Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31122/fimfarum-31122.jpg 5 1834 222

Soubor pohádek, které mají pečeť autorova osobitého humoru a vypravěčského umění.

Licie84
15.12.2016 5 z 5

Lakomá Bárka a spousta dalších. Brečela jsem smíchy. Dokonalé.

Gatao
21.11.2016 5 z 5

Nevím jak popsat slovem tuto knihu... Moudrost světa napsaná v pohádkách! Škoda, že jich není víc! Určitě se k ní vrátím, kdykoliv mi bude smutno, kdykoliv mi bude veselo, kdykoliv...

Freedomova
08.11.2016 5 z 5

Moje oblíbená - celoživotně :) Skvělé je, že když ji čtu, v hlavě mi zní hlas pana Wericha a jeho nepřekonatelná intonace.

laepus
20.10.2016 5 z 5

Každá, úplně každá pohádka ke úplně nejlepší. Nejraději mám ale vždycky Línou pohádku a Splněný sen. Vlastně ne, Král měl tři syny a Lakomou Barku. Vlastně ne, Palečka a Jak na Šumavě vyhynuli obři. Vlastně ne, ...

VercaV
17.10.2016 5 z 5

skvělá kniha, dodnes se k ní ráda vracím.

MinaHawke
10.09.2016 5 z 5

Skvělá knížka, skvělý pan Werich. Miluju jí.

freestyla
21.07.2016 4 z 5

"Král potom vysvětlil chlapcům, že království bez tradic je horší než třeba republika s tradicemi, a právě proto že odkáže království a trůn tomu z nich, který jest tradičně nejvíce líný."

Dokonalé.

ZuzziŠ
07.07.2016 5 z 5

Hoj, hoj, hoj, to jsou mi ale pohádky! Dá-li Bůh a já budu mít děti, vyrostou na nich!

Es.024
28.06.2016 4 z 5

Napsané tak, aby bavily děti i dospělé, ale některé děti vyloženě nenadchnou.

Lessana
13.06.2016 4 z 5

Oddychové a radostné, vtipné i dobrodružné čítanie, niekedy s trošičku slabším rozuzlením/pointou (Lakomá Barka, Líná pohádka a i.), inokedy poučné a s nádherne uzavretým oblúkom (Královna Koloběžka první, Až opadá listí z dubu, Moře, strýčku, proč je slané? atď.).

Rup
15.05.2016 5 z 5

Skvělé, zas a znovu skvělé, stejně jako celé jeho dílo. Dovolím si na autora parafrázovat jeho vlastní výrok: Jsou lidé, kterých by bylo škoda, i kdyby byli na světě čtyři sta let, a jiní, kteří už tu čtyři sta let nemuseli být. Hádejte do které skupiny Wericha řadím? Nevím sice, jaký má na náhrobku epitaf, ale dal bych mu tam vytesat: Zde leží ten, jenž stojí nade všemi.

Janet11
09.05.2016 5 z 5

Úžasný pan Werich a jeho úžasná sbírka Fimfárum. Četla jsem ji jako dítě, a už tehdy se mi líbila, nicméně opravdu ocenit ji můžu až teď. Čtivé, vtipné a poučné. Tuto knihu by měl určitě každý přečíst.

MayB2
28.04.2016 5 z 5

Čtu, poslouchám a dívám se pořád, i v hluboké dospělosti. Baví mě originální situace, baví mě úžasná čeština (prolínání typicky pohádkové a zcela moderní), hotová studnice hlášek. Lakomá Barka (A aby nežrala žížaly!), Až opadá listí z dubu (ta se mi moc líbí v animovaném filmu), O rybáři a jeho ženě (láhev od octa), František Nebojsa (Nebyl dosud žádný důvod ke stížnostem.), ...

Damato
20.02.2016 5 z 5

Werich je zkrátka super a určitě to byl bezva chlap. Nejvíc se mi na čtení nejen jeho pohádek, ale všech jeho literárních výtvorů líbí to, že si utahuje z člověka, odhaluje naši člověčí duši do morku kostí, až se člověk lekne, jak ho mohl Werich znát a je mi občas i nepříjemné, že odhalí mou povahovou vlastnost, o které vím, že mám, ale domnívám se, že je "neviditelná "a že o ni nikdo na světě neví, a ono ejhle objeví se Werichova pohádka a já koukám sama na sebe- no hrůůůza.

stefinam
19.02.2016 5 z 5

Výborná - skvěle jsem se bavila. Myslím, že děti tyto pohádky nemůžou docenit. To přijde až s věkem a zkušenostmi. Jako by se řada z nich udála dnes. Lidi jsou asi pořád stejní:-(

ungy
15.02.2016 5 z 5

Pohádky mého dětství. Mám doma asi tři vydání a pohádku Rozum a štěstí jsem uměla na z paměť asi od pěti let. A jestli bych si s sebou na pustý ostrov měla vzít nějakou knížku, bylo by to právě Fimfárum, které vás (a je jedno, kolik vám je) vtáhne do pohádkového světa, co je úplně jiný než svět jiných pohádek. Pohádky rozesmějí a zahřejí u srdce, přesně tyhle pohádky chci jednou číst svým dětem! :)

alnahu
03.02.2016 5 z 5

Pohádky mého dětství s humorem pana Wericha. Měla jsem ji moc ráda. Nevím kam se poděla, ráda si ji přečtu i teď.

angelice
25.01.2016 4 z 5

Pan Werich je prostě ve svém humoru nepřekonatelný...

dagsvob
17.01.2016 5 z 5

Fimfárum jsem přečetla znova v rámci čtenářské výzvy a opět jsem se dobře bavila.....Příběhy jsou vtipné a nadčasové.

hancijar
11.01.2016 5 z 5

Poslouchali jsme s bratrem jako pohadku na usinani. Tak kouzelne, pohadky meho detstvi. Je, tak me napada, prectusito znova na vyzvu.