Fimfárum

Fimfárum https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31122/fimfarum-31122.jpg 5 1836 222

Soubor pohádek, které mají pečeť autorova osobitého humoru a vypravěčského umění.

Mygli
28.04.2020 5 z 5

Nádherný jazyk

panda2
12.04.2020

Motivace k přečtení pro mě byla spíše praktického charakteru - kniha k maturitě. Mile ale překvapila. Člověk na ni musí mít tu správnou náladu, pak se ale zasměje i poučí. A to, co pan Werich dokázal s českým jazykem, je neskutečné.

attila1
29.03.2020 5 z 5

Moudrost Pana Wericha je neskutečná a tato knížka to dokazuje.

pige
18.03.2020 3 z 5

Klasické pohádky trochu jinak. Milé čtení, určitě bude srozumitelné i pro dětského čtenáře a jistě čtenáře i pobaví.

Co se mi velice líbí, jsou místa křížem krážem po republice, o kterých Werich píše - Šumava, Bučovice, Dejvice ad.

Ála41
15.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha a myslím si, že vlastně vůbec není pro děti, děti z ní nemohou mít takové potěšení jako dospelak. V pohádkách je tolik aktuálních témat k zamyšlení... Lakoma Barka, to je srdeční záležitost :) jen se přiznám, že jedna pohádka mi nesedla a to o mluvících psech v parku pod lavičkou, tam mi pointa utekla....

Hoshi
29.02.2020 5 z 5

Velmi milé, chytré, humorné pohádky od pana Wericha, které potěší v každém věku. K tomu není co jiného dodat :)

baara.j
28.01.2020 5 z 5

Naprosto boží kniha pohádek od geniálního vypravěče Jana Wericha. Co bych víc dodala? Snad jen, pokud si chce člověk obohatit slovní zásobu, Fimfárum je jasná volba. Navíc je v pohádkách tolik poučení, tolik zajímavých myšlenek a mouder, že si v ní to své najdou i dospělí.

Taky se vám stává, že když si ji čtete pro sebe, snažíte se ji číst hlasem pana Wericha? :-)

Akatombo
20.01.2020 5 z 5

Vtipné, zábavné, jazykově bohaté. Moc nás baví, děti a dospělé možná ještě víc.

Median
05.01.2020 5 z 5

K Fimfáru jsem se dostala poměrně pozdě, protože mě hrozně odrazovalo to televizní zpracování. Přišlo mi těžké a zlobné, nedalo se na to pro mě koukat. Jaká chyb, vyhybat se knize! Omlouvám se Vám pane Werichu, Fimfárum je úžasná kniha, jejíž hravost, vtip, důvtip a příběhové kotrmelce z ní dělají geniání čtení.

MilanCFC
26.12.2019 5 z 5

Tady opravdu nejde jinak než hodnotit naplno všemi hvězdičkami. Nádherné, milé, prosté a opravdové pohádky s jasnými poselstvími. Kromě častého výborného humoru musím vyzdvihnout Werichovu hru s jazykem, ta je zcela dokonalá. Naprosté vyvrcholení pak ona "jednoslabičná" pohádka, to je úplný koncert.

mosem
12.12.2019 3 z 5

Když se řekne pan Werich, asi je to záruka kvality. Jednotlivým pohádkám nelze upřít vtip a humor, ani nápaditost. Ale přece jen, jsem už zřejmě ve věku, kdy jediný pocit je příjemný z návratu do dětství. I když si nejsem jist, jestli tehdy jsem právě ten vtip, humor a nápaditost dokázal pochopit. Ale od páně Wericha už dám asi navždy příležitost jiným kouskům ;-)

Luque17
12.12.2019 4 z 5

Dobrý no. Já byl u každé povídky napjatý, jak se to nakonec vyvrbí ;)

Kuža007
07.12.2019 4 z 5

Velice krásná knížka z mého dětství.

verka5083
21.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Jan Werich nikdy nezklame. Poslouchá jsem od něho různé audioknihy a četla citáty. Mohu říct, že takový člověk se jen tak na světě nenajde.

pepa4081
12.10.2019 5 z 5

Pohádky... a ještě od pana Wericha. Co dodat. Pohoda.
Nanejvýš uspokojivé.

Angie_Missfit
08.10.2019 5 z 5

Krásné a chytré čtení nejen pro děti s laskavým humorem, který pohladí na duši.

Risris
04.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha, bude bavit deti, mládež i dospělé.

Taralcielle
28.08.2019 5 z 5

Milé čtení, pana Wericha zkrátka miluju :) úžasný humor, psané s lehkostí.

ajasin
08.08.2019 5 z 5

Kouzelné čtení psané s humorem, který je mi velmi blízký.

Booky84
14.07.2019 5 z 5

Kniha mého dětsví, krásné a nezapomenutelné pohádky pro každou generaci.