Filozof, který nebyl moudrý

Filozof, který nebyl moudrý https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164262/filozof-ktery-nebyl-moudry-164262.jpg 4 232 55

Byl vlahý večer a zdálo se, že prales v horkém soumraku zadržuje dech. Šamanka Elianta seděla před vchodem do své chýše a sledovala Sandra, který se k ní blížil. Proč se ten tajemný cizinec, prý filozof, s takovou urputností tajně snaží zničit mír a harmonický život jejího kmene? Už nepoznávala své blízké, nerozuměla jejich reakcím… Co provedli, aby si něco takového zasloužili? Elianta cítila, jak v ní s každou hodinou roste odhodlání nedovolit tomu muži, aby si zahrával s jejich štěstím… Nová kniha autora mezinárodního bestselleru Muž, který chtěl být šťastný je podmanivým a inspirativním příběhem, který nás přivádí do srdce Amazonie a ponouká nás k zamyšlení nad vlastní existencí a nad způsobem života, který vedeme. Sandro, mladý filozof žijící v New Yorku, se vypraví mezi jihoamerické indiány, které viní z rituální vraždy své ženy. Zosnuje důmyslnou pomstu a rozhodne se podkopat samotné základy, na nichž spočívá jejich kultura a přístup k životu: harmonické sepětí s přírodou, rovnováha, vnitřní svoboda, intenzivní prožívání přítomnosti a autentická spiritualita. Pokusí se jim vštípit hodnoty, které jsou vlastní západní společnosti: konzum, honba za mamomem, materialismus, racionalita, kult individualismu, soutěživost a egoismus. Podaří se Sandrovi, představiteli moderní západní civilizace, narušit harmonický svět „primitivních“ divochů? Byla Sandrova žena skutečně rituálně obětována? Kniha Filozof, který nebyl moudrý je příběhem střetu dvou pojetí života, která stojí proti sobě, ale také výpravou do hlubin lidské duše. Laurent Gounelle je psycholog, spisovatel a uznávaný odborník na rozvoj osobnosti. Již šestnáct let cestuje po světě a setkává se s výjimečnými lékaři a léčiteli, ať už jde o americké experty v oblasti neurologie a neurolingvistiky, peruánské šamany nebo balijské mudrce. V jeho dílech se odráží jeho zanícení pro filozofii, psychologii a duchovní rozvoj. Je autorem románů Bůh chodí po světě vždycky inkognito a Muž, který chtěl být šťastný, který se stal mezinárodním bestsellerem.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Rybka Publishers

Le Philosophe qui n'était pas sage , 2012

Elea
12.07.2022 3 z 5

Hodně naivní a jednoduchý příběh s několika moudrými radami.

Iva2911
05.04.2022 5 z 5

Další naprosto báječná autorova kniha, která v mnohém odráží svět takový, jaký je i takový, jaký vůbec nevíme, že je. Někdy stačí myšlenka nebo pár slov a mnohé věci se v dosavadní komunitě změní. Pokud má někdo svůj záměr, který chce dovést do cíle, bez ohledu na cokoliv jiného, může mu to vyjít. Pak se někteří nestačí divit, co se to s lidmi stalo a kdy a kde to vůbec začalo. Kniha určitě stojí za přečtení. Právě v této době...

LauraDuSantiago
25.01.2022 2 z 5

Pí*ovina na entou. Spousta symbolismu v jinak chudém příběhu.

vanchovi
29.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Trochu naivné, aby ľudia, ktorí žijú takto šťastne a spokojne si nechali takto jednoducho a očividne posrať život. Pri vysvetlení toho, ako každý ďalší "zlepšovák" môže v konečnom dôsledku zhoršiť život, si uvedomíme, že to možno nie je až také očividné, keďže rovnako sme sa nechali oblafnúť aj my, ktorí nežijeme v džungli.

Petra186
07.02.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka plná hlubokých myšlenek, kdo chce, pochopí.

sporran
02.10.2020 4 z 5

Příběh tak trochu jako z laciného ženského paperbacku. Ale myšlenka zajímavá. Jakoby nám někdo řídil životy prostřednictvím moderních nástrah - závislostí, zloby, násilí, uzavírání se před přírodou a ostatními, izolace. Moc pěkně podaná myšlenka.

beata6933
12.08.2020 5 z 5

Tahle knížka se od ostatních knížek autora liší. Je opravdu zajímavé jakými kroky se Sandrovi podaří rozložit harmonii světa indiánů. Prvky které rozkládaly svět indiánů reprezentovaly ty v našem současném světě Vidofor (naše televize, pc hry..), shromáždění se špatnými zprávami (naše média). Skvělá knížka!

Lusik88
05.01.2020 2 z 5

Zatim nejslabsi kniha od tohoto autora, co jsem cetla. S predchozimi dily Muz, ktery chtel byt stastny a Buh chodi po svete vzdycky inkognito se to neda vubec srovnat. I kdyz par postrehu nebylo vubec spatnych. Nejvic se mi libi cast, ktera popisuje vliv medii na kazdodenni zivot cloveka. Je pravda, ze cloveka fascinuji negativni zpravy a ty medialni hyeny vydelavaji na tom, jak moc spatne na dusi/na mysli nam udelaji. Doporucuji precist a pak se podivat na zpravy komercnich televizi - je to desny, ale prozrete!

puuha
04.09.2019 3 z 5

Hezky popsán rozdíl ,,civilizovaného" světa od života v pralese. Jak málo stačí, aby se neposkvrněná společnost přiblížila té ,,civilizované" a prožívala smutky, závist, škodolibost, soutěživost,...Z mého pohledu je to však nejslabší kniha od pana Gounelleho.

viktor7624
04.09.2019 2 z 5

Zpočátku mne kniha bavila. Systém, jakým se Sandro rozhodl indiány zničit dával knize určitou tragickou krásu. Kdyby se autor zaměřil více na věrohodnost příběhu (korupce by zůstala jen v náznaku), rozvoj postav, klidně i více rozjel lovestory, nebo i způsob, jak by se společnost vracela zpět do rovnováhy mohlo to být fajn. Bohužel kniha je zvláště v druhé půli dovedená až do absurdit a doslovnosti v určitých aspektech. Asi nejvíc mne vytáčely přímočaré instrukce, jak se chovat v různých sociálních situacích (když se na tebe někdo usměje, nesmíš se usmát zpátky). Autor prostě chtěl zrcadlo postavit tak, aby se nedalo přehlédnout, aby každému došlo, že je to o naší společnosti. Tím nejen udělal z čtenáře pitomce, ale hlavně tomu obětoval dobrý příběh.

zuzi509
15.08.2019 4 z 5

Kniha mě nějak fascinovala. Ze začátku jsem se v tom absolutně ztrácela, ale potom jsem pochopila systém knihy. Prostě se minulost a dost důležité detaily dozvídáme nenápadně v průběhu celé knihy. Nebavily mě dlouhé až moc zamýšlené kapitoly, ale svět Indiánů byl úžasný. Celkově tuhle knihu považuji za velmi poučnou a velice promyšlenou. Uvědomila jsem si další hrozné věci které lidé způsobí. Do knihy jsem se ponořila, ale konec jedním slovem: KLIŠÉ!!!!! Proč!!!!!......

Kryštofka
23.06.2019 5 z 5

Moje oblíbená kniha. Pokud hledáte reálný příběh, knihu snad ani neotvírejte. Pokud chcete ale něco víc, určitě se vám toho v této knize dostane. Dozvíte se, jak křehká je harmonie. Co nás činí šťastnými a co nás naopak uvádí do smutku. Jak jsme manipulováni. Jak se vzdalujeme svým kořenům. A ještě víc a víc. Knize ale nechybí ani humor a nadsázka. A to mě baví!

Peyka
25.05.2019 2 z 5

Motivačních knih není nikdy dost, dle mého názoru, nicméně pro mě nejslabší kniha od pana Gounelle. Koncept výpravy do Amazonie a motiv pomsty není špatný, pomstu nakonec přebije láska, střet moderní civilizace s indiánskou tradicí, ale nebyl v tom náboj. Tentokrát mě autor vůbec nevtáhl do děje. A souhlasím se čtenářem přede mnou, v téhle knize je až moc negativních postojů.

Pro mě top zatím Muž, který chtěl být šťastný!

i.snd
23.01.2019 3 z 5

Americký učitel filozofie, Sandro, uvězněn ve své bolesti po smrti manželky, osnuje sofistikovanou pomstu v amazonském pralese, jejíž vykonávání mu však nepřináší kýženou úlevu. Naopak, jeho svědomí mu ještě více utahuje okovy zobrazováním jeho veledíla zkázy.

Pro mne nereálný příběh plný negativních postojů, byť s vyústěním v moudré myšlenky přítomného okamžiku. Jak by mohla hrtska amíků přeladit v krátkém čase tradice indiánského kmene spjatého s přírodou po mnoho věků? Chápu, že šlo autorovi o ten životní kontrast. Pro mne zatím jeho nej kniha Bůh chodí po světě vždycky inkognito.

blowfish
18.12.2018 5 z 5

Velmi čtivé bez složitých souvětích s velice zajímavými myšlenkami. Doporučuji.

Dixinka
04.12.2018 5 z 5

Ze začátku jsem myslela, že knihu odložím. Ještě, že jsem tak neučinila. Super myšlenky a hodně poučení do života a závěr byl strhující. Pěkné.

AdelaNov
03.12.2018 2 z 5

Až moc nerealistické, nepromyšlené. Jiné knihy autora jsou lepší.

bublifut
02.12.2018 5 z 5

Výborná kniha. Nejen krásný čtenářský zážitek, ale i námět k velmi hlubokému přehodnocení životních priorit. Díky.

Kája95
12.10.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Neuvěřitelně poučná

vendy246
23.07.2018 3 z 5

Knížka nic moc. Téma výborné, příběh slabý.
Bylo depresivní číst, jak někdo škodí nevinným. Navíc profesor filozofie...

Poučné shrnutí jak učinit lesní národ nešťastným - když je naučíte žít, jak žijeme my. Zvyklí se poměřovat, soutěžit, obchodovat, žít odděleně, nekomunikovat, dělit vše na dobré a špatné. Navyklí na sladké a na léky...