Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6121/bmid_fimfarum-3p2-6121.png 5 1834 222

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

ArwenAragorn
ArwenAragorn
05.07.2019 5 z 5

Moc milé a moudré čtení, nádherná čeština a inteligentní humor. Špatné není ani filmové zpracování (tedy první díl. druhý už mě tak nebral). A samotní Tři veteráni i film- nezapomenutelné.

jfialova
jfialova
28.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená kniha pohádek nejen pro děti. Líbí se mi též dvoudílné filmové zpracování. Krásně napsáno a vymyšleno.

katerina9455
katerina9455
02.06.2019 5 z 5

Prostě klasika. Werichovy pohádky miluji a ráda se k nim vracím. Osobitý humor a vytříbený jazyk, jisté poselství a kritika některých lidských vlastností. Jeden z pokladů české autorské pohádky.

stoun25
stoun25
01.06.2019 5 z 5

Nádherné pohádky, které jsem prvně slyšel jako mluvené slovo. Když je čtu, stále slyším pana Wericha v hlavě. Krásná čeština, krásný humor, moudro nad moudro.

JancaMia
JancaMia
25.05.2019 5 z 5

krásné pohádky které jsme hltala na prvním stupni ZŠ , nejvíce se mi tenkrát líbila lakomá barka :)

PhoebePollard
PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Jedinečný Werichovský humor a originální pohádky zaručují skvělý zážitek při čtení, i při sledování filmu. Možná spíš pro dospělé, ale já tohle milovala už jako dítě.

Dada077
Dada077
30.04.2019 5 z 5

Zopár dobrých rozprávok interpretovaných starým jedinečným komikom. Potešili moje srdce, pookrial mi pri nich rozum. Pretože túto knihu mi do ucha čítal sám autor, najmä v autobuse som mala problém udržať vážnu tvár. Taký Čochtan vypravuje, alebo Až opadá listí z dubu, ale aj Tri sestry a jeden prsteň... :)

Jirinamac
Jirinamac
28.02.2019 5 z 5

Je to krásná knížka, ale víc pro dospělé, než pro děti. Mám ráda moudra pana Wericha.

AliStejsy
AliStejsy
18.02.2019 4 z 5

Některé pohádky mne bavily víc, některé míň, ale celkově pěkná kniha

Blancheerka
Blancheerka
14.02.2019 3 z 5

Krásně a s nadhledem, Werichovi vlastním, je tato knížka krásnou odpočinkovou četbou, podle mě spíš pro starší děti i dospěláky. Potěšila mě povídka O líném království, kde všichni byli líní i umřít, kterou znám z dětství z jiné knížky.

HenryOsmý
HenryOsmý
06.02.2019 4 z 5

Svérázná, originální Werichova čeština a jeho neotřelý vypravěčský talent dodaly této zvláštní knize nevšední půvab. Jsou to pohádky spíš pro dospělé nebo spíš pro děti? To je otázka. Možná tak i tak, některé příběhy už chtějí dospělejšího čtenáře. Ale kupříkladu mě Fimfárum uchvátilo už někdy v deseti letech.

CleoXandra
CleoXandra
06.01.2019 4 z 5

Werichovy poťouchle vtipné pohádky, z jejichž pohádkovosti zatraceně svěže čiší životní realita, jsem četla několikrát. A nikdy nezklamaly. Navíc ta čeština … nádhera! Líbí se mi i filmové zpracování, hlavně ta první várka.

Hani77
Hani77
04.01.2019 5 z 5

Tyto pohádky jsem měla moc ráda, měli jsme je i na LP desce. Ještě dnes si je ráda přečtu. Moje děti bohužel už nezaujaly.

1bublina
1bublina
02.01.2019 5 z 5

Opravdu milá kniha, ke které se ráda vracím. Měli jsme doma několik pohádek na gramofonových deskách a jako malá jsem je poslouchala pořád dokola.
Nejoblíbenější mám Až opadá listí z dubu.
Spoustu věcí v knize jsem pochopila až jako dospělá. Přesto že je zařazená jako kniha pro děti, doporučuji přečíst i dospělým.

Elea
Elea
27.12.2018 5 z 5

Nádherné pohádky, spíš pro dospělé, s překrásnou češtinou dokazující nesmírnou moudrost jejich autora.

Adelajda_4
Adelajda_4
24.11.2018 5 z 5

Fimfárum bylo velmi příjemné čtení. Jedná se o zcela osobitou sbírku pohádek, které se na první pohled jeví jako určené dětem, ale více, než pro děti jsou tam různá skrytá moudra spíše pro dospělé. Jsou to však kouzelné pohádky, krásně vypravované a jsou zkrátka balzámem pro duši. Každý si tam najde to své.

Hrděbor
Hrděbor
20.10.2018 5 z 5

Miluju Wericha, miluju fimfarum. Krásné a poučné pohádky.

1amu
1amu
25.09.2018 5 z 5

Nemá význam se moc rozepisovat, vše podstatné již zde bylo řečeno , Ale ? Jedno málo ale: máme hodně herců . Máme je rádi a těšíme se vždy na setkání s nimi, tedy tam, kde je to možné (třeba ve filmech pro pamětníky) , ale kolik nich bylo takových, kteří napsali povídání pro děti. Tedy myslím takové, které je pohodové a dá se dětem číst. Není jich mnoho, ale Jan Werich u nás vysoce přečnívá. Mé děti - t.č. již značně odrostlé, Fimfárum milovaly . Zejména Palečka a Monte Castigliáno .

1.Agness
1.Agness
21.08.2018 5 z 5

Pan Werich překvapil. Různorodé pohádky pro velmi různorodé čtenáře. Upřímně, určité brutální části jsem opravdu nečekala, ale kouzlo a vtip mají všechny pohádky.

p.pavlina
p.pavlina
14.07.2018 5 z 5

Parádní ukázka toho, jak je čeština krásná. Je to kniha mého dětství a ráda se k ní vracím.