Půlnoční lupič

Půlnoční lupič https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27188/pulnocni-lupic-27188.jpg 4 43 5

Fighting fantasy série

Jsi adeptem zlodějské gildy v přístavu Blacksand. Dnešní noc tě čeká zkouška – vyvrcholení tvého tréninku. Tvým úkolem je najít a ukrást drahokam nesmírné ceny, Oko baziliška a dovednosti, kterým ses naučil, přitom budou prověřeny až do krajnosti! V temných uličkách a zákoutích tohoto zlověstného města tě čeká mnoho hrůz. Budeš schopen splnit svůj nebezpečný úkol? Než se rozední, musíš dokázat, co v tobě je…... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Gamebooky

Vydáno: , Perseus

Midnight Rogue , 1987

cziss
01.09.2023 5 z 5

Vynikající GB ze série, jednodušší a hlavně je to zpestření - jste zlodějem, který musí splnit zkoušku. Prvně se pohybujeme ve městě a pak je to takový dungeon. Co nepotěší je, že GB obsahuje dost errat (viz zajímavosti), které je opravdu důležité přečíst. Zajímavůstkou je fakt, že obsahuje i pár odkazů, které hráče mají odradit od podvádění, také viz stránka kde jsou errata.

nevermore3
17.11.2022 5 z 5

(SPOILER) Půlnoční lupič je šíleně milosrdný, dá vám dvě, někdy i 3 šance na opravu rozhodnutí. Někdy i nápovědu. Vtipné byly i momenty, kdy vás mohl přichytit při podvádění, kdy jste některou věc prostě nemohli ještě mít. Jinak v úvodu je chyba a není ve vybavení zmíněno, že začínáte s 5 zlaťákama - což v originále je, a může vás to stát nervy jak mě, než jsem na to přišel.
Je to jinak velmi jednoduché a jeden z mála gamebooků, kde jsem do finále došel s 11 porcema proviantu (tedy víc než na začátku :D ) a mega nespotřebovaným zlatem. První půlka knihy jak lítate po Blacksandu co by zloděj je awesome, druhá půlka - klasický dungeon v podzemí - už trochu méně. Pořád dávám 5 *****.

Fontak
28.09.2019 5 z 5

Tak tohle je luxus... Mosaz je slitina mědi a cínu! 100%

Cryptkeeper
14.09.2015 5 z 5

Další parádní dílo ze série Fighting fantasy.
Nezapomenutelný příběh,nečekané zvraty a spousta těžkýžch střetů,to vše tě čeká v roli "Půlnočního lupiče" :)

perko
26.07.2015 5 z 5

Stále mám v živé paměti den, kdy jsem si, ještě jako kluk, zakoupil očekávaný gamebook s názvem Půlnoční lupič. Ihned mě pohltila jeho atmosféra a užíval jsem si to. A to nezapomenutelné vyvrcholení... To byla opravdu bomba, která mi na tváři vykouzlila široký úsměv. Jeden z mých nejoblíbenějších gamebooků celé série.

Autoři knihy

Ian Livingstone