Filosofie mezi mýtem a vědou. Od Homéra po Descarta

Filosofie mezi mýtem a vědou. Od Homéra po Descarta https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55462/bmid_filosofie-mezi-mytem-a-vedou-od-hom-bNp-55462.jpg 4 19 2

Dějiny filosofie od archaického Řecka do konce evropské renesance sledované v kontextu dějin vědy, náboženství a kultury jako celku. Na rozdíl od jiných dějin filosofie je zde kladem důraz na dobový rámec výkladu filosofických nauk, které proto nejsou zařazovány do uměle vytvořených „-ismů“. Kniha je vhodná jako úvod do studia filosofie.... celý text

Sorrow
06.01.2016 3 z 5

Číst filosofii pro mě bylo, je a vždycky bude utrpení, nicméně Kratochvíl napsal svou knihu velmi dobře a i nefilosofovi odhalí veškeré souvislosti poměrně přehledně. Taky zjistíte, že to, co jste se učili na střední není tak úplně pravda a za další plus považuji občasné drobné zmínky o tom, co má sám autor rád a co si o dané věci myslí :) ke zkoušce "Dějiny filosofie I" na PřF UK velmi užitečné!

alef
06.11.2015 5 z 5

Výborný úvod do studia, doporučila bych tuto knihu každému začínajícímu studentu filozofie ... i mně byla průvodcem u první zkoušky :-).