Propasti zla

Propasti zla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27187/propasti-zla-27187.jpg 3 35 3

Fighting fantasy série

Velké pečeti Goraku byly zlomeny a Štít pravdy zmizel – Orghuzovy síly zla už nejsou spoutány! Ty, obyčejný pomocník v kuchyni, jsi přímým potomkem Tankreda Velikého. Proto se právě Ty musíš vydat na strastiplnou výpravu za Štítem. Se Zářícím mečem v ruce a kočičí bohyní Tabashou po boku musíš vstoupit do Propasti zla, abys našel a zničil ďábelského Orghuze…... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Gamebooky

Vydáno: , Perseus

Chasms of Malice , 1987

cziss
13.12.2023 2 z 5

To podstatné napsali už YorikB a nevermore3. Nečekal jsem, že 30. díl v sérii se vrátí svou nehratelností někde k první desítce. Je to škoda, protože je tu fajn zpestření v podobě šifer a nápověd a je i víc "cest" jak GB úspěšně dohrát. Taky mohlo být využito to, že se GB odehrává na kontinentu Khul.

nevermore3
17.11.2022 3 z 5

Za mě druhá nejslabší kniha. Chaos, zmatek a vlastně pak už i šílená nuda. Je tu pár dobrých nápadů, jako odškrtávání sedmi baddies mimo hlavního záporáka, palivo na připravování si jídla a tak. Ale celé je to jeden velký nudný labyrint a tuším že každý 8. odkaz končí smrtí (je jich50-60). To je fakt dost. Otřesný gameplay. I tak dávám 3***, ale víte, znáte to :)

YorikB
27.12.2021 odpad!

Mám rád gamebooky. A tak, když jsem v místním antikvariátu zahlédl Propasti zla, neváhal jsem a zakoupil. Bohužel jsem netušil, co mě čeká. Příběh je víceméně klasický - jsi vyvolený, jediná spása světa, jasně, známe to. Popsaný svět působí zajímavě, ale je zoufale nevyužitý - např. legendární Geddoni, se kterými se hráč setká na pár odkazech na začátku a pak už nic.
Největší problém gamebooku je to, že šance ho dohrát je podobná jako vyhrát ve sportce. Spousta odkazů je typu: Stojíš v prázdné místnosti. Půjdeš doleva, nebo doprava? Jedna možnost hráče okamžitě zabije a nedá se poznat, která je správná. Pokud přežije, čeká ho totéž na dalším odkazu. A na dalším zase. Absolutním vrcholem je předposlední odkaz, kde je potřeba vybrat z pěti možností a čtyři znamenají smrt. I když tady mám podezření, že z české verze možná vypadla ilustrace s nápovědou. Autor zavádí dvě nová pravidla, která ale ve finále jenom umocňují roli náhody. "Souboj jednou ranou" který nezohledňuje umění boje a je vždy padesát na padesát (vítězství nebo smrt) a pak "hoď kostkou a urči místo kde stojíš a pak ještě jednou a urči kam dopadl balvan. Pokud se shodují, jsi mrtvý." Navíc se oběma pravidly nehorázně plýtvá ("Absolvuj pět soubojů jednou ranou s hordou skřetou a pak na útěku hoď sedmkrát kostkami jestli tě nezabije padající balvan.") Rozhodně radím, ruce pryč.

gamebooky

Autoři knihy