Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/6121/bmid_fimfarum-3p2-6121.png 5 1836 222

Fimfárum je sbírka pohádek Jana Wericha, obsahující například pohádky Rozum a štěstí, Lakomá Barka, Fimfárum, Jak vyhynuli obři na Šumavě atd. Kniha je určena nejen pro děti, protože i dospělí v ní najdou jakési Werichovo moudro a jeho osobitý styl humoru.

xvasek
09.07.2018 4 z 5

Je to knížka povídek / pohádek, které spolu nijak nesouvisí. Některé by si zasloužily pět a půl hvězdy, protože jsou naprosto geniální, některé jsou bohužel i na dvě. Taky cílový věk u každé je velmi jiný. Zvláštní, jak se tak různá kvalita mohla dostat do jedné knížky.

Celkově mi přijde zajímavé, že Werich nesoudí, která postava je dobrá a která špatná a nechává zcela na čtenáři, aby si je ohodnotil. Například když žena nechá muži vytrhnout myslím čtyři zdravé zuby - je to ještě snesitený kanadský žertík, nebo už je to za hranou?

Každopádně určitě stojí za přečtení.

Péťa1950
22.06.2018 5 z 5

Lék na duši, chvála češtiny. Knížka ve které vždy najdu něco, co jsem při prvním čtení nepostřehla.

Gabux
17.06.2018 5 z 5

Skvost české literatury :)

Marbo
02.04.2018 5 z 5

Laskavý humor nejen pro děti.

Jessybelle
22.03.2018 3 z 5

U nás je to bohužel 50 na 50. Některé pohádky děti nesmírně bavily, jiné zas nesmírně nudily... Pan Werich je úžasný spisovatel, kterým si umí pohrát se slovy a češtinou vůbec a ta moudra...možná až to přečteme za pár let znovu, to děti ocení jinak...

malazluta
02.03.2018 5 z 5

Nikdy mě nepřestane fascinovat, co všechno dokáže Werich do svých příběhů a pohádek schovat....

ellyem
26.02.2018 4 z 5

Knížka mi několik dní ležela na stole a vůbec jsem neměla chuť ji číst. Dnes jsem se ale odhodlala. Četla jsem jen dvě pohádky, Lakomou Barku a Fimfárum. První zmiňovaná se mi líbila daleko více, ale celkově musím říct, že jsou obě pohádky moc hezky napsané. Škoda, že nemám víc času na to, abych knihu přečetla celou. Tak třeba jednou :)

Wojta777
11.01.2018 5 z 5

Fakt super knížka. Očekával jsem nudu, protože to byla povinná četba, ale byla fantastická. Skvělé pohádky pro každou generaci. Vřele doporučuji.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Moje snad nejoblíbenější pohádky! Vtipné, poučné a trochu morbidní :)

Kryštofka
30.12.2017 5 z 5

Xakru chytré počteníčko.

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Moudré pohádky, které si rádi přečtou i dospělí. A nádherná čeština. Pan Werich se s ní doslova mazlí.

Aati
19.12.2017 5 z 5

Pan Werich byl neobyčejně moudrý člověk a jeho každá myšlenka je perlou. Tuto svou vlastnost vložil i do krásných pohádek pro děti, které v sobě nesou poučení. Werichův milý a humorný styl zaujme čtenáře jakéhokoliv věku. Fimfárum je láskou na první pohled, ke které se vždy ráda vracím.

hammond
07.12.2017 4 z 5

Keď už kvôli čitateľskej výzve po dlhých rokoch siahnuť po knihe rozprávok, tak Werichové Fimfárum je rozhodne správna voľba. Väčšina z nich má v sebe naozaj veľa originality a vtipu.

*Čitateľská výzva 2017 - kniha pohádek

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Pan Werich byla skutečně nesmírná osobnost naší kultury. Fimfárum je kniha pohádek, které jsou však i něčím víc. Je v nich vložena životní moudrost a vtip, čímž tak pobaví nejen malé děti. Neoddělitelně patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Nikdy nezapomenu na cesty autem, trávené posloucháním vypravěče, který měl opravdu co sdělit.

rozvera
08.11.2017 5 z 5

K této knížce, původně určené dětem, se vracím vždy po přečtení nějaké knihy, která mne rozrušila a potřebuji si spravit náladu moudrostí, člověčenstvím a milým humorem pana Wericha. Myslím, že tyto pohádky, psané krásnou češtinou, jsou určené pro všechny věkové kategorie, každý čtenář si v nich najde to své.

Svilka
29.10.2017 4 z 5

Pěkné pohádky plné moudrosti a ponaučení. Myslím si ale, že zaujmou spíše dospělého než dětského čtenáře. Pro mě byla nejkrásnější pohádka "Až opadá listí z dubu".

noemus
21.10.2017 5 z 5

Tahle kniha, není jen kniha, je to prostě základ kultury, je to něco co by každý měl znát. Werich byl mistr herec, mistr klaun a jak je vidět i mistr vypravěč.

Adelaide777
15.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha pana Wericha, plná vtipných příběhů. Knihu jsem četla hned několikrát, takže znám všechny příběhy skoro nazpaměť.

frantisek8863
06.10.2017 5 z 5

Werichem skvěle napsaný inteligentní humor vsazený do pohádek. Jako dospělí si nacházím v této knize věci a úrovně, které my unikali jako dítěti, nebo jsem si je díky nevědomosti nedával do souvislostí. Opět nadčasový humor a jazyk, který potěší. Animované pohádky doplněné hlasem Wericha mají ještě větší sílu ve vyprávění příběhu. Třeba Lakomá Barka je skvělá.

Placi
30.09.2017 5 z 5

Na loutkovém Fimfáru Jana Wericha jsem vyrůstal. Kniha se snad ani nedá hodnotit jinak než pěti hvězdami. Příběhy jsou neobyčejně krásné a opravdu krásně vyprávěné. Fimfárum je klenot české literatury nejen pro děti.