pouze s ní samotnou.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Final Cut , 2012

MikeDV3
27.02.2016 4 z 5

Tato kniha je opravdu hodně drsná a při některých pasážích mi nebylo zrovna nejlépe. Jinak je to ale hodně povedená kriminálka, která dává dokonalý smysl. Určitě doporučuji. :-)

Odkaz na moji recenzi: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/drasticnost-kvalita-5442

koki.veru
21.02.2016 5 z 5

Nejdřív jsem vůbec netušila, co mají jednotlivé děje a osoby spolu společné, ale postupně mi to začalo docházet a spojovat se dohromady. Velice čtivý a napínavý thriller. Jelikož jsem také uživatelem sociálních sítí, neměla jsem z toho příliš dobrý pocit.

fis.rena
17.02.2016 5 z 5

Geniální a velice čtivý thriller bez hluchého místa,kdy reálná představa proveditelnosti je zcela na místě vzhledem k dnešní digitální online době...tleskám! Nijak brutální mi to nepřipadalo,mohlo tam toho být víc a velice mě pobavil komentář s pytlíkem na zvracení,který byl podaný pomalu tak,že by ty pytlíky měl dávat sám autor a samozřejmě ze svého :D každý máme tu "klapku" jinak vysoko :D

TessieB
11.11.2015 5 z 5

Napínavá kniha od začátku do konce. Jakožto denního uživatele sociálních sítí mě z ní hodně mrazilo :) skvěle laděná atmosféra a v průběhu příběhu všechno nenuceně zapadalo do sebe.

NikaMirka
06.07.2015 5 z 5

Po přečtení některých komentářů níže, jsem tápala, jestli mám knihu vůbec číst. Jsem ráda, že mě těch pár negativních názorů neodradilo. Veit Etzold píše s lehkostí, která způsobuje, že je kniha čtivá a srozumitelná. Veit se snaží nejen psát příběh, ale upozorňuje i na úskalí, které sebou používání internetu přináší a dává nám vhled do našich životů, které poslední dobou žijeme spíš virtuálně než reálně! V příběhu je dokonale popsáno, jak někdy ani netušíme, jaké stopy po sobě na internetu zanecháváme a jakých škod to v závěru v našem životě může napáchat. Dovolím si nesouhlasit s názorem "že kniha má pomalý rozjezd", mě to vůbec nepřišlo, každá kapitola v začátku má své opodstatnění, uvádí nás do kontaktu s osobami, které nás budou celým příběhem provázet a zároveň ani nesouhlasím s názorem, že "je to kniha u které po týdnu nebudete vědět, že jste ji četli" a to proto, že já si ji vybavím pokaždé, když sednu k počítači a budu chtít na Fcb nebo na jakékoli jiné sociální síti něco napsat. Pokaždé si to dobře rozmyslím! Za mě pět hvězdiček a jak bylo již řečeno, těším se na další knihy autora, doufám, že se kvalitou budou jen zlepšovat :-) třeba jako u Larse Keplera

Cathy0
12.06.2015 5 z 5

Pro mě jedním slovem: WAU !.. I přes pomalý rozjezd. Lepší thriller než je tohle jsem ještě nečetla.. skvělý děj, skvěle napsáno..Přečteno jedním dechem. Každopádně se tímto dílem autor zařadil mezi mé oblíbené a těším se na autorovy další knihy.

Katies
07.02.2015 5 z 5

Čtivá detektivka se spádem a s aktuálním tématem.
Teď je zkrátka doba elektroniky tj. počítačů a je to jedna z knih po které zauvažujete o tom, jak moc jsou vaše online informace skutečně "chráněné". Po nějakém čase na to zapomenete, protože no, jsme lidi. Scény mi nijak drastické nepřišly, v realitě je to sakra zlé, ale přečetla jsem už mnohem horší. Pro mě kus knihy trošku zklamání, doufala jsem že za vražděním nebude nic "fantastického". Takto to vyhodilo celé zkoumání psychiky a nahradilo jej v podstatě banální vysvětlení. Ale vraha si nevybereš. Za mě nadprůměrná kniha, užitá se spádem

skulenka
16.01.2015 5 z 5

Dobrá psychologická detektivka. Knížka upozorňuje na nebezpečí internetu, i když jsme přesvědčeni o tom, že nikde nic není o nás uvedeno, jsou lidé, kteří umí brouzdat a vyhledají na vás cokoliv... Tak jako psycho vrah, který velmi promyšleně páchá pomstu za usmrcení své sestry. Až z toho jde strach, nakolik jsou psychopati inteligentní a jak moc myslí dopředu a taktizují.

BlodyFox
08.01.2015 3 z 5

Je to taková klasika tohoto typu detektivek se zápletkou internetových magorů. Řekl bych, že neurazí, ani nenadchne. Výsledek je jasný vcelku brzy, některé věci jsou dost přitažené za vlasy. Pro mne kniha, o které jsem po týdnu nevěděl, že jsem ji četl. Ale na dovolenou dobrá. Kvality Jefferyho Deawera, Jamese Pattersona nebo Tess Gerritsen to však nedosahuje ani náhodou.

Stirek45
24.11.2014 4 z 5

Tato kniha je neskutečně zajímavá, ale dávám 4 hvězdičky za trošku slabší rozjezd. Každopádně pak to byla jízda od které jsem se nedokázala odtrhnout :) Mám ráda detektivky, takže tuto knihu mohu jen doporučit ostatním, kteří si rádi najdou čas na kriminální zápletku :)

Hella
11.10.2014 3 z 5

Za mě nic moc....Pořád jsem čekala, kdy už se rozjede trochu dynamičtější děj a ono to bylo hlavně detailně o nálezech obětí a o psychologickém rozboru Clary... Na to, jakou měla kniha reklamu, to je trochu slabota.

Izu
08.10.2014 4 z 5

Final cut mě maličko zklamal.Drastické scény nejsou nějak zvlášť hrozné,pokud tedy máte už něco podobného načteno.Chybělo mi tam více psychologie,přišlo mi že autor chce účelově šokovat. Ke konci už maličko dochází dech.

Luciecs
07.10.2014 4 z 5

Kniha, která mne odrovnala drastickými popisy a přesto jsem nemohla odložit.

evasamankova
19.08.2014 4 z 5

Drsný, brutální a zvrácený thriller. Několikrát jsem měla chuť ho odložit. Nebylo mi dobře od žaludku. Kniha je přehlídkou různorodých zvráceností, ať už pedofilie, extrémních sexuálních praktik nebo všemožných krvavých vražedných poprav.
Pokud Vraní dívka musela mít nutně napsáno na přebalu "jen pro silné povahy", tak k této knize by měl vydavatel dávat rovnou pytlík na zvracení.
Zápletka příběhu je skvělá, děj postupně nabírá pekelné obrátky. Hltala jsem řádky, občas bojovala s nevolností. Byla jsem napnutá jako struna. Příběh výborně graduje, ale řekla bych, že zrovna před koncem mu trochu došel dech, jako by se autor vyčerpal v průběhu a na finále už mu nezbylo tolik síly a nápadů.
Celkově podařený thriller, ale chce to silný žaludek.

kneslova
18.08.2014 5 z 5

Výborný thriller, velice čtivě napsáno, místy dost brutální, mnohem více než opěvovaná Vraní dívka, přitom nesrovnatelně lepší kniha. Tak za 4,5 hvězdiček.
Prostě příběh vás pohltí a nepustí až na konci.

Morsie
12.08.2014 5 z 5

Tak tohle je zase po dlouhé době kniha, která mě totálně pohltila! A taky mi do hlavy nasadila myšlenku, co když moji kamarádi už dávno nežijou! Trochu paranoidní představa, já vím, ale co když?
Každopádně doufám, že se Final cut nedostane do rukou nějakého psychopata, který by chtěl tuhle techniku uvést v praxi. Protože to by byl vážně průser.

Tak či onak je to naprosto geniální, strhující a napínavý příběh, který mi nedal spát, dokud jsem ho nepřečetla. Velice propracované, promyšlené a svou podstatou děsivé.

No a teď už nezbývá než jít vesele chatovat!

Babouš
09.08.2014 5 z 5

Tak tohle se hodně povedlo! Vrah, který za své oběti dává příspěvky na Facebook a posílá maily, takže se zdá, že dotyčný je stále naživu? Běhal mi z toho mráz po zádech, protože to se klidně může stát! Vlastně to je naprosto geniální... Příběh má spád, je napínavý a s uzavřeným koncem. Zaujalo mě i prostředí Berlína, které se normálně v knihách moc neobjevuje.

Autorovy knížky

Veit Etzold