Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79795/fimfarum-79795.jpg 5 1836 222

Parafráze na známé české i světové pohádkové motivy, aktualizované a zdůrazňující vítězství dobra nad zlem a podávající lidovou moudrost vtipnými slovními hříčkami a humornou fantastičností.

Lidudu
06.08.2014 5 z 5

Mám někde ještě audio kazetu a na té mám Tři sestry a jeden prsten a Hrbáče z Damašku. Každý den jsem to poslouchala, když jsem se vrátila ze školy a nikdy se mi to neomrzelo. Pak mi tchýně půjčila knížku, a když jsem si jí četla, slyšela jsem v hlavě hlas pana Wericha. Teď máme v autě CD a posloucháme s dětmi Fimfárum, když jedeme na výlet a máme to všichni strašně rádi. Je to k zamyšlení i pobavení, s kozelnou češtinou, kterou ovládá tímto způsobem snad jen Jan Werich

Marillee
27.07.2014 5 z 5

Příběhy ve mně vždycky vyvolávaly strach, ale také zvědavost. :) Pamatuju si, že je pouštěli i v rádiu, kdy jsem si k poslechu knihu brávala a četla s panem Werichem. :)

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Tady snad není co dodat, inteligentní pohádky od inteligentního autora. :)

If_Heureux
29.05.2014 5 z 5

Skvělé netradiční pohádky!! Doporučuji! A namluvena od Wericha je taky velice úžasná :-)

Seeker
14.05.2014 5 z 5

Werichův inteligentní a poťouchlý humor a jeho ironie jsou klenotem české literatury (a nejen literatury). Fimfárum má několik rovin, rozhodně to není jen sbírka autorských pohádek pro děti, své si v ní může najít každý napříč věkovou škálou. Pro mě je kniha moudrou, nesmrtelnou klasikou a rád se k ní vracím.

SiuxBeast
17.04.2014 5 z 5

Dokonalost od pana Wericha. Tuhle knihu miluju

LilianVanRose
03.03.2014 5 z 5

Úžasná kniha... krásné pohádky !!

lenka01
16.02.2014 5 z 5

pohádky od pana Wericha byly oblíbené i mými dětmi když byly malé, jsou úžasné

Manyna
06.02.2014 4 z 5

Knížka je super, ale ještě víc jí mám ráda audio, namluvenou panem Werichem, jeho nádherným hlasem.

wersl
01.02.2014 5 z 5

Úžasná kniha, která nám nevtíravým leč zábavným způsobem nabízí přehršle lidových mouder. Třebas :

"Naštěstí všichni lidé nejsou tak hloupí, aby chtěli být za každou
cenu chytří. Lépe řečeno, dělat jak blázen a do úmoru jen proto,
abych se dopracoval zaslouženého odpočinku v pohodlí, to není
chytré; ovšem nechtít mít pohodlí k odpočinku a nepracovat tudíž
vůbec, to rovněž není chytré. A být pořád jenom chytrý a chtít
vechno vědět a mít všechno, to je vlastně hloupost. Největší
hloupost pak jest chtít být hloupý. To je ovšem divná hloupost,
protože vědět, co chtít, to je vůbec největší chytrost. Čili, ono se
stalo uměním už jenom být živ po svém."

Anna Hubička
28.01.2014 5 z 5

Tyhle pohádky miluju a jsou to jedny z nejlepších co znám. Smekám před panem Werichem, jeho kreativitou, dovedností zaujmout děti i dospělé a hlavně vypravěčským umem.

edith79
15.10.2013 5 z 5

Moudrost Pana Wericha je neskutečná a tato knížka to dokazuje. Kdysi jsem ji koupila v antikvariátu, vydání z roku 1963 a spoustu večerů jsem strávila se svými dětmi, Čuperou, Lakomou Barkou nebo Frantou Nebojsou.Jako bonus jsem letos dostala nejnovější vydání a jsem nadšená. Nádherná kniha nádherných pohádek, které se jenom tváří, že nejsou pro dospělé.

katina
27.08.2013 5 z 5

Klasika nejen pro deti. A kdyz je provazena slovem pane Werichovym...

Evus
28.07.2013 5 z 5

Krásná knížka pohádek od klasika minulého století, hlavně jednoslabičná pohádka dokazuje, jak si Werich hraje s jazykem i humorem

fellaZ
25.07.2013 5 z 5

Vždycky mi četla máma, strašně se mi to líbilo a filmové zpracování je taky loutkový úspěch. Doporučuji!

vipera
08.06.2013 5 z 5

Přiběhy od úžasného vypravěče. Co na tom, že jde o pohádky. Ve všech Werichových knihách se odráží jeho humor i intelekt. Prostě nádhera.

LG73
07.06.2013 4 z 5

Určitě zajímavá kniha s osobitou poetikou a humorem Jana Wericha. Mě osobně však některé pohádky zaujaly a pochopila jsem jejich podstatu až v pozdějším věku a jako dítě jsem je nedokázala naplno docenit

Koka
11.05.2013 5 z 5

Moc hezké čtení.
Ukázka - Čupera: "Co byste chtěli po chudákovi? Nejsem-liž, vzhledem k neutěšené hospodářské situaci své, oprávněn očekávat uvážené poshovění?" - Chasník: "Jste-liž, totiž jste. Pro klienty v zaviněném úpadku máme zvláště výhodné termíny." Jak aktuální!

maple34
04.04.2013 5 z 5

Soubor autorských pohádek Jana Wericha, z nichž řada je nám známa z filmovo-loutkového zpracování. Četba zábavná, poučná, zajímavé prolínání pohádkového světa se světem moderním, kde se objevují automobily, motocykly apod. Významnou je především pohádka Tři veteráni, která byla kvalitně filmově adaptována. Z hlediska jazykového vyčnívá pohádka poslední – Chlap, děd, vnuk, pes a hrob, v níž jsou užita pouze slova jednoslabičná.

tyzik.cejka
29.03.2013 5 z 5

tak todle je super knížka